Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Zepsute gniazdo zapalniczki (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=75246)

kamilm10195 04-09-15 13:51

Zepsute gniazdo zapalniczki
 
Witam. Mam problem z gniazdem zapalniczki a mianowicie gdy włączę zapalniczkę po paru sekundach przepala się bezpiecznik. (Próbowałem kilka razy)
Bezpiecznik taki jak powinien być 15A albo 20A (już nie pamiętam).

Co może być tego przyczyną i jak to naprawić?

Adam Getka 04-09-15 14:05

a ładowarka samochodowa działa?

kamilm10195 04-09-15 14:12

Nie. Ale po włożeniu innego bezpiecznika chyba 25 A działała.

Adam Getka 04-09-15 15:27

włóż nowy bezpiecznik, podłącz inne urządzenie niż zapalniczka i zobacz.

Może być tylko zapalniczka uszkodzona

kamilm10195 04-09-15 16:22

Wielkie dzięki za podpowiedź. Tak jak mówiłeś zapalniczka jest zepsuta bo po jej włożeniu i włączeniu wywala bezpiecznik. Gdy podłączyłem GPS nie było żadnych problemów.
Jeszcze raz dziękuję.

Temat do zamknięcia.

mihał85 08-09-15 19:12

Odświeżę, bo mi gniazdo zapalniczki wcale nie działa. Bezpiecznik dobry, kable dochodzą a nic nie hula. Wymieniać całe gniazdo zapalniczki?

Falcon 08-09-15 19:28

Sprawdź czy napięcie dochodzi.

Seboludek 08-09-15 20:48

Zapalniczki w fokach tak maja, że po pewnym czasie przestaja dziłać. U mnie było to samo. Winowajcą jest zabrudzony styk w gnieździe zapalniczki. Wyjmij bezpiecznik weź płaski śrubokręt i wyczyść miedziany styk w środku w zapalniczce, zedrzyj warstwę nalotu. U mnie po tym zabiegu śmiga jak nowa, a miernikiem mierzyłem napięcie i pokazywało, że jest ok. Ja też wybrałem wersję dla leniwych i nałożyłem na wkrętak opaske termokurczliwą i czyściłem pod napięciem, ale bezpieczniej jest wyciągnąć bezpiecznik lub rozpiąć akumulator ;) daj znać czy pomogło :)

mihał85 09-09-15 17:04

Dzięki za porady. Jutro z rana ogarnę temat i odpowiem czy coś dało. Pozdr

qluk 11-09-15 14:56

Cytat:

Napisał kamilm10195 (Post 1084830)
Nie. Ale po włożeniu innego bezpiecznika chyba 25 A działała.

Nie zapomnij zamontować prawidłowego bezpiecznika.

mihał85 19-11-15 14:41

Prąd dochodził, bezpiecznik cały. Wymieniłem całe gniazdo i po problemie.

Natka 21-11-17 21:04

U mnie wygląda to tak ... Gniazdo zapalniczki, a nawet oba -nie działają. W tunelu od zakupu, przy radiu od dziś. W związku z brakiem ogrzewania kupiłam farelkę. Niestety ford mnie nie lubi i gniazdo odmówiło posłuszeństwa. Wcześniej działało, po podłączeniu owego urządzenia, działało 3sek i koniec.
Bezpiecznik nie jest przepalony, pomarańczowa wtyczka jest cała, kable nienaruszone. Czyżby samo gniazdo się zużyło tak nagle ?

Natka 28-11-17 18:36

Sprawa jak się okazuje jest bardziej poważna. Nie działa gniazdo zapalniczki, przygasają światła, zwalnia dmuchawa, nie działa podświetlenie pokręteł ogrzewania, a do tego padły światła postojowe prawej strony... Kabelki to nie moja dziedzina... ktoś pomoże ?

Edit:
Okazało się, że najprostsze rozwiązania są trafne. Światła pozycyjne - bezpiecznik przepalony, który wydawało nam się, że sprawdzaliśmy. Dmuchawa i przygasające światła to ponoć naturalne. Gniazdo zapalniczki - działa ? ojciec coś zadziałał, nie do końca wiem co. Pokrętła - prawdopodobnie przepalone żaróweczki, jeszcze nie wymienione.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi