Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK1] Głowica do 1,8 16v B+G (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=74987)

robert_dohc 09-08-15 10:03

Głowica do 1,8 16v B+G
 
Witajcie , używam szukajki ale nie jestem aż tak biegły :( potrzebuję wiedzieć jaka konkretnie jest głowica w 18,16v zetec i z czego ewentualnie pasuje , wypalił się pewnie zawór na 1 cylindrze ( 65 tys na lpg ) i są schody. Z góry dziękuję za pomoc ( podobno z 2,0 pasuje , a mondeo ? )Pytanie czy trzeba zmieniać śruby głowicy czy można użyć starych? Pchać się w remont czy kupić używkę ?
Może ktoś ma do sprzedania ?
edit

Czy głowica 988m-6090 BF będzie pasować?

Adam Getka 09-08-15 17:35

Ale głowica sama z siebie się nie psuje...

robert_dohc 09-08-15 23:12

Genialna diagnoza przepraszam że jako turysta tak piszę do fachowca ... , zawór zapewne wypalił się od za ubogiej w wysokim zakresie mieszanki LPG , po prostu go zjarało , to napisałem wyżej , dziękuję za błyskotliwą analizę problemu ale raczej pytałem o konkretny model głowicy ... pozdrawiam
Pytanie zasadnisze jest: co dalej ? :( remontować ? szukać ? co dalej .... :(

robert_dohc 10-08-15 09:03

Nowy objaw , raz działa 1 cylinder a raz nie , zmieniłem świecę , przewód i dalej to samo :(

MichalST 10-08-15 09:10

Głowicy z 2.0 na 1.8 nie nałożysz (zaś w odwrotną stronę się da).

Generalnie wszystkie głowice w 1.8 Blacktop są jednakowe, więc bierzesz ze szrotu co popadnie.

robert_dohc 10-08-15 10:59

A z mondeo też pasuje? Dekiel taki sam, z wyglądu wydaje się też identyczna.

MichalST 10-08-15 12:56

Tak. Pod koniec produkcji mondka mk2 dawali tam te same silniki co do foki mk1.

robert_dohc 11-08-15 12:00

pomiar 1 cylinder 11 , pozostałe po 15 , na innym manometrze 10,5 pozostałe 14,5 . Pozostaje jeszcze podejrzenie za ciasnego wydechu , zaczynamy we wtorek 18/8 od pomiaru luzów zaworowych i ich regulacji. Zostaje jeszcze opcja podpalonego zaworu , może dotarcie pomoże? Tu mam pytanie czy docierać mam wszystkie czy tylko te które coś boli? Przy wartościach na pozostałych to nie za bardzo jest się czego czepić.

slawek11 15-08-15 14:46

Jesli chcesz dalej uzytkowac to auto to obawiam sie ze trzeba bedzie sciagnac glowice i przeprowadzic jej kompleksowa naprawe.Ten 1 cylinder ma najzwyczjaniej pewnie podparte zawory i nadpalone przez to juz gniazda.

czarny-daffy 24-08-15 22:21

Ja to widze tak:

Sciagasz glowice, zawory docierasz, oczywiscie luzy beda (znaczy ich nie bedzie juz) wiec bierzesz platerke i sciagniesz nadmiar z trzpienia. Podjedziesz na warsztat, tam cofna ci przebieg na 160K, dasz ogloszenie ze dopiero co sprowadzony z Amsterdamu w holenderskim gazie, malo jezdzony. Dla niepoznaki powiesisz Wunderbauma NEW CAR SCENT i prysniesz kokpit jakims plakiem z Tesco.

Ja bym tak zrobil.

Pzdr

robert_dohc 15-09-15 13:00

Cała operacja 1070 zł , w tym 150 mechanik , 600 remont głowicy w tym planowanie, sprawdzenie płaszcza wodnego , docieranie zaworów , wymiana 2 ssących na 1 cylindrze , 320 uszczelki łącznie simeringami wałków. W głowicy wymienione uszczelniacze. Tyle w temacie. Chodzi równo , a właściwie chodził , po kliku dniach szarpie przy dodawaniu gazu , cewka się kończy ? Jeżdzę nim 8,5 roku a ile wcześniej tego nie wie nikt :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi