Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Mieszek Łódź - utrata autoryzacji (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=42825)

langolier 30-08-10 14:19

Mieszek Łódź - utrata autoryzacji
 
Właśnie dowiedziałem się, że firma w której kupowałem auto - rzeczony Mieszek w Łodzi - utraciła autoryzację Forda (nie ma już ich w spisie autoryzowanych sprzedawców).
Czy ktoś wie, czemu ?
Teraz na całą Łódź zostało tylko jedno ASO - ładne będą terminy... A i konkurencji praktycznie żadnej....(najbliższe ASO - 60km w Piotrkowie Trybunalskim)

bialowlosy 30-08-10 22:44

A na Brzezinskiej to co jest?

langolier 30-08-10 23:11

Cytat:

Napisał bialowlosy (Post 479540)
A na Brzezinskiej to co jest?

Przeczytaj UWAŻNIE mój post a zwłaszcza fragment:
"Teraz na całą Łódź zostało tylko jedno ASO - ładne będą terminy..."

bialowlosy 31-08-10 07:04

Ups sorki, pozno bylo ;)

rafal__lodz 31-08-10 15:30

'Mieszek' niestety od jakiegoś czasu tracił na jakości swoich usług. Może stracili autoryzacje z racji niskiej jakości swoich usług serwisowych. Kuzynowi na przeglądzie wlali do fiesty prawie 0,5l oleju więcej, 3 koła dokręcili że ledwo się trzymały a 1 dokręcili tak że pękł 1 klucz a do drugiego musieliśmy dokładać rurę. Szkoda że został 1 serwis w Łodzi bo pewnie tam też pracują "fachowcy" ale przynajmniej człowiek miał alternatywę wyboru.
Skąd dowiedziałeś się o utracie tej autoryzacji?

langolier 31-08-10 16:35

Cytat:

Napisał rafal__lodz (Post 479712)
'Mieszek' niestety od jakiegoś czasu tracił na jakości swoich usług. Może stracili autoryzacje z racji niskiej jakości swoich usług serwisowych. Kuzynowi na przeglądzie wlali do fiesty prawie 0,5l oleju więcej, 3 koła dokręcili że ledwo się trzymały a 1 dokręcili tak że pękł 1 klucz a do drugiego musieliśmy dokładać rurę. Szkoda że został 1 serwis w Łodzi bo pewnie tam też pracują "fachowcy" ale przynajmniej człowiek miał alternatywę wyboru.
Skąd dowiedziałeś się o utracie tej autoryzacji?

Alternatywa wyboru - hmmmm, sam to oceniłeś, za to na pewno będę wyżej nosy mieli no i jak napisałem - wydłużą się terminy oczekiwania choćby na przeglądy (mnie potrzebny do utrzymania gwarancji).
Dowiedziałem się od znajomego, którego znajomy pracował tam.

Nie wiem czym jest spowodowana utrata autoryzacji, może chcą sprzedawać więcej marek w swoim salonie ? (który jednak nie jest zbyt duży przecież)
Nie wiem też czy "inicjatywa" wyszła od Mieszka (w sensie że nie chciał on przedłużać autoryzacji) czy od Forda (że postanowił Mieszka autoryzacji pozbawić).
Na razie np. strona www Mieszka wygląda jakby nigdy nic, tylko zmieniło się logo.

kodak 01-09-10 09:57

Chyba Ford w końcu zabrał się za dilerów patałachów ;) Podobno Nova Lublin też traci autoryzację od 01.01.2011, ale nie wiem czy to dobrze dla klientów bo i do Siedlec i do Wawy jest kawałek.

langolier 01-09-10 11:14

Cytat:

Napisał kodak (Post 479918)
Chyba Ford w końcu zabrał się za dilerów patałachów ;) Podobno Nova Lublin też traci autoryzację od 01.01.2011, ale nie wiem czy to dobrze dla klientów bo i do Siedlec i do Wawy jest kawałek.

Jak kaleczą robotę to chyba lepiej.
Gorzej mają tacy jak ja, którzy są zmuszeni do wykonywania tam przeglądów. Bierzesz urlop, jedziesz, zostawiasz auto na kilka godzin i jesteś uziemiony. Dobrze jeśli im się nie "przeciągnie".

Komor 01-09-10 11:39

Cytat:

Napisał kodak (Post 479918)
Chyba Ford w końcu zabrał się za dilerów patałachów ;) Podobno Nova Lublin też traci autoryzację od 01.01.2011, ale nie wiem czy to dobrze dla klientów bo i do Siedlec i do Wawy jest kawałek.

Już się nie bój, w takim mieście musi być conajmniej 1 serwis autoryzowany oraz dealer, prędzej czy później ktoś coś otworzy, w FP pewnie już wiedzą kto.

langolier 01-09-10 15:54

Cytat:

Napisał kodak (Post 479918)
Chyba Ford w końcu zabrał się za dilerów patałachów ;) Podobno Nova Lublin też traci autoryzację od 01.01.2011, ale nie wiem czy to dobrze dla klientów bo i do Siedlec i do Wawy jest kawałek.

A skąd wiesz, że tracą za 4 miesiące ? Ja się dowiedziałem po fakcie.

To dziwne, że za "patałachostwo" jest tak długi termin wypowiedzenia - powinno być natychmiast. Ciekawe czy nie trzymają ich aż się uruchomi nowa ASO ?

Tylko skąd wezmą ludzi do pracy tam ? Czy nie tych z poprzedniej ASO ? Kółko się zamyka....

bialowlosy 01-09-10 21:49

Dzisiaj tam przejeżdżałem i jest tablica, ze będą budować zakład blacharsko-lakierniczy

kodak 02-09-10 10:11

Cytat:

Napisał langolier (Post 480016)
A skąd wiesz, że tracą za 4 miesiące ? Ja się dowiedziałem po fakcie.

To dziwne, że za "patałachostwo" jest tak długi termin wypowiedzenia - powinno być natychmiast. Ciekawe czy nie trzymają ich aż się uruchomi nowa ASO ?

Tylko skąd wezmą ludzi do pracy tam ? Czy nie tych z poprzedniej ASO ? Kółko się zamyka....

Być może czekają aż pojawi się konkretny kandydat, który oczywiście przejmie wszystkich (bardziej doświadczonych) pracowników, którzy nie będą oblewać olejem silnika przy wymianie i dokręcać wszystkie koła....


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi