Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [ FFI ] Przewody zapłonowe (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=21772)

daimon 14-04-08 20:38

[ FFI ] Przewody zapłonowe
 
Witam,

kupiłem dzisiaj te świeczki do zagazowanej Foki. Przy okazji chcę wymienić kable. Jakie będą do tych świec najlepsze? Oryginalne Motorcrafty czy może jakieś NGKi (będą pasować w ogóle)?



--
Pzdr,
d.

MisiekT 14-04-08 20:55

daimon, do wyboru z sensownych masz oryginalne (powyzej 200zl), Bosch (100zl) i NGK (90zl)...
oryginaly sa oczywiscie dobre, na Boschu tez troceh jezdzilem i daje rade...
teraz zamowilem wlasnie NGK - sa najtansze wiec zawsze mozna po roku-poltora wymienic znow, a jakos nie wierze zeby NGK firmowal zupelny syf, wiec powinno byc dobrze...

aha, do 1.6 NGK kosztuja juz 150zl :wink:

daimon 14-04-08 21:13

Cytat:

Napisał MisiekT
daimon, do wyboru z sensownych masz oryginalne (powyzej 200zl), Bosch (100zl) i NGK (90zl)...
oryginaly sa oczywiscie dobre, na Boschu tez troceh jezdzilem i daje rade...
teraz zamowilem wlasnie NGK - sa najtansze wiec zawsze mozna po roku-poltora wymienic znow, a jakos nie wierze zeby NGK firmowal zupelny syf, wiec powinno byc dobrze...

aha, do 1.6 NGK kosztuja juz 150zl :wink:

a gdzie zamawiałeś jeśli wolno spytać i jaki koszt? Bo podajesz 2 ceny:)
No i czy mi sie kable ze świecami nie pogryzą?




--
Pzdr,
d.

Emf 14-04-08 21:23

Ja jeżdżę na przewodach NGK i świecach Motorcrafta, zwykłych bo jakoś nie wierzę w cuda, że te do gazu są lepsze przy LPG.
Założone tydzień temu, brak negatywnych efektów.
Tak z ciekawości to przecież przewody Motorcraft produkuje dla nich jakaś firma, pewnie też któraś z liderów więc nie zdziwiłbym się gdyby to był Bosch albo NGK właśnie.

MisiekT 14-04-08 22:57

daimon, zamawialem gdzies z allegro... jeszcze nie doszly, wiec nie bede polecam... ceny dwie, bo do 2.0 85-90zl, a do 1.6 juz 150zl...

Cytat:

Napisał Emf
świecach Motorcrafta, zwykłych bo jakoś nie wierzę w cuda, że te do gazu są lepsze przy LPG

hehe, mi nawet gaziarze mocno odradzili te specjalne do lpg

daimon 14-04-08 23:48

Cytat:

Napisał MisiekT
daimon, zamawialem gdzies z allegro... jeszcze nie doszly, wiec nie bede polecam... ceny dwie, bo do 2.0 85-90zl, a do 1.6 juz 150zl...

Cytat:

Napisał Emf
świecach Motorcrafta, zwykłych bo jakoś nie wierzę w cuda, że te do gazu są lepsze przy LPG

hehe, mi nawet gaziarze mocno odradzili te specjalne do lpg

ok, dzięki za info. Jak założę i pojeżdże to dam znać.


--
Pzdr,
d.

kasprzak 16-04-08 00:18

IMO, NGK robi dobre swiece...nie sa najdrozsze, ale pamietam, ze Astra II zagazowana z swiecami NGK pod gaz...paliła elegancko!

gregorc 16-04-08 19:49

Potwierdzam opinię kasprzaka, u żonki w astrze tez wkreciłem NGK i było spoko :wink: ... u siebie w probe również jeździłem na NGK i byłem zadowolony :D
Z tym, że słyszałem opinie aby kupować NGK made in japan, a unikać made in france :roll:

Gabec 16-04-08 22:43

Cytat:

Napisał gregorc
Potwierdzam opinię kasprzaka, u żonki w astrze tez wkreciłem NGK i było spoko :wink: ... u siebie w probe również jeździłem na NGK i byłem zadowolony :D
Z tym, że słyszałem opinie aby kupować NGK made in japan, a unikać made in france :roll:

Ja mialem w BMW NGK i musze przyznac ze bardzo dobrze sie sprawowaly - jak bede wymienial przy foczce to tez zaloze NGK made in Japan

silvershadow 17-04-08 01:58

Cytat:

No i czy mi sie kable ze świecami nie pogryzą?
to nie pies zeby mial cokolwiek gryzc, kabelek ma tylko przetransportowac wysokie napięcie zcewki zaplonowej do świecy, ot ma dobrze przewodzic i miec dobra izolacje wokol tegoz wlasnie przewodnika

daimon 22-04-08 17:16

informacyjnie: po paru dniach użytkowania zestawu świece Motorcraft (niby do gazu;)) + przewody NGK wszystko działa jak należy. Odpala bez problemu, nie przerywa.


--
Pzdr,
d.

taroon 20-07-08 13:53

Ja wymienialem świece i przewody w zeszłym tygodniu. Kupiłem zwykłe Motocraft chociaż mam gaz i jak narazie jestem zadowolony. Gość w jednym sklepie jak pytałem się o NGK powiedział, że je odradza bo mieli już z nimi problemy w fordach. Ale jak sam mówił nie zawsze i nie we wszystkich więc raczej nie można wyciągać z tego jakiś sensownych wniosków. Ale nie o tym chciałem pisać. Kupiłem przewody Bosch'a i podczas wymiany okazało się, że są dłuższe od oryginalnych, które były zamontowane. Poradzilem sobie tak, że wyciągnąłem je spod plastikowej pokrywy silnika tak, aby nie dotykały w środku gorącego silnika i jakoś to wygląda.
Spotkaliście się z czymś takim w czasie wymiany żeby przewody były dłuższe? I jeszcze jedna rzecz. Miały inną końcówkę, którą nakłada się na cewkę. Co prawda udało się je nałożyć i wszystko działa, ale wygląda to tak jakby były nie do końca wciśnięte na cewkę. Mieliście też taki problem? Czy ford może zmieniał kiedyś budowę cewki? Z czego może to wynikać? Może poprostu Bosch chcąc dopasować swoje przewody do kilku modeli Forda zrobił to celowo?
Sam już nie wiem. Jakieś propozycje :?:

MisiekT 20-07-08 14:13

przewody boscha i np. NGK sa minimalnie dluzsze... a w kwestii koncowki to Bosche trzeba naprawde mocno docisnac i pasuja jak ulal...

rafal.m 24-07-08 22:29

MisiekT
Z tymi świecami motorcrafta do LPG to poważnie odradzili ( jakiś konkretny powód )? Jak zaczeły mi sie kłopoty z nie równą pracą silnika to zacząłem od wymiany świec (właśnie na motorcrafta do gazu) i miałem wrażenie , że silnik stacił na mocy , a przedewszystkim w dolnym zakresie obrotów .[/b]

MisiekT 24-07-08 22:44

Cytat:

Napisał Rafal Rawa
Z tymi świecami motorcrafta do LPG to poważnie odradzili ( jakiś konkretny powód )?

podobno czesto autka chodza na nich niezbyt rowno i nie starczaja wcale na dlugo... ale to tylko zaslyszana opinia

taroon 25-07-08 00:02

Cytat:

Napisał MisiekT
Cytat:

Napisał Rafal Rawa
Z tymi świecami motorcrafta do LPG to poważnie odradzili ( jakiś konkretny powód )?

podobno czesto autka chodza na nich niezbyt rowno i nie starczaja wcale na dlugo... ale to tylko zaslyszana opinia

Mi gość powiedział że nie spotkał się z problemem w przypadku Motocrafta dl LPG. Zaproponował tylko, żebym zmniejszył szczelinę o 0,1mm, co spowoduje, że dłużej popracują. Myślicie, ze to dobry pomysł?
A z tymi przewodami Bosh'a problem jest taki, że cienkie końcówki, które zaciska się na cewce są dłuższe od silikonowej osłonki i przy dociśnięciu ta osłonka nie wchodzi głęboko na styk w cewce. Trzyma się bo pyknęło przy wkładaniu ale sprawia wrażenie mało solidnego połączenia :?

MisiekT 25-07-08 00:08

Cytat:

Napisał taroon
A z tymi przewodami Bosh'a problem jest taki

dokladnie tak mialem... w niczym to nie przeszkadzalo, ale pewnego razu zdejmowalem na chwile i zakladajac z powrotem docisnalem duzo mocniej i okazalo sie ze tak trzeba :D

aghus 24-12-09 11:25

Odświeżę staruszka. Polecają mi w sklepie kable sentech o numerze s 8420 - patrząc na rozpiskę do czego to pasuje to widać, że tam max napisane focus 1.6. Można to do 1.8 załadował? czy nie słuchać i na s 8143 czekać?

olke 25-12-09 02:12

Cytat:

Napisał taroon (Post 277281)
(...) Kupiłem przewody Bosch'a i podczas wymiany okazało się, że są dłuższe od oryginalnych, które były zamontowane. Poradzilem sobie tak, że wyciągnąłem je spod plastikowej pokrywy silnika tak, aby nie dotykały w środku gorącego silnika i jakoś to wygląda.
Spotkaliście się z czymś takim w czasie wymiany żeby przewody były dłuższe? I jeszcze jedna rzecz. Miały inną końcówkę, którą nakłada się na cewkę. (...)

Witam,
wymieniajac przewody do 1.4 miałem trzy firmy 2x jakiś zamiennik, 1x Bosch - za każdym razem przewodu były za długie o około 5-10 cm. Fajki jakoś dziwnie siedziały - wyglądało to tak jakby nie były dociśnięte do końca. Zaś na cewce podobnie. Cały zestaw nie wyglądał na szczelny ...
Dopiero jak miałem komplet NGK podeszło tak, że długość OK i całość siedzi jak powinno.

volwerine 31-12-09 09:29

Cytat:

Napisał Emf (Post 263328)
Ja jeżdżę na przewodach NGK i świecach Motorcrafta, zwykłych bo jakoś nie wierzę w cuda, że te do gazu są lepsze przy LPG.
Założone tydzień temu, brak negatywnych efektów.
Tak z ciekawości to przecież przewody Motorcraft produkuje dla nich jakaś firma, pewnie też któraś z liderów więc nie zdziwiłbym się gdyby to był Bosch albo NGK właśnie.

Ja też kupiłem focusa z świecami motorcrafta i przewodami ngk, jezdzi tak juz pół roku i jest ok.silnik bez lpg 2.0 cena za przewody cos koło 200zl


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi