Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Pierścień ABS wymiana (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=55662)

beherit 26-02-12 16:46

Pierścień ABS wymiana
 
Witam wydaje mi się że mam do wymiany pierścień ABS bo czujnik już wymieniłem a ABS jak nie było tak nie ma ,i tu moje pytanie czym wystarczy założyć nowy pierścień czy musze wymienić coś jeszcze?np łożysko ?robił już ktoś takie cudo ? jakieś fotki z montażu ? dodam tylko że z tyłu mam tarcze nie bębny jak się za to zabrać ?

MATRIX60MW 27-02-12 07:03

a jesteś pewny że wina leży po stronie elementów przy kole a nie tak jak u mnie było czyli masy?byłeś na komputerze skoro w ciemno wymieniłeś czujnik? sprawdź masę pod wlewem płynu spryskiwacza.

beherit 27-02-12 14:49

był podpięty pod komputer i wyszło C1235 Speed Wheel RR Input Signal Missing więc zajrzałem okazało się że kabel od czujnika jest połatany taśmą izolacyjną więc wymieniłem ,przy okazji postanowiłem wyczyścić pierścień przy pomocy wacików umoczonych w benzynie ekstrakcyjnej, wsadziłem wacik do dziury po czujniku i podczas kręcenia piastą koła wyczułem jakis uskok jak by wygięcie czy coś a z czego widzę po zdięciach pierścień powinien być płaski wiec albo go tam nie ma ,albo jest uszkodzony

rexrst 29-02-12 08:12

Jeśli chodzi o tylne koło to tylko zdjąć pokrywkę, odkrecić śrube centralną, zdjąc koło razem z piastą, zwalić stary pierścień i delikatnie ręką wcisnąc nowy. Potem założyć koło z piastą, dokręcić (trzeba uważać na podkładkę) i tyle. Myślę, że jakieś maź 20-20min roboty.

Angelus 29-02-12 14:44

kontrolki zapalają Ci sie od razu po odpaleniu czy po przekroczeniu 20-30km/h? ;)

XymoX 29-02-12 14:47

Pierścień abs-u do wymiany ???? A co tam się moze stać - aż niemożliwe :) Nic więcej nie wymieniasz, zbijasz stary i nabijasz nowy jednak uważam, że na 99,99% nic to nie da. Musisz tylko zaopatrzyć się w nowy dekielek do piasty

MATRIX60MW 29-02-12 16:19

jak stary dekielek nie będzie tragiczny to można stary założyc i uszczelnic silikonem.A co do abs to odpowiedz na pytanie angelusa bo to podstawa

beherit 29-02-12 20:50

zapala sie po przekręceniu kluczyka i tak już zostaje ,jak już pisałem czujnik wymieniłem a dalej wyskakuje błąd C1235 Speed Wheel RR Input Signal Missing wiec albo nie ma pierścienia albo jest jakiś walnięty ,jak kupowałem fokę kontrolka się nie świeciła ,ale ABS nie działał więc luknołem do licznika i okazało się że żarówka sie skończyła [zlosnik]

a łożysko muszę wymienić ?

Angelus 29-02-12 21:48

u mnie uszkodzone łozysko 'przeorało' cały pierścien, ale kontrolki zapalały mi sie po przekroczeniu 20-30km/h.
Cytat:

Napisał XymoX (Post 685904)
Pierścień abs-u do wymiany ???? A co tam się moze stać - aż niemożliwe Nic więcej nie wymieniasz, zbijasz stary i nabijasz nowy jednak uważam, że na 99,99% nic to nie da. Musisz tylko zaopatrzyć się w nowy dekielek do piasty

a jednak ;)

beherit 29-02-12 21:52

a co z łożyskiem będę zmuszony wymienić czy nie? no i skoro nie pierścień to co może być przyczyną takiego błędu ?

MATRIX60MW 29-02-12 23:32

skoro łożysko nie daje o sobie znać to nie widzę sensu wymieniać.Najlepiej rozbierz i zerknij w jakim stanie jest pierścień bo może magnes pękł albo coś w tym stylu

mjprzem 01-03-12 13:13

oczywiscie moze to byc wina pierscienia.
ale skoro masz taki blad to mozesz dla potwierdzenia przelozyc czujnik abs z lewego na prawe kolo. jesli blad zostanie nadal to masz 2 wyjscia:
-albo pierscien
-albo obwody elektryczne i modul abs.

beherit 01-03-12 18:26

to może lepiej miernikiem jakiś sprawdzić ?

mjprzem 01-03-12 23:14

musialbym sam sprawdzic najpierw bo mam watpliwosci czy da sie sprawdzic czujniki miernikiem.
Ale jest duze ryzyko ze sam miernik nie wystarczy do sprawdzenia czujnikow ABSu -i ja raczej watpie ze sie je tak da sprawdzic w 100%.

najpewniej zamienic jest czujniki miejscami,
lub mozesz oszukac podpiac kabelki na odwrot do czujnikow za pomocą innych kabelkow.

pamietam ze z czujnkiem jednym potrzeba sie troszke nameczyc jak sie go wyciaga 1 raz bo po wielu latkach niechca ladnie wychodzic..ale jesli niechcesz wymieniac czegos w ciemno to sie upewnij najpierw..a jak wolisz w ciemno wymienic to tez mozesz bo masz duze szanse ze trafisz a na robocie zaoszczedziłbys jesli bys trafił.

XymoX 02-03-12 06:53

Cytat:

Napisał Angelus (Post 686095)
u mnie uszkodzone łozysko 'przeorało' cały pierścien, ale kontrolki zapalały mi sie po przekroczeniu 20-30km/h.


a jednak ;)

jednak jednak, tylko, że uszkodzenie pierścienia nastąpiło przez uszkodzone łożysko a nie jako samoistne :) Mam w domu kilka tych pierścieni i poza typowym uszkodzeniem mechanicznym nie wyobrażam sobie jak to można założone na koło inaczej uszkodzić ....

beherit 02-03-12 19:02

no coś trzeba pokombinować


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi