Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Hamulce (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=58318)

budi 02-07-12 13:45

Hamulce
 
Jak wam chwytaja hamulce?? Moje musze wcisnac gdzies o ok 1/3 po czym dopiero zaczynaja chwytac, nie lapia od samej gory;/ to standard w fokach, czy cos nie tak z odpowitrzeniem ukladu??

drake 02-07-12 13:47

mi przez pierwsze 1/3 hamują bardzo delikatne, tak jakby były skalibrowane do powolnego dohamowywania, potem zaczynają łapać mocno gdzieś około w połowie. Ogólnie podoba mi się u mnie w foce charakterystyka hamulców, przyjemnie się jeździ, nie ma nagłego wgniotu tylko można sobie delikatnie i nie nerwowo hamować. Np. przy sytuacjach stresowych noga ląduje od razu na hamulcu, np. we fiacie dziadka już wylądowałbym na szybie, a tutaj działa to delikatniej

budi 02-07-12 14:45

Czyli to standard. Tak sie wlasnie zaczalem zastanawiac czy cos nie gra bo jak jezdze innymi autkami to od samej praktycznie gory chwyta. A u siebie to dobrych kilka centymetrowtrzeba zanim cokolwiek zacznie lapac;p

drake 02-07-12 15:19

no u mnie jest to samo a klocki mam dość świeże wiec wszystko jest OK

Winiary 03-07-12 09:32

A już się bałem że u mnie coś nie tak ale mam tak samo:)

budi 03-07-12 23:16

wymienie niedlugo plyn na ate sl6 ktory ma niby mniejsza lepkosc to moze sie cos zmieni:)

drake 03-07-12 23:17

tja, hamulce zaczną Ci wyżej brać... :D

oj ludzie ludzie... wymyślacie sobie problemy masakra

Seboludek 04-07-12 01:16

zaznaczę tylko, że płyn hamulcowy zasila w fokusie również wysprzęglik w skrzyni biegów i warto w nim również ten płyn wymienic...

Winiary 04-07-12 08:59

Cytat:

Napisał drake (Post 743624)
tja, hamulce zaczną Ci wyżej brać... :D

oj ludzie ludzie... wymyślacie sobie problemy masakra

Oj tam od razu wymyślamy:) Boimy się o swoje cudowne maszyny:P
Pozdro Drake

TUNELINER 04-07-12 09:33

Cytat:

Napisał budi (Post 742902)
Jak wam chwytaja hamulce?? Moje musze wcisnac gdzies o ok 1/3 po czym dopiero zaczynaja chwytac, nie lapia od samej gory;/ to standard w fokach, czy cos nie tak z odpowitrzeniem ukladu??

a pedał przy hamowaniu cały czas twardy? logiczne jest ze jezeli wciskasz hamulec to pewna częśc długości skoku potrzebna jest do dociągnięcia wszystkich czterech tłoczków/okładzin do tarczy hamulcowej.
I to jest to twoje 1/3,

budi 04-07-12 09:47

Przeczytaj post na samej gorze prawie. Mam okazje sporo jezdzic innymi autkami i w nich hebel lapie od samej gory, wystarczy lekko dotknac i juz hamuje.

MisiekT 04-07-12 10:23

w foce MKI tak nie jest i tak byc nie ma... od MK2 hamulce juz lapia ostro


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi