Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Szarpie pomiędzy 4 tys. a 5 tys. - sekwencja (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=1635)

Martinez69 10-03-05 10:11

Szarpie pomiędzy 4 tys. a 5 tys. - sekwencja
 
Witam, może wiecie co może być przyczyną, szarpie mi silnik pomiędzy 4 tys. a 5 tys. obr. ale tylko na gazie (sekwencja), na benzynce jest OK, przewody i świece są nowe

sylweek 10-03-05 11:00

Sam zakładałeś instalecje, czy kupiłeś z instalką ??

Martinez69 10-03-05 11:02

Cytat:

Napisał sylweek
Sam zakładałeś instalecje, czy kupiłeś z instalką ??

sam to nie umiem :), najpierw kupiłem samochód, a potem dopiero "założyłem gaz" jakis miesiąc temu i z tego co wiem to chyba szarpie od początku założenia, tylko wtedy jeździłem spokojnie, tylko nie wiem co mogli spartoczyć

sylweek 10-03-05 11:24

Najlepiej jedź do tej firmy i reklamuj, przyczyn może być sporo. Jak napiszesz mi jaką dokładnie masz instalacje to zapytam się kolegi, zakłada instalacje gazowe i jest naprawdę łebski.
Pamiętam jak kiedyś szwagro mnie namówił na gaz ( w Siedlcach ). Umówiony byłem na 8 rano a wyjechałem o 22.00. Jak sie spytałem czy taki model czy brakuje doświadczenia. Odpowiedź była jasna "taki model" Zakładali zwykła instalacje z elektroniką do H Preludki 2,3 DOHC trwało to 14 godzin. Wyjechałem i samochód mi gasł, sama regulacja trwała ze 3 godziny.
Zwalali wine na sondę, wiec wymieniłem i pojechałem jeszcze raz.
Smutne, ale nadal gasł, molestowali filtr powietrza i nic.
Olałem ich i wtedy poznałem tego kolesia, co ma warsztat. Usunął usterkę w 5 minut :lol:
Odkręcił śrubeczkę w parowniku od wolnych obrotów i było git.
PS
Już nie inwestuje w gaz, które w brew pozorom się nie kalkuluje jeżdżąc ok. 20-25k km rocznie.

Martinez69 12-03-05 09:18

Cytat:

Napisał sylweek
Najlepiej jedź do tej firmy i reklamuj, przyczyn może być sporo. Jak napiszesz mi jaką dokładnie masz instalacje to zapytam się kolegi, zakłada instalacje gazowe i jest naprawdę łebski.
Pamiętam jak kiedyś szwagro mnie namówił na gaz ( w Siedlcach ). Umówiony byłem na 8 rano a wyjechałem o 22.00. Jak sie spytałem czy taki model czy brakuje doświadczenia. Odpowiedź była jasna "taki model" Zakładali zwykła instalacje z elektroniką do H Preludki 2,3 DOHC trwało to 14 godzin. Wyjechałem i samochód mi gasł, sama regulacja trwała ze 3 godziny.
Zwalali wine na sondę, wiec wymieniłem i pojechałem jeszcze raz.
Smutne, ale nadal gasł, molestowali filtr powietrza i nic.
Olałem ich i wtedy poznałem tego kolesia, co ma warsztat. Usunął usterkę w 5 minut :lol:
Odkręcił śrubeczkę w parowniku od wolnych obrotów i było git.
PS
Już nie inwestuje w gaz, które w brew pozorom się nie kalkuluje jeżdżąc ok. 20-25k km rocznie.

instalacja to OMVL dream XXi N na wtryskach FAST

moim zdaniem jak jeździsz 25k km rocznie to się opłaca :) .. no ale nie każdy lubi LPB

Greg 13-03-05 17:53

Mozesz miec za mala ilosc wtryskiwanego gazu . Ja tak mialem w poprzednim aucie .
Pzdr.

Martinez69 13-03-05 22:17

Cytat:

Napisał Greg
Mozesz miec za mala ilosc wtryskiwanego gazu . Ja tak mialem w poprzednim aucie .
Pzdr.

to czemu powyżej 5tys.idzie jak burza??(chociaż czasami go zmuli), zresztą jak mała mieszanka to chyba by równo pracował abył po prostu mułowaty, a tak po prostu szarpie

Dimmu 13-03-05 22:48

moga byc uszkodzone wtryskiwacze, ale stawialbym na sonde lambda/przeplywomierz. Mysle ze zalewa Ci silnik gazem, przy tych obrotach masz za malo powietrza w mieszance. Powyzej jakiegos pulapu jest juz wystarczajaco duzo powietrza i zaczyna sie spalac gaz. Na benzynie bedzie w miare ok bo latwiej sie spala.

Dimmu 14-03-05 14:22

najlepiej to jedz do gaziarza i niech sprawdzi mapy wtrysku. Byc moze wystarczy tylko porzadna regulacje. Albo sprawdz sklad spalin na benzynie, jak bedzie za bogata mieszanka to wtedy cos nie tak z osprzetem. Umow sie wtedy z drugim focusem i przepnij przeplywomierz(ale to niekoniecznie musi byc on). Jak na benzynie bedzie wszystko ok to reklamacja do gazownika. Niech reguluje do skutku.

Martinez69 14-03-05 14:55

Cytat:

Napisał Dimmu
najlepiej to jedz do gaziarza i niech sprawdzi mapy wtrysku. Byc moze wystarczy tylko porzadna regulacje. Albo sprawdz sklad spalin na benzynie, jak bedzie za bogata mieszanka to wtedy cos nie tak z osprzetem. Umow sie wtedy z drugim focusem i przepnij przeplywomierz(ale to niekoniecznie musi byc on). Jak na benzynie bedzie wszystko ok to reklamacja do gazownika. Niech reguluje do skutku.

właśnie wracam od gazownika, regulował i regulował i nic nie zrobił, zwalił na filtr powietrza, (przy okazji zamówiłem sportową wkładkę bawełnianą K&N) jak juz wsadze nowy filtr to pojade tam i nie wyjade dopóki nie zrobi zobaczymy w środe, czwartek

Dimmu 14-03-05 15:09

to nie bedzie raczej wklad. Jezeli po 5 tys dostaje kopa to filtr jest ok. Tak by nie ciagnal do samego konca. Sprawdz sklad spalin na benzynie i na gazie tez mozesz. Bedziesz wiedzial wtedy czy to wina gazu czy osprzetu. Ja bym od tego zaczal, ale Twoja wola. Zycze powodzenia.

Martinez69 15-03-05 08:15

Cytat:

Napisał Dimmu
to nie bedzie raczej wklad. Jezeli po 5 tys dostaje kopa to filtr jest ok. Tak by nie ciagnal do samego konca. Sprawdz sklad spalin na benzynie i na gazie tez mozesz. Bedziesz wiedzial wtedy czy to wina gazu czy osprzetu. Ja bym od tego zaczal, ale Twoja wola. Zycze powodzenia.

masz racje, ale przy okazji wymienie filtr bo i tak miałem, a dla gazowników skończą się argumenty ... skład spalin sprawdzić u gazownika na analizatorze?? ...podpowiem im to, dzieki


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi