Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8 TDCi - Problem z moca w zakresie niskich obrotow (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=80351)

Raz 02-05-17 08:21

1.8 TDCi - Problem z moca w zakresie niskich obrotow
 
Witam. Od pewnego czasu wystepuje problem z moca przy przyspieszaniu na 1 i w szczegolnosci na drugim biegu. Kiedys piekbie przy wcisnieciu gazu czuc bylo eleganckie przyspieszenie w zakresie powyzej 1600. Teraz ledwo silnik ciagnie. Turbawka zostala wymieniona jednak to nic bie dalo i ciagnie dopiero od 2000rpm. Dalej jest to samo. Nadminie ze na pozostalych biegach tez czuc ze silnik nie ciagnie w zakresie do 2000rpm

wojcimierz 02-05-17 10:01

Miałem dokładnie to samo
Winny był zaworek podciśnienia (taki trójnik między silnikiem i obudowa akumulatora. Była nieszczelnośc i uciekało powietrze przez to było za małe ciśnienie i turbo się za mało otwierało stąd brak przyspieszania. Obejrzyj dokładnie zawór i przewód czy nie ma nieszczelności. Tylko uważaj z zaworem bo ja swój połamałem podczas ściągania rurki od turbo a nowy przewód z zaworem 220 PLN ;) Najlepiej zepnij go trytytka na tym przewodzie który wychodzi do turbo i zobacz czy będzie różnica. U mnie wygladalo wszystko ok a mimo wszystko jak przygazowales to lekko syczał. Oczywiście musiałeś mieć głowę pod maską i ruszać zaworkiem żeby to usłyszeć.

Raz 02-05-17 22:54

U mnie sprawdzalem na tym zaworku podcisnienie i tam jest okolo 0,70 a juz dalej jest tylko 0,55 i wlasnie jakby te 0,70 bylo przy gruszcze to by poszla na maxa do odbojnika czyli geometria by byla na full otwarta a idzie tak troszke ponad polowe wychylu

wojcimierz 02-05-17 23:06

Tak jak mówię, spróbuj spiąc trytytka na zaworku ta rurkę która odchodzi do turbo i zobacz czy coś się poprawi. Skoro mówisz że na trójniku ucieka ci ciśnienie to rozwazalbym wymianę całego przewodu razem z zaworkiem bo bardzo ciężko ściągnąć rurki od serwa które są mega twarde tak żeby wymienić sam zaworek. Nie dałbym głowy że ponowne założenie tych samych wężyków od serwa na nowy zaworek będzie gwarantować szczelność. Przewód od turbo ma gumowe kolanko więc z nim nie ma problemu ze sciagnieciem i założeniem.

Raz 03-05-17 13:13

Z kolankami wszystko jest ok, dzis sprawdzone. Wydaje mi sie ze problem lezy w zaworze podcisnieniowym sterowania turbiny. Sprawdzone podcisnienie na akumulatorze podcisnienia i dzis wyszlo tylko 0,4 (na zaworku zwrotnym na glownym przewodzie jest 0,7) podcisnienie jest redukowane przez gruby przewod doprowadzajacy powietrze? od puszki filtra do zaworu. Po zatkaniu palcem podcisnienie w calym ukladzie wynosi 0,7 i sztanga gruszki ladnie idzie do samego dolu czyli turbina ma maksymalny przeplyw w niskim zakresie obrotow. Czy ktos moze sprawdzic u siebie w wolnej chwili czy po zatkaniu doplywu powietrza na tym przewodzie jest reakcja na sztandze gruszki od turbawki?

wojcimierz 03-05-17 13:56

Chodzi Ci o ten zawór, który jest na górze silnika obok zielonego zaworu sterowania egr z zielona wtyczka ?

Raz 04-05-17 02:02

tak, wlasnie o ten.

Raz 04-05-17 15:59

Kupilem drugi zawor, i to samo. Potrzebuje informacji jakie napiecie powinno dochodzic do tego zaworu i czy ona dziala zero-jedynkowo czy napiecie jest zmienne?

wojcimierz 05-05-17 00:45

Poszukaj wątek "TDCi sterowanie turbiną" tam jest dużo informacji

Raz 05-05-17 05:52

Sprawdzalem te watki... Ludzie, ktorzy tam pisali posty chyba sami nie wiedzieli czego chca i tematy zbaczaja na jakies absurdalne motywy prowadzace do nikad. Po za tym jak widze zdanie typu "problem rozwiazany" bez podania informacji, w jaki sposob zostal rozwiazany to krew mnie zalewa.

Raz 05-05-17 14:47

Problem rozwiazany- peknieta membrano-uszczelka we wnetrzu zaworu (w kupionym uzywanym tez) Podmienione z zaworu sterowania egr i smiga az milo.

wojcimierz 05-05-17 22:58

Super, gratuluje rozwiązania problemu. Dobrze wiedzieć że można w razie czego zamienić zawory. W sumie EGR mam zaślepiony więc sterowanie mi niepotrzebne ;) nie wywaliło żadnego błędu ?

Raz 06-05-17 07:16

Bledu nie wywalilo. Podejrzewam ze gdyby nawet sciac kodowanie wtyczki w obu zaworach to mozna je stosowac zamiennie. Ja nie chcialem zbytnio rzezbic, dlatego zdecydowalem sie na otwarcie ich i podmiane membrano-uszczelek.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi