Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=48)
-   -   MK3 FL nówka / pojazd wstrzymany? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=81003)

bobomb 15-08-17 00:19

MK3 FL nówka / pojazd wstrzymany?
 
Witam,
zamówiłem nowego Focusa w kwietniu, termin ustalony w umowie minął już prawie o miesiąc a samochód nadal nie został mi wydany. Podobno został wstrzymany bo jest "akcja serwisowa" na ten konkretny model silnika -
benzyna 1.6 Ti-VCT 125KM manual. Dealer zrzuca winę na Ford Polska i oczekuje na termin wydania auta. Samochód podobno stoi "na izbie celnej w Poznaniu". Mam nr VIN wg którego (Ford Etis) Samochód wyprodukowano 6 czerwca, specyfikacja się zgadza, w rubryce "Zaległe akcje serwisowe" jest komentarz "17U16 - VEHICLE HOLD" . Powiedzieli mi, że owa naprawa to kwestia wgrania jakiegoś oprogramowania i już. Tyle, że nikt mi nie potrafi powiedzieć kiedy problem zostanie rozwiązany a samochód wydany.
Czy jest tu ktoś kto ma podobną sytuację lub chociaż jest mi w stanie powiedzieć czy to nie jest jakaś lipa z tą 'akcją'? Próbowałem dodzwonić się do centrali Ford Polska ale nikt tam nie odbiera, ch*jnia totalna. Boje sie, że może przysłowiowo "spadł im z lawety" i teraz go klepią gdzieś :D
Plus jest taki, że dealer zaoferował samochód zastępczy do czasu wydania mojego auta bez dodatkowych kosztów.

siwy05 15-08-17 07:49

UOKIK nic nie mówi o jakiś akcjach w Focusie, więc co by nie było chyba cię lekko ściemniają

pjetrucha 15-08-17 07:56

Samochód stoi w izbie celnej z powodu akcji serwisowej? Coś mi tu śmierdzi. Niestety może być tak jak piszesz że "spadł im z lawety", ale chciałbym się mylić.

bobomb 15-08-17 11:21

No właśnie.. ale czy informacja o wstrzymaniu pojazdu zostałaby wpisana do Ford Etis gdyby coś się stało w transporcie?

Lisy 15-08-17 11:34

Proponuje zabrać dobrego rzeczoznawcę przy odbiorze.

elucidate 15-08-17 14:41

Albo zrezygnować od odbioru i zakupu?

Flower 16-08-17 09:12

Cytat:

Napisał Lisy (Post 1179805)
Proponuje zabrać dobrego rzeczoznawcę przy odbiorze.

też bym tą opcje proponował

julu 16-08-17 23:34

W kazdym wiekszym miescie jest rzeczoznawca z PZM-otu, tylko poszukac, podejsc, popytac i wszystko bedziesz wiedzial.

tool 17-08-17 13:28

Z ciekawości tylko możesz dać vin? Jeśli coś było wymieniane to powinienem to zobaczyć w systemie

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Tal-Rash 23-08-17 09:59

Ja bym zrezygnowal i zamowil w innym salonie. Smierdzi cos bardzo.

decode 27-08-17 15:43

Zapytałem dziewczyny jak to jest z odbiorem. Nawet jak jest z autem wszystko w porządku nie musisz odbierać auta. Zawsze możesz z niego zrezygnować. I ja bym tak na Twoim miejscu zrobił. I to oni będą teraz skakać wokół Ciebie by Ci to wynagrodzić

PierwszyFord 28-08-17 12:59

Kupiłem Focusa MK3 FL wyprodukowanego w 04.2017.
Po 1500km padła sonda lambda. Wymienili. Człowiek, który mi sprzedał auto powiedział, ze szykuje się akcja serwisowa. Podobno jest seria samochodów z wadliwą sondą, kompletują listy samochodów do serwisu. Oficjalnie ani na stronie Forda czy Samaru nic jeszcze nie ma.
Ja już jechać nie muszę...

kamaye 28-08-17 14:08

Jakiś dowód na wymianę sondy po 1500km?

PierwszyFord 28-08-17 14:39

Dobre pytanie...
Poprosiłem o wpis do książki serwisowej - powiedziano mi że nie praktykuje się takich rzeczy. Usłyszałem, że jest w systemie wiec nie ma takiej potrzeby. Poprosiłem o jakieś potwierdzenie. Dostałem 4-o stronicowy wydruk. Totalnie nieczytelny ale drogą dedukcji znalazłem jakiś wpis o usterce a potem ze wymieniono/naprawiono wiec zakładam, ze wymienili.
Próbowałem znaleźć jakiś wpis na FordEtis ale szczerze to nie znalazłem nic ciekawego.
Naprawa/wymiana w Ford AutoPlaza Bielany Warszawa.

kamaye 28-08-17 14:47

Trochę dziwne że zarejestrowałeś się tylko po to aby odpowiedzieć w tym wątku.

PierwszyFord 28-08-17 14:54

Do czego zmierzasz?
Szukałem informacji czy ktoś miał podobny problem z nowym autem szczególnie, ze przejechałem 1500km. Jakieś akcje serwisowe itd.
Co w tym jest takiego dziwnego?

raterate 08-09-17 21:07

Cytat:

Napisał bobomb (Post 1179785)
Witam,
zamówiłem nowego Focusa w kwietniu, termin ustalony w umowie minął już prawie o miesiąc a samochód nadal nie został mi wydany. Podobno został wstrzymany bo jest "akcja serwisowa" na ten konkretny model silnika -
benzyna 1.6 Ti-VCT 125KM manual. Dealer zrzuca winę na Ford Polska i oczekuje na termin wydania auta. Samochód podobno stoi "na izbie celnej w Poznaniu". Mam nr VIN wg którego (Ford Etis) Samochód wyprodukowano 6 czerwca, specyfikacja się zgadza, w rubryce "Zaległe akcje serwisowe" jest komentarz "17U16 - VEHICLE HOLD" . Powiedzieli mi, że owa naprawa to kwestia wgrania jakiegoś oprogramowania i już. Tyle, że nikt mi nie potrafi powiedzieć kiedy problem zostanie rozwiązany a samochód wydany.
Czy jest tu ktoś kto ma podobną sytuację lub chociaż jest mi w stanie powiedzieć czy to nie jest jakaś lipa z tą 'akcją'? Próbowałem dodzwonić się do centrali Ford Polska ale nikt tam nie odbiera, ch*jnia totalna. Boje sie, że może przysłowiowo "spadł im z lawety" i teraz go klepią gdzieś :D
Plus jest taki, że dealer zaoferował samochód zastępczy do czasu wydania mojego auta bez dodatkowych kosztów.

Zastanawiam się jak to możliwe bo również zamówiłem Focusa (tyle, że 1.0 EB) w kwietniu, który został wyprodukowany dopiero na początku sierpnia i nadal na niego czekam. A Ty już miałeś wyprodukowany w czerwcu... :smt095

pdz 08-09-17 22:16

Kolega zamówił Audi A4, nagle wersja z silnikiem który wybrał zniknęła ze strony, w salonie nic nie wiedzieli kiedy auto będzie, czemu silnik zniknął, teraz znowu jest dostępny, dostał info, że auto w produkcji ale nic nie wiedzą, co, dlaczego, po co ... generalnie albo mają słabe pojęcie co się dzieje albo coś ukrywają.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi