Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   problem przy przyspieszaniu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=2115)

ghostg 12-04-05 09:41

problem przy przyspieszaniu
 
Mam taki mały problem przy przyspieszaniu na 3 biegu. NIe zdarza sie to często no ale przy mocniejszej jeździe i przyspieszaniu na trójce wyczuwam lekką utratę przez sekundę mocy. i słychać taki jakiś syk jakby silnik załapał powietrze zamiast paliwa. Czy ktoś może mi powiedzieć co to może być?

NeroN 12-04-05 11:53

Turbodziura [rotfl] [rotfl] [rotfl]


A tak serio, nie wiem, u mnie nie ma takiego czegoś a to Ci występuje zaraz po dodaniu gazu, czy już jak się silniczek kręci?

ghostg 12-04-05 13:14

turbo nie mam niestety
ale dzieje sie tak jak go podkręcam coraz mocniej. trwa to sekunde i jest delikatnie odczuwalne na spadku mocy tak powyżej 4 tys - 5 tys obrotów.

NeroN 12-04-05 13:37

U mnie się tak nie dzieje, tzn. przy 4 tyś. to dopiero dotaje mocy i czuję sie jak bym miał v-teca, takie fajne przejście jest.... [helm]

Greg 12-04-05 15:36

Mnie na trzecim biegu przyspiesza rownomiernie az do odciecia . Wiec niestety nie pomoge .
Pzdr.

NeroN 12-04-05 16:18

Wiesz co , spadek mocy mam jak wjadę w duuupną kałużę, ten pasek rozrządu, czy co to się zamoczy i ślizga, i wtedy mam spadek mocy, ale to na krótko, może masz ten pasek luźny... sam nie wiem...

Dimmu 12-04-05 19:59

Cytat:

Napisał NeroN
Wiesz co , spadek mocy mam jak wjadę w duuupną kałużę, ten pasek rozrządu, czy co to się zamoczy i ślizga, i wtedy mam spadek mocy, ale to na krótko, może masz ten pasek luźny... sam nie wiem...

No to odpada. Pasek rozrzadu i walki sa polaczone na "sztywno" Nie ma mozliwosci aby cos tam sie slizgalo. Po paru takich uslizgach zawory spotkalyby sie z tlokami i silnik kaput. To co Ci sie slizga to pasek klinowy.

Oskar 12-04-05 22:46

Cytat:

Napisał Dimmu
Cytat:

Napisał NeroN
Wiesz co , spadek mocy mam jak wjadę w duuupną kałużę, ten pasek rozrządu, czy co to się zamoczy i ślizga, i wtedy mam spadek mocy, ale to na krótko, może masz ten pasek luźny... sam nie wiem...

No to odpada. Pasek rozrzadu i walki sa polaczone na "sztywno" Nie ma mozliwosci aby cos tam sie slizgalo. Po paru takich uslizgach zawory spotkalyby sie z tlokami i silnik kaput. To co Ci sie slizga to pasek klinowy.

Dokładnie Dimmu ma rację gdyby Ci się ślizgał pasek rozrządu to daleko byś nie zajechał.Blue może Ci coś powiedziec na ten temat naciągnął pasek rozrządu wbijając 2 przy dużej prędkości i spotkał mu sie tłok z zaworem. To ślizganie które czujesz to pasek klinowy , tez tak mam :)

OGC 15-04-05 13:42

problem przy przyspieszaniu
 
U mnie jest coś podobnego (FFK 1.6 100KM)
Objawia się zazwyczaj na dwójce.
Jak chcę dynamicznie ruszyć to autko ma czasami taki urok że się jakby na chwileczkę dławił. Jak znajdę kiedyś czas to podjadę do ASO może coś wymyślą.

ghostg 17-04-05 18:03

Re: problem przy przyspieszaniu
 
Cytat:

Napisał OGC
U mnie jest coś podobnego (FFK 1.6 100KM)
Objawia się zazwyczaj na dwójce.
Jak chcę dynamicznie ruszyć to autko ma czasami taki urok że się jakby na chwileczkę dławił. Jak znajdę kiedyś czas to podjadę do ASO może coś wymyślą.

O własnie OGC dokładnie coś takiego czasami mam !!! ten sam silnik. Jak znajda co to jest to daj znać :) Dzięki. Sam sie wybieram z tym do ASO ale nie mam na razie kiedy

msfk 20-05-05 20:18

ja tak miałem i wymieniłem kable i swiece i znowu pomykam po mieście bez duszenia na niskich obrotach. Wczesniej wymienilem tez rurke podciśnienia bo gasł mi czasem jak stałem na światłach.

Powodzenia

Oskar 20-05-05 21:53

Cytat:

Napisał msfk
ja tak miałem i wymieniłem kable i swiece i znowu pomykam po mieście bez duszenia na niskich obrotach. Wczesniej wymienilem tez rurke podciśnienia bo gasł mi czasem jak stałem na światłach.

Powodzenia

Jaką rurkę ??
I gdzie się ona znajduje ?

darioflo 25-05-05 15:19

czesc

miałaem podobne problemy na 4ty biegu (diesel)
wymieniłem soft w ASO i jest OK

pozdr

robinson 04-06-05 14:42

Witam !
A nie jest to czasem efekt wlaczającej sie klimatyzacji, ktora powoduje spadek mocy? Przy silniku 1,6 ewidentnie czuc jak sie sprezarka klimy wlacza. Chyba ze efekty o ktorych piszecie to za kazdym razem przy tej samej predkosci obrotowej silnika wtedy kllima odpada.

Pozdrawiam
Paweł

ghostg 06-06-05 20:11

Cytat:

Napisał robinson
Witam !
A nie jest to czasem efekt wlaczającej sie klimatyzacji, ktora powoduje spadek mocy? Przy silniku 1,6 ewidentnie czuc jak sie sprezarka klimy wlacza. Chyba ze efekty o ktorych piszecie to za kazdym razem przy tej samej predkosci obrotowej silnika wtedy kllima odpada.

Pozdrawiam
Paweł

Niestety własnie to chyba ten efekt bo cos zauważyłem ze własnie tak sie zachowuje przy właczonej klime. no i teraz jak chce szyko jechac to klima offffffff

robinson 09-06-05 22:49

Kiedys jak jeszcze pomykalem Toyota Corolla z silnikiem 1.3 86KM to wylaczajac klime mialo sie ekstra booster jak turbo. Efekt dodatkowej mocy byl niesamowity i przy kazdym ostrym wyprzedzaniu wylaczalem klime :-). teraz mam sluzbowego Focusa 1.8TDCi 100KM i prywatnego 1.6 100KM w benzyniaku czuc wlaczajaca sie klime podczas przyspieszania, a w dieslu nie czuc nic. Teraz zaluje ze nie wybralem diesla ale byl za drogi. Jednak chyba bylo warto sie szarpnac. Coz po ptakach :-)

Pozdrawiam
Paweł

darekw 10-06-05 13:02

Re: problem przy przyspieszaniu
 
Cytat:

Napisał OGC
Jak chcę dynamicznie ruszyć to autko ma czasami taki urok że się jakby na chwileczkę dławił. Jak znajdę kiedyś czas to podjadę do ASO może coś wymyślą.

Może to mało na temat, ale miałem tak w Clio 1.4 16V. Efekt powtarzalny, bo kumpel ma to samo. Spowodowane to było kiepskimi cewkami zapłonowymi, które zresztą w tym silniku padają jak muchy. Może więc warto zwrócić uwagę na elementy odpowiedzialne za iskrę?

leadman 02-07-05 13:52

Kurcze miałem właśnie zadać kolegom pytanie co to może być, że przy dynamicznej jeździe tak przy 4,5 - 5tyś. czuć jakby delikatny spadek mocy poczym "odlot" - jakby się coś włączało. Nie zawsze tak jest.
I widze że nie tylko ja mam taki problem :)

Paweł 03-07-05 16:21

Cytat:

Napisał leadman
Kurcze miałem właśnie zadać kolegom pytanie co to może być, że przy dynamicznej jeździe tak przy 4,5 - 5tyś. czuć jakby delikatny spadek mocy poczym "odlot" - jakby się coś włączało. Nie zawsze tak jest.
I widze że nie tylko ja mam taki problem :)

chyba źle odczytałes obroty w silniku 1,8 pomiędzy 3000 a 4000 rpm krzywa momentu opada w dół i idzie do maksimum. daje to wrażenie przy przechodzeniu przez ten zakres obrotów jakby spadek mocy a to przysiada na troche moment około 15% i w tym momemcie wózek wolniej przyspiesza

SzerszeN 08-07-05 15:37

Cytat:

Napisał Paweł
chyba źle odczytałes obroty w silniku 1,8 pomiędzy 3000 a 4000 rpm krzywa momentu opada w dół i idzie do maksimum. daje to wrażenie przy przechodzeniu przez ten zakres obrotów jakby spadek mocy a to przysiada na troche moment około 15% i w tym momemcie wózek wolniej przyspiesza

no to chyba jest rozwiazanie mojego problemu z tematu "do zetec'owcow pytanie" cos takiego wlasnie odczulem, tylko u mnie w omawianym przypadku spadek mocy byl wyraznie odczuwalny, ale nie pamietam jaki to byl zakres obrotow niestety

Jakubo 26-07-05 13:56

Witam,



Hmmmmm ten sam problem (mam 1,8 Duratec C-Max) w granicach 4500 5500 przy przyspieszaniu samochód nagle na ok. sekundę traci moc (wrażnie dzwiękowe jest takie jak by na chwilę wyłączył się silnik). Klima nie ma nic do tego bo przy włączonej i wyłączone jest tak samo - ogólnie klima przeszkadza mi przy ruszaniu, trzeba mocniej wdepnąć gaz, póżniej nie ma znaczenia. Efekt ten pojawił mi się po naprawie przepustnicy a raczej po wymianie modelu chłodzonego wodą na model chłodzony powietrzem.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi