Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [MK1] Pytanie o przepustnice do 2.0 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=44582)

mlody891 18-10-10 23:02

Pytanie o przepustnice do 2.0
 
Takie pytanie czy przepustnica od 2.0 jest taka sama jak od 1.8 ? czy mają jakieś róznice... ?

Adam Getka 21-10-10 12:39

Tak pasuje. 1.8 benzyna i 2.0 benzyna mają ten sam osprzęt w wersjach z ręczną skrzynią.

zeberko 21-10-10 15:57

Jaka jest średnica przepustnicy 1.6 i 2.0?

Adam Getka 22-10-10 09:06

Focus 2.0 = 54mm
Cougar 2.0 = 58mm

Pramus 01-11-10 12:56

Pytanie o przepustnice do 2.0
 
Czesc, pare pytan od laika w tym temacie. (W FAQ nie mozna pisac, natomiast temat o przepustnicy tutaj odnosi sie do czego innego, dlatego zdecydowalem sie zalozyc nowy).
Przepustnica od 2.0- wszystko bylo dla mnie jasne, dopoki allegro mnie nie zmylilo. W FAQ jest napisane, ze od 1.8 i 2.0 przepustnice sa te same- ok. I teraz pytanie numero uno- czy to blad, ze sprzedawcy rozgraniczaja przepustki od kombi i od hatchbacka? Bo po tym, ze uwazaja ze do 1,4 i do 2,0 przepustka jest taka sama to juz nie wiem czego sie spodziewac :) Drugie pytanie- czy sama zmiana przepustnicy- wszystko w cywilizowanych warunkach, ze znaczna pomoca kumpla mechanika, po sladach klubowicza Przemka Deja, da zamierzony efekt, na seryjnym wydechu od 1.6 i sportowej wkladce filtra powietrza (Simota)?
Pomozcie moi drodzy!

EDIT: Czy ta podejdzie na tej samej zasadzie? http://allegro.pl/przepustnica-focus...295069342.html

MisiekT 01-11-10 13:01

Cytat:

Napisał Pramus89 (Post 500020)
zamierzony efekt

czyli jaki? bo poza lepsza reakcja na gaz raczej cudow sie nie spodziewaj...

Pramus 01-11-10 13:16

Cytat:

Napisał Przemek Deja (Post 403752)

Osiagniecie polowy takiego wyniku bedzie dla mnie sukcesem. Lepsza reakcja na gaz rowniez bardzo na miejscu, cudow za 100+ polskich zlotych sie nie spodziewam, jestem realista :)

MisiekT 01-11-10 13:38

marzyciel, zmiana hamowni zrobila swoje :)
u Ares'a, ktory ma podobny setup przyrost mocy mierzony na tej samej hamowni byl w granicach bledow

---------- Post dodany o 13:38 ---------- Poprzedni post był z 13:38 ----------

PS. i tak warto sie pobawic dla samej reakcji

Pramus 01-11-10 13:45

W takim razie, jesli troszke siedzisz w temacie, to powiedz mi jak z tym rozgraniczaniem kombi i hatchbackow- po prostu niewiedza sprzedajacych, czy faktycznie szukac do hatchbacka? Rozumiem ze podejdzie od 2.0 jak rowniez od 1.8?
PS. Tez w pracy? :)

MisiekT 01-11-10 14:08

1. niewiedza
2. zawsze jestem w pracy, ktorejś [rotfl]

mlody891 01-11-10 14:10

od 1.8 i od 2.0 są taki same, juz gdzis było na forum o tym i ktos to pisał

Pramus 01-11-10 14:16

Tak tak, bylo w FAQ przy opisie montazu, tylko w blad mnie wprowadzili sprzedajacy z allegro mieszajacy te wszystkie przepustki razem :) W takim razie, warto lyknac ta? http://allegro.pl/przepustnica-focus...295069342.html
Zobaczymy co wyjdzie, chetnie sie podziele efektami.

MisiekT 01-11-10 14:22

liczy sie srednica wewnetrzna - proscie handlarza zeby zmierzyl i po sprawie - od 1.8/2.0 powinna miec 54mm

Pramus 01-11-10 14:46

Wystarczy spojrzec na aukcje tego pana, widac ze rozmontowuje sedana 1,8 GHIA :)

DejaVu 01-11-10 15:29

odczujesz róznice. po zmianie autko dostalo werwy. co do hamowni to przed modem kolega wtedy tez sprawdzal swoje 2.0. jemu wyszlo 126KM. nie sądze że mi zanizyła wówczas wykres. no chyba ze w kreatorze mamja sprzet zawyzajacy moc o 15%. hehe. powodzonka w montazu i rozwiercaniu kolektora. postaraj sie rozfrezowac dosyc gleboko aby nie bylo progu. przydalo by sie tez załozyc regulator cisnienia paliwa aby delikatnie podniesc cisnienie paliwa na listwie wtryskowej. z praktyki wiem ze troche za sucho jest na gorze i swiece dostaja po tyłku. zwykly chinol za 150zl styknie. chyba ze nie zamierzasz zmieniac biegow przed odcinka to nic nie grozi. pozdr

Pramus 01-11-10 16:13

Wszystkie uwagi przekaze mechanikowi, ktory bedzie mi to ogarnial, bo sam to jak znam zycie to na bank cos bym spapral :)
Natomiast w FAQ nie wspominales nic o regulatorze cisnienia paliwa- zazwyczaj nie cisne do odcinki, ale zdarza sie to raz na jakis czas :) czym wiec ryzykuje nie zakladajac tego regulatora? (Czerwona kreseczka na obrotomierzu naprawde rzadko bywa musnieta przez wskazowke) Swiecuchy i tak po zimie bede chcial zmienic, bede polowal na Iridium, czy ma to znaczenie w tym wypadku?

DejaVu 01-11-10 19:55

czym ryzykujesz? jezeli mamy ubogą mieszanke tzn za dużo powietrza za mało benzyny wówczas temperatura spalania w cylindrach znacząco rośnie co może spowodować wypalenie świec(upalone iskrowniki, kolor izolatora pomarańczowy). potem lecą zawory a w skrajnych przypadkach topią się tłoki.
Nie pisałem w FAQu bo temat powstał duuużo wcześniej niż wnioski. ogólnie np u AR3Sa nie ma takowych objawow bo jego auto mniej jeździ i delikatniej. wzrost cisnienia powinien załatwic sprawe bez rosnacych kosztów wynikających ze strojenia. jeżeli chcesz jeszcze wiekszej dynamiki na starcie proponuje odchudzić koło zamachowe na ok 5kg. moje wazy 4,4kg. seryjne wazy 7,5. pozdr

mar-pow 02-11-10 13:02

Cytat:

Napisał Przemek Deja (Post 500157)
czym ryzykujesz? jezeli mamy ubogą mieszanke tzn za dużo powietrza za mało benzyny wówczas temperatura spalania w cylindrach znacząco rośnie co może spowodować wypalenie świec(upalone iskrowniki, kolor izolatora pomarańczowy). potem lecą zawory a w skrajnych przypadkach topią się tłoki.
Nie pisałem w FAQu bo temat powstał duuużo wcześniej niż wnioski. ogólnie np u AR3Sa nie ma takowych objawow bo jego auto mniej jeździ i delikatniej. wzrost cisnienia powinien załatwic sprawe bez rosnacych kosztów wynikających ze strojenia. jeżeli chcesz jeszcze wiekszej dynamiki na starcie proponuje odchudzić koło zamachowe na ok 5kg. moje wazy 4,4kg. seryjne wazy 7,5. pozdr

A masz kogoś kogo polecisz do odchudzenia koła żeby lipy nie odstawił?

Pramus 02-11-10 15:30

Jeszcze mam jedno pytanie. Jak gruby ma byc preszpan do uszczelki, a jak gruba blacha miedziana? Bo chcialbym zalozyc od razu sluszny rozmiar.

DejaVu 02-11-10 21:45

mam kogos znajacego sie na robocie. ale tani nie jest. za odchudzeni kola i odelzenie rowniez docisku sprzegla zaplacilem 800.
co do uszczelek to ja uzylem 0.5 blacha i preszpan ok 0,5mm.

Adam Getka 03-11-10 08:03

A ten jak się uparł tego odelżonego koła..... To kiedy odelżasz w RSie????

MisiekT 03-11-10 08:35

o odelzonym kole proponuje inny temat, ten dotyczy przepustnicy i spraw z nia zwiazanych [nunu]

DejaVu 03-11-10 10:35

Sorry za OT
Cytat:

Napisał Adam Getka (Post 500624)
To kiedy odelżasz w RSie

razem z nowym IC wiekszymi wtryskami, całym miltekiem, kol. ssącym z mountane i programem.

Eko 04-11-10 10:33

Podepnę się pod temat, czy ktoś zauważył negatywne skutki przepustnicy od 2.0 w 1.6 z Gazem? Bo korci mnie jej adaptacja ale potrzebne będzie pewnie też przestrojenie komputera w gazowni.

MisiekT 04-11-10 10:59

po co? komp LPG dziala na podstawie fabrycznego ECU, a ten sie dostosuje bez najmniejszych problemow - to nie jest drastyczna zmiana... no chyba ze instalka juz jest zle wystrojona albo jest za slaba

drake 04-11-10 11:08

jeśli model konfiguracyjny jest zrobiony dobrze w partiach z wysokimi obciążeniami to nie powinieneś odczuć negatywnych zmian. Gorzej, jak już teraz masz ubogo na gazie, a większa przepustnica dostarczy troszkę więcej tlenu, dzięki czemu wtryski będą musiały dać więcej.

Eko 04-11-10 12:54

A no to gitara. No ubogo raczej nie jest, bo po przejściu na gaz spalanie z kompa nie wzrasta nie ma ekscesów z temperaturą, no może nieco za dużo pali bo w granicach 10gazu 7 benki.

drake 04-11-10 16:54

W takim razie nie powinno być problemów.

Pramus 10-11-10 09:52

Wszystko gra panowie :) Przepustnica zamontowana, widac odczuwalna poprawe, od samego dolu nawet, jednak znaczna roznica jest powyzej 4tys obrotow. Niewatpliwie warto to zrobic, bo nie jest az tak trudne jak sie wydaje, nie jest drogie, a efekt zadowalajacy.

DejaVu 10-11-10 10:46

no to witaj w klubie uprzepustniczonych. mówiłem ze warto. czyli falowanko było wynikiem nieszczelności?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi