Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [C-MAX] Przymiarka do c-max.Do wlascicieli (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24725)

artax 11-12-08 12:01

[C-MAX] Przymiarka do c-max.Do wlascicieli
 
Przymierzam sie do Focusa c-max .Rocznik 2004-2005 ,silnik TDCi 110 lub 136 KM.Prosze o uwagi za i przeciw na temat tego auta.
pzdr

komandos 11-12-08 14:16

Re: Przymiarka do c-max.Do wlascicieli
 
Cytat:

Napisał artax
Przymierzam sie do Focusa c-max .Rocznik 2004-2005 ,silnik TDCi 110 lub 136 KM.Prosze o uwagi za i przeciw na temat tego auta.
pzdr

Za:
- trzy oddzielne fotele z tylu
- ladniejsze boczki drzwi

Przeciw:
- to wlasciwie wciaz jest focus, ja nie zauwazylem, zeby bylo jakos wiecej miejsca
- wyzszy, ciezszy, wolniejszy, wiecej pali niz focus.

artax 11-12-08 14:52

Czyli sugerujesz ,ze jak wezmę wersje 2 litry 136 km to będzie wolny [chytry] ?
pzdr

kaszek 11-12-08 14:54

Skoro jest cięższy to pewnie będzie się wolniej zbierał...

artax 11-12-08 15:02

Panowie, ja prosze o opinie wlascicieli a nie nic nie wnoszące dyskusje.Jak będę chcial sie scigac to kupie ST...
PZDR

Gimnastikball 11-12-08 15:21

Zajebiste auto. Wysoka pozycja za kierownicą (ja to lubię), blisko lewarek skrzyni biegów - przyjemna zmiana, idealny w długie trasy, nisko umieszczona krawędź okien - lepsza widocznośc. Optymalny silnik to 1,8 tdci, albo 2,0 diesel - ale za to wrazliwy na paliwo złej jakości.
Bagażnik w miarę duży, no i możliwośc wyjęcia w razie czego foteli tylnych - czyli mała ciezarówka.

Spalanie jak spalanie. Mi 1,6 tdci palił 6 litrów ropy, więc chyba nie aż tak dużo.

Uwaga na filtr DPF, uzupełnienie 750 płyn i w zależności od stanu filtra jego wymiana 1200,- + robota. Z diesli jedynie 1,8 tdci nie ma FAPA.
Kiepska tapicerka w podstawowych wersjach, plami sie od wody i jest niezbyt trwała.

SUCOF33 11-12-08 16:09

Za:
Bdb. hamulce i zawieszenie
Ładnie wykończona deska rozdzielcza + tunel środkowy (jeśli jest EBP)
Wysoka pozycja za kierownicą, ogromna ilość miejsca po złożeniu środkowego tylniego fotela
Duża ilość schowków

Przeciw:
Skrzypienie uszczelek drzwi i klapy
Bardzo niskie zawieszenie często musze uważać na koleinach żeby nie zawadzać podwoziem
Skromny bagażnik w porównaniu do ff1 kmobi i mondeo mk3 kombi

komandos 11-12-08 18:18

Cytat:

Napisał artax
Czyli sugerujesz ,ze jak wezmę wersje 2 litry 136 km to będzie wolny [chytry] ?
pzdr

nie wolny, ale na pewno wolniejszy niz porownywalny focus. No i bedzie troche wiecej palil
Wiec jesli nie potrzebujesz dodatkowej przestrzeni nad glowa to warto sie zastanowic tez nad focusem.
Ja chcialem kupic C-MAXa dlatego, ze moim zdaniem jest ladniejszy w srodku (porownywalem glownie wersje titanium - nieoferowane w Polsce)

ernestdoc 11-12-08 18:52

ja mogę się wypowiedzieć co do silnika- proponuję silnik 2.0 tdci, ja mam wersję z DPF i nie narzekam jednak leję tylko najlepszą ropę, serdecznie polecam :twisted: ten silnik ma kopa

artax 11-12-08 18:54

do kolegi Komandosa
Niestety na F 3 mnie nie stac a F2 do mnie nie przemawia.Stawiam jednak na c-max 136 km np;Ghia. [foch]
pzdr
p.s.Prosze jeszcze o jakies sugestie.

paolos 12-12-08 09:14

Cytat:

Napisał artax
p.s.Prosze jeszcze o jakies sugestie.

Na 100 % idź do salonu i weź jakąś jazdę próbną, może Ci nawet na dzień / dwa dadzą - teraz bryndza w interesie, jak na kupnie jesteś warto - palpacyjnie sie przekonasz co i jak.

IMHO - składane siedzenia z tyłu są OK, ale środkowy fotel zajmuje wtedy niepotrzebnie bagażnik.
Ten silnik spoko do tego auta.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi