Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [MK1] Chip Tuning (wirus) w silniku 1.8 TDDi (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=20016)

gatuso_18 25-11-09 18:01

luuuunnn ma 8 sekund :D

MisiekT 25-11-09 18:26

dobra, skonczmy juz temat, bo chlopak z reklamacja zaraz pojedzie :)

tuning-soft 25-11-09 20:19

Tak się składa że to ja mu wirusa robiłem :)
Fakt tych 8 sekund to na pewno nie ma hehe
Ale cała reszta się zgadza - spalanie moc i moment Daję tolerancje +- 2% na te przyrosty.Tylko jak to zweryfikować jak prawie każda hamownia ma +- 5% tolerancje błędu. Właśnie dlatego modyfikując mape daje sie +2% by klient który pozniej pojedzie na rolki nie przyjechał z pretensjami że ma 2 konie mniej niż powinien ;)

gatuso_18 25-11-09 20:40

co to za aaa [plask] Misiek ma racje :D kolega chcial dobrze, zainwestowal swoj talary a my po nim jedziemy a lon taki zadowolony , jego [rycerz]8 sek do 100 :D

damianTDCI 25-11-09 21:36

A moze to ten chip + 45 km z allegro za 9,99zł? Mój 115 konny ma niecałe 9 sekund do setki, a jest lżejszy od kombi.

piotr-ek 25-11-09 21:45

chłopak założył sobie 2 konto aby było bardziej wiarygodne i napisał ze to łon mu tuningował, japierdziele jak się orientuje to nie każdy silnik jest taki sam z taką samą mocą ,ale nie zrozumie jednego jak można robić wirusa bez hamowania- mówicie co chcecie ja w to nie wierze i proponuje przenieść tego posta do działu humor

damianTDCI 25-11-09 21:46

Profesjonalny tuning na oko, co się dziwisz chciał tanio to ktoś jemu zrobił tanio(a przy tym go w jajo) :D

tuning-soft 25-11-09 21:47

A co twoje 115km ma do przyśpieszenia ?
By rozpędzić samochód do 100km/h wystarczy np 40km a za to jak szybko uda ci się go rozpędzić odpowiada moment obr :)

damianTDCI 25-11-09 21:56

Co za pajacownia... No faktycznie jak tam wykreciłeś 500NM to nie mam co porownywać [tuning] :D

Greg 25-11-09 22:00

To co jest potrzebne już jest opisane na tym forum,
odnośnie kolejnych dyskusji to bardzo chetnie a jeszcze lepiej
jak konkrety są poparte wykresami.

I prosze o robienie edycji dość szybko, nie po kolejnych postach[chytry]

pzdr.

damianTDCI 25-11-09 22:03

Właśnie poprosimy o wykres to wtędy się przekonamy, pewnie nie masz, bo auto wogóle nie było hamowane...

piotr-ek 25-11-09 22:26

Cytat:

Napisał tuning-soft (Post 387855)
Tak się składa że to ja mu wirusa robiłem :)
Fakt tych 8 sekund to na pewno nie ma hehe
Ale cała reszta się zgadza - spalanie moc i moment Daję tolerancje +- 2% na te przyrosty.Tylko jak to zweryfikować jak prawie każda hamownia ma +- 5% tolerancje błędu. Właśnie dlatego modyfikując mape daje sie +2% by klient który pozniej pojedzie na rolki nie przyjechał z pretensjami że ma 2 konie mniej niż powinien ;)

przed chwila na BBC Knowledge leciał TOP GEAR i tam hamowali mustanga szelbi miało być 500KM a było 454KM i jak to mówić podkręceniu mocy w ciemno z ilu na ile

tuning-soft 25-11-09 22:30

No nie wiem kto pajacuje kolego...

Kolega bedon ma zrobiona mape 3 stopniowo by pogodzić osiagi z ekonomia
Od 50% do 69% wciśnięcia pedału gazu 15% przyrostu mocy i monemtu
Od 70% do 89% - 20%
Od 90% - 25%

Podobny efekt proponuje V-tech w urządzeniu RST za 2500 zl. To nic innego jak powergate opisany w ich logo.
Są do niego wgrane dwa programy ekonomiczny i mocny ktore użytkownik może sobie sam wgrywać w zależności od potrzeby.
Pytanie tylko po co ? Jak można to zrobić w jednym sofcie ?
A to dlatego że urządzenie daje takie możliwości i klient bedzie miał frajde z wgrywania przez siebie programu. Chyba że pójdzie coś nie tak to wtedy skasuje się go na nowo za ożywienie sterownika :)
Wracając do tematu...
Tak napisana mapa daje przy spokojnym operowaniu pedałem gazu oszczędność paliwa a gdy potrzebujemy wyprzedzić mamy to 5-10% w zapasie.
Niestety wyścigówki się z tego seryjnego motoru zrobić nie da. To tylko ford :)
Co do modyfikacji softu w 50 min to forda mapy są bardzo proste. W tym sofcie wystarczy skorygować 4 mapy :)
Co do obliczania przyrostów w programie - To każdy tuner to robi obrabiając mape. Jeśli zrobi ich kilkaset jest w stanie uzyskać tolerancje nie więcej jak +- 2%.
Podobna sprawa jak z firmami podwykonawczymi które pakują gotowe programy interfejsami typu slave i wystawiają później certyfikat jakości - śmieszne.
Mapę można zrobić jak klient sobie życzy bo możliwości tak naprawdę sa nieograniczone :) Ograniczeniem jest jedynie wytrzymałość silnika dlatego bezpiecznie robi się 25% przyrostu z ok 40% rezerw pozostawionych w niektórych silnikach.

piotr-ek 25-11-09 22:41

Cytat:

Napisał tuning-soft (Post 387943)
No nie wiem kto pajacuje kolego...



Podobny efekt proponuje V-tech w urządzeniu RST za 2500 zl. To nic innego jak powergate opisany w ich logo.
Są do niego wgrane dwa programy ekonomiczny i mocny ktore użytkownik może sobie sam wgrywać w zależności od potrzeby.
Pytanie tylko po co ? Jak można to zrobić w jednym sofcie ?
A to dlatego że urządzenie daje takie możliwości i klient bedzie miał frajde z wgrywania przez siebie programu. Chyba że pójdzie coś nie tak to wtedy skasuje się go na nowo za ożywienie sterownika :)
Wracając do tematu...
Tak napisana mapa daje przy spokojnym operowaniu pedałem gazu oszczędność paliwa a gdy potrzebujemy wyprzedzić mamy to 5-10% w zapasie.
Niestety wyścigówki się z tego seryjnego motoru zrobić nie da. To tylko ford :)
Co do modyfikacji softu w 50 min to forda mapy są bardzo proste. W tym sofcie wystarczy skorygować 4 mapy :)
Co do obliczania przyrostów w programie - To każdy tuner to robi obrabiając mape. Jeśli zrobi ich kilkaset jest w stanie uzyskać tolerancje nie więcej jak +- 2%.
Podobna sprawa jak z firmami podwykonawczymi które pakują gotowe programy interfejsami typu slave i wystawiają później certyfikat jakości - śmieszne.
Mapę można zrobić jak klient sobie życzy bo możliwości tak naprawdę sa nieograniczone :) Ograniczeniem jest jedynie wytrzymałość silnika dlatego bezpiecznie robi się 25% przyrostu z ok 40% rezerw pozostawionych w niektórych silnikach.

ale powiedz ska wiesz ze jego silnik ma równe 90 koni przed może jest tak dorżnięty ze będzie miał 75KM i jak udowodnisz klientowi ze po modzie ma tyle ile mu powiedziałeś, taka modyfikacja mnie nie przekonuje, nie znasz w jakim stanie jest motor, a powiedz mi tylko jedno co byś zrobił jeżeli w ciemno przedobrzysz i silnik powie koniec, dajesz gwarancje??

tuning-soft 25-11-09 22:54

Dlatego daje tolerancje + 2% przyrostu więcej.
Jeśli z silnikiem jest coś nie tak po wgraniu moda to odrazu wyjdzie. Zrobiłem kilka setek samochodów. Niektóre mapy obrabia się w kilka minut bo praktycznie zna się je na pamięć.
Jeśli hamownia to tylko na koło Dynomet. Daje najbardziej rzeczywiste odczyty bo w warunkach drogowych.
Ja nikogo nie namawiam - każdy ma prawo wyboru
Dla mnie reklamą jest zadowolony klient. Jest tyle samochodów do zrobienia że starczy dla każdego

MisiekT 25-11-09 23:19

No po prostu jestem w wielkim szoku - prawdziwy tuner zawital w nasze skromne progi :o pierwszy raz sie to zdarzylo... i to w tak "odpowiednim" momencie w czasie [tuning]

a z ciakwosci to skad bierzesz dane, ze ten silnik (a w zasadzie osprzet) ma akurat 40% rezerwy?

zreszta, skoro dla ciebie auto do 100kmh przyspiesza tylko momentem, to juz chyba mamy wszystko wyjasnione...

gatuso_18 25-11-09 23:20

tak mowisz ? to mam pytanie ile mozna wyciagnac z 11o konnego TDI bez obciazania sprzegla a ile z obciazeniem :) wartosci km i nm

tuning-soft 25-11-09 23:26

Cytat:

Napisał tuning-soft (Post 387918)
A co twoje 115km ma do przyśpieszenia ?
By rozpędzić samochód do 100km/h wystarczy np 40km a za to jak szybko uda ci się go rozpędzić odpowiada moment obr :)

Kolego przeczytaj co napisałem chyba że masz z tym problemy :)

damianTDCI 25-11-09 23:33

Ta setki aut robisz i nie masz hamowni to coś tu nie tak <lol2> Zarzuć link do strony twojej firmy i namiary, chyba taki tuner nie robi tego w szopie? ;>

tuning-soft 25-11-09 23:43

Wejdź na www.chiptuning.com.pl

damianTDCI 25-11-09 23:48

Ile z tdci 115 konnego wyciągasz i jaka cena? Ten numer komórki aktualny jak coś? Z hamownią przed i po by nie było problemów, bo bym przyjechał z wypożyczoną mobilną na koło, bo mam możliwość załatwienia.

gatuso_18 25-11-09 23:49

karva ja sie pytam z ciekawosci a tu nic mi pan tuning nie odpowie :[

piotr-ek 26-11-09 00:03

wpis z tej strony co dałes:
#1 Marka: Golf
Model: IV
Wszystko sprawnie i profesjonalnie. Został zrobiony Golf IV tdi 105km na 150km. Teraz to inny samochów. Jestem bardzo zadowolony. Polecam wszystkim bo warto wydać tych kilka stówek, Przemek
Japier... mam uwierzyć w 45 koni przyrostu- i pewnie 5 s do 100Km/h i spalanie mniejsze o 2 litry

MisiekT 26-11-09 00:16

czysty przyrost najzupelniej realny - tyle ze pytanie jak wyglada teraz przebieg mocy/momentu i jak bedzie z trwaloscia - ale przy cenie 500zl w stosunku do 1200-1500zl u powaznego tunera nie dziwie sie, ze ludzie sie decyduja

tuning-soft 26-11-09 01:22

Oczywiście że realny to PD

Tak mocna mapa na życzenie klienta i jego odpowiedzialność.

Co do cen to zależy od rocznika , pojemności itp...
500zł to minimum co biore - Ceny do 1700zł
Im nowszy samochód tym cena rośnie.

Normalne - aktualizacje fejsów i programów kosztują i kto siedzi w temacie ten wie że w tym fachu nic za darmo nie ma.


Kolego od tego TDCI - Owszem wszystko aktualne. Zadzwoń umów się.

A co rozumiesz przez poważnego tunera ? To że za zwykłego golfa zamiast 800zl bierze 1400 a za EDC17 3000zł ?
Umiejętności mierzone względem ceny ?

langolier 26-11-09 03:32

Cytat:

Napisał tuning-soft (Post 387995)
Im nowszy samochód tym cena rośnie.

Witam
czy Twoje manipulacje są wykrywalne przez ASO, tzn. ASO podłacza się kompem i od rzu widzi, że charakterystyki są modyfikowane ?

Fajnie byłoby jakbyś podał co możesz zrobić z popularniejszymi modelami naszych silników... i za ile :)

Szymeq 26-11-09 08:42

Bez urazy ale powtórzę to co pisali ludzie wcześniej ... płacąc za czipowanie trzeba znać stan silnika przed modem jak i poznać ( uwidocznić to wizualnie) po na wykresie. A zapewnienia słowne do mnie nie trafiają ... sam zdecydowałem się na mody ale widząc wykres przed i po ja u siebie korygowałem 2x widząc wykres .. wtedy mam się czym podeprzeć i po pewnym czasie mogę ponownie auto skontrolować na hamowni i zobaczyc czy trzyma sie dobrze czy jednak mody mogły mu zaszkodzić.. a odczucia subiektywne .. coż każdy ma inne ;)

tuning-soft 26-11-09 10:00

Wykazać ingerencje w soft mogą testy dynamiczne. Laptop 3 bieg pedał w podłogę lub rolki.

GAWRON 26-11-09 11:37

Cytat:

Napisał piotr-ek (Post 387987)
wpis z tej strony co dałes:
#1 Marka: Golf
Model: IV
Wszystko sprawnie i profesjonalnie. Został zrobiony Golf IV tdi 105km na 150km. Teraz to inny samochów. Jestem bardzo zadowolony. Polecam wszystkim bo warto wydać tych kilka stówek, Przemek
Japier... mam uwierzyć w 45 koni przyrostu- i pewnie 5 s do 100Km/h i spalanie mniejsze o 2 litry

To akurat jest mozliwe. TDI 105KM mozna zrobic na ok. 150KM. Oczywiscie 0-100km/h w 5s nieda rady. Jesli chodzi o spalanie to faktycznie jest mniejsze po chipie ale chodzi tu glownie o normalna jazde a nie zapier... na maksa. Chociaz i przy zapie...aniu nie pali duzo.

MisiekT 26-11-09 11:41

moze spasc, ale nie o litr czy dwa przy takiej samej jezdzie, nie ma bata... w benzynie daloby moze rade, diesel i tak niewiele pali


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi