Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   "Trzeszczy" foka... (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=8416)

NeroN 22-01-06 18:59

"Trzeszczy" foka...
 
Mam pytanko, czy wam też przy temperaurach poniżej minus kilku stopni celcjusza trzeszczy wam szyba z przodzu, albo te plastyki na przednich słupkach, albo coś w drzwiach?

Generalnie to mi najbarziej trzeszczy przednia szyba(chyba, może miejsce klejenia jej), była kiedyś wymieniana-czy to może być przyczyną ?

grzehoo 22-01-06 19:08

mi czasem brzęczy lewa przednia szyba. Ale rzadko

Lukass 22-01-06 19:28

Cos tam z przodu trzeszczy, ale nie zawsze i nie zbyt głosno.

GaC 22-01-06 20:16

Mi trzeszczy klapa bagaznika. Widac kazdej foczce co innego dolega na mrozie...

Rasta 22-01-06 20:20

Chłopaki to tylko Ford - musi trzeszczeć! :mrgreen:

U mnie wszystkie plastiki trzeszczą hehe
O klapie to wolę nie wspominać..... szczególne jak skalę w radyjku podkręcę! [helm] [metal] [metal]

butwin 22-01-06 20:52

Cytat:

Napisał NeroN
Generalnie to mi najbarziej trzeszczy przednia szyba

no ja dzisiaj mialem to samo jak wracalem ze szkoly, na dworze -22 (wskazanie komputera) a szyba przednia strzelała ze miałem obawy ze zaraz peknie.
Ale na szczescie tak sie nie stało, a odnosnie trzeszczenia to jestem na 100% pewny ze to szyba a nie plastiki.

driver 22-01-06 22:26

Przy takim mrozie ma prawo coś zatrzeszczeć i potrzeszczeć.
Ps.Rasta wyciągnij suba i wzmaka a wtedy jak podkręcisz skalę będziesz spokojny o klapę:)

Greg 22-01-06 22:30

Ja po ostatnim splukiwaniu foki z soli , mam efekt dzwiekowy w szyberdachu . Woda zamarzla miedzy szyba a rama i strasznie trzeszczy na nierownosciach . Tylnia klapa , a raczej tablica tez mi kiedys trzeszczala przez muzyke wiec zaspawalem :mrgreen:

A tak serio to przy takich mrozach jak teraz , to chyba trzeszczenie i trzaski nie sa czyms dziwnym .

Pzdr.

marekj 22-01-06 22:38

też dzisiaj przy -20 usłyszałem kilka dziwnych stuknięć z okolic przedniej szyby. Nigdy wczesniej tego nie słyszałem. Szyba jak narazie cała. (za to w matissssie mi pękła tydzień temu [panna])

nolewaj 23-01-06 00:06

A mnie to nie tylko przy mrozach trzeszczy. Jak tylko skończyła się gwarancja to coś zaczeło z tyłu stukać jakby było luzem i tak jest już do dzisiaj. Nie wiem czy to zamki oparć kanapy czy co, ale chyba nie bo już z 10 razy ustawiali i nic.
W ASO diagnoza była taka:
"siedzisko amortyzatora, ale prosze się nie martwić bo to groszowa sprawa-16 zł"
a potem chamy doliczyli 200 zeta za zbierzność z tyłu. Ale ze mnie naiwniak, co?
I od tego momentu się nauczyłem- ZAWSZE PRZED USUNIĘCIEM USTERKI DIAGNOZA NA PAPIERZE !!!

Rasta 23-01-06 00:17

200 pln za zbieżność i to w dodatku tylko tył to chyba na promocje trafiłeś - a dali, chociaż wydruk? - Rozbój w biały dzień!

Odnośnie trzeszczenia i jakości wykonania to mam wrażenie, że fiesta MK IV z 97 roku od Foki pod tym względem lepiej wypada.

NeroN 23-01-06 01:00

Aha... Czyli normalne... Już myślałem,ze moją foką coś nie teges bo nikt nie wspominał o takich rzeczach :mrgreen: :mrgreen:


Cytat:

Napisał Greg
. Tylnia klapa , a raczej tablica tez mi kiedys trzeszczala przez muzyke wiec zaspawalem :mrgreen:

Żeby Ci szpachla nie odpadła.... [zlosnik] [zlosnik]

hans 23-01-06 10:38

A u mnie cosik trzeszczy w prawych drzwiach 8)

RSSSS 23-01-06 11:20

Takie trzaski to normalka. [pop]

Puszczą mrozy i wszystko wróci do normy! :wink:

dr_wycior 24-01-06 10:06

A mi to nie tyle trzeszczy co skrzypi :lol:
Już na powitanie drzwi i klapa bagażnika - wiem, trzeba by wszytsko przesmarować.
Tylko, że jak o tym pamietam, to nie ma czasu (czyli w zimowy poranek), a jak jest czas to juz nie skrzypi i motywacha do zajecia sie sprawą znika [screwy]

Tata 05-12-09 23:26

Witam
Mam foczkę kombi II i przez 2 miesiące walczyłem ze skrzypiącymi uszczelkami drzwi, silikony, spraye, regulacje, ale w końcu zwyciężyłem! Natomiast poddałem się przy tylnej klapie...
Spraye, wazelina techniczna, dociąganie, popuszczanie zamka, w boki też próbowałem i nic - kicha! Jak się ostro pier... klapą przez kilka pierwszych kilometrów jest spokój, natomiast juz po chwili zaczynaja docierać denerwujące trzaski z okolicy bagażnika. Wcześniej w mondeo Mk3 tez to przerabiałem, ale tam za to odpowiedzialne były takie plastikowe odbojniki montowane na zewnętrznych bokach klapy (zluzowane nity), natomiast w FFII nie ma takiego patentu. Nie wiem juz za co się złapać. Wiem że może dla niektórych to bzdura i podkręcą muzyczkę, ale ja niestety jestem pieprzonym perfekcjonistą i muszę mieć w środku ciszę ja w rezerwacie...
Opanowałem już wcześniej wspomniane skrzypienia drzwi - ponoć nie do zlikwidowania w FFII, rezonans silnika przy 1.8-2.2 tys obrotów (2.0TDCI), ale z tym tyłem nie mam już pomysłów. Może jakieś sugestie?

Gooorka 22-03-10 12:53

Ja mam ten sam problem z tylną klapą bagażnika. Coś ewidentnie skrzypi z tyłu!!! Podejrzewam, że to ten plastik na tylnej klapie!

Ma ktoś może jakiś sposób na to dziadostwo? Jak to zrobić, żeby skutecznie się tego pozbyć?!
Strasznie mnie to drażni a dziury na polskich drogach niestety temu hałasowi sprzyjają!!

KyLuU 22-03-10 14:38

mam podobny problem ale wydaje mi sie że to skrzypi tylna połka probowalem to jakos zniwelować ale nieiwem jak ostatnio popryskalem WD 40 troszke ustapiło zobaczymy jak to dalej pojdzie

Tom@sz 22-03-10 14:48

Mi skrzypią na nierównościach uszczelki na tylnej klapie. I pewnie u Was jest podobnie, bo z tego co wiem często w fokach tak jest. W sklepie facet polecił mi jakiś olej silikonowy czy coś takiego, 6 zł kosztuje, później podam nazwę. Napiszę za jakiś czas czy zdało egzamin.

Tom@sz 23-03-10 16:43

Dziś zrobiłem traskę ~100 km i nic nie trzeszczało. Preparat którego użyłem to olej silikonowy AC Poland.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi