Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [Ogólne] Opony wielosezonowe (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=72813)

bastek016 23-01-15 14:02

Opony wielosezonowe
 
Witam piszę z zapytaniem o oponę wielosezonową, myślę nad zakupem takiego kompletu ponieważ w tym roku jak i w zeszłym zimy nie było.

Jeździł ktoś sprawdzał itp, nie interesują mnie opinie osób które coś tam w Auto świecie czytały. Samochodem poruszam się raczej po miejscu rocznie robię max 10000 tyś. Prędkości demonicznych nie rozwijam :)

Kam1l 23-01-15 14:12

Mamy takie w Nissanie, ale zakładamy tylko zimą. Gorsze od zimówek lepsze od letnich ale dośc mocno hałasują (bardziej jak typowe zimówki).
Latem nie wiem jak się sprawdzają, ale jak nie szalejesz i robisz małe przebiegi to kup jakies markowe wielosezony.

Atlis 23-01-15 14:15

Robisz 10 milionów km rocznie? Uff

dagetto 23-01-15 15:03

Ja mam wielosezonowe Vredestein quatrac 3 i jeśli robisz te 10 tyś km, bo zapewne o taki przebieg chodzi to te opony się sprawdzają. Możesz poczytać dużo opinii na ich temat np. tutaj:
http://www.oponeo.pl/dane-opony/vred...-v-xl#81919865

WLBN 23-01-15 20:10

Mam w żonowozie Falkeny Euro Allseason, dają radę na obrzeżach Beskidu Niskiego. Podstawowe kwestie: dobra wielosezonówka (nie Dębica Navigator), spokojne auto, spokojny kierowca, małe przebiegi, brak konieczności jazdy w każdych warunkach (tzn. jak się zrobi porządna zima to możesz odstawić auto na dzień, nie musisz naginać 40 km po górkach i lasach na 6 rano do pracy). No i twarda psychika- wulkanizator przez cały czas montażu będzie opowiadał o wyższości 'używanych chińskich bieżnikowanych' nawet nad Goodyear Vectrol 4 Season.

Atlis 23-01-15 20:15

Problem polega na tym, że dobra wielosezonowa opona kosztuje tyle co zestaw letni i zimowy na ten sam okres. IMHO taki zakup jest bez sensu.

WLBN 23-01-15 21:03

Teoretycznie, ale odpadają koszty przekładek i mają się kiedy zużyć, nie ma więc problemu używania dwóch kompletów sparciałych z dobrym bieżnikiem, które też bezpieczeństwem nie grzeszą. I cena też nie jest tak zaporowa, raczej komplet dobrych wielosezonówek to 130-140% ceny średnich sezonówek. Tak jak pisałem wcześniej- dla spokojnego mało jeżdżącego kierowcy. Na moje 30000 km rocznie, ciężką nogę i 40 km do pracy odcinkami Rajdu Rzeszowskiego i eliminacji GSMP nigdy w życiu oczywiście.

weuek 23-01-15 21:09

Ale to tylko opcja dla tych, którym wcale nie zależy na estetyce. Bo pewnie te całoroczne pójdą na zardzewiałe stalówki, a zaciski nigdy nie będą czyszczone (wielu ludzi w ogóle nie wie, że można), a i kontrola stanu klocka i tarczy będzie pewnie żadna.
Ogólnie, to mnie się opony całoroczne kojarzą z zapuszczonym autem.

WLBN 23-01-15 21:24

Faktycznie, rok temu kupiłem Clio I rocznik 1995 na oponach letnich z 2002, uroda aż w oczy biła:) Założyłem całoroczne i cały urok prysł.

Kam1l 23-01-15 21:31

Clio 1995rok to już dawno powinno na złomie być.

WLBN 23-01-15 21:36

Skoro dawno, to Focus I już u bram.

MisiekT 23-01-15 21:58

Cytat:

Napisał WLBN (Post 1037003)
odpadają koszty przekładek

nie odpadają - te minimum 2 razy w roku i tak powinno się podjechać na sprawdzenie felg i wyważenie kół

WLBN 23-01-15 22:10

Oczywiście, ale wyważenie to mimo wszystko tańsza opcja niż przekładka lub zakup drugiego kompletu felg. Do weryfikacji małej stalówki demontaż opony nie jest konieczny. Trzymam się swojego- w specyficznych warunkach jest to bardzo dobra opcja, lepsza niż tanie byle co, ale sezonowe. Ja jestem jeszcze z tych, którzy Dębicę D124 pamiętają i sobie na niej radzili jakoś.

MisiekT 23-01-15 22:25

no tak, oszczędzisz może z 50zl rocznie w porównaniu z przekladka [rotfl]
Cytat:

Napisał WLBN (Post 1037028)
Dębicę D124 pamiętają i sobie na niej radzili jakoś

kiedys to się z innymi autami mijales na drodze co pare minut - teraz jeździ się w tloku i z większymi prędkościami, porównania można sobie w [ass] wsadzic

weuek 23-01-15 22:38

Te dębice u mnie za płotem osiedla lepią (a nawet, pośrednio z tego żyję). Ale nie kupuję, bo znam kilku pracowników tego zakładu. Oszukuję sam siebie, że gdzie indziej robią lepiej (bo nie wiem jak).

WLBN 23-01-15 22:43

Taa, najwięcej na temat opon całorocznych jak zwykle mają do powiedzenia nizinni z dużych miast, co to jadąc do Krakowa łańcuchy w bagażnik pakują.
weuek- D124? Na pewno? I gdzie ja napisałem, że dobre?

weuek 23-01-15 23:10

Nie, pisałem o dębicach ogólnie. Ale inne z koncernu goodyear tez tu robią. Z bezposredniego źródła wiem, że to ta sama mieszanka gumy (i innych syfów) do wszystkich marek idzie.

WLBN 23-01-15 23:33

Jakieś minimalne różnice pewnie są, ale sam temat jest znany. Porównaj sobie (wizualnie) Dębice Navigator 2 i Savę Adapto (wersję niekierunkową).

bastek016 29-01-15 22:14

tak jak kolega pisal mam dwa focusy w jednym nowe sawy i tak bede jezdzil caly rok. Kupie wielosezonowe zobacze jak sie beda sbeda sprawowac opony ida na felge lato

MichalST 30-01-15 09:06

A jak się spisują takowe opony w wersji szerokiej i na niskim profilu? Zalega mi trzeci komplet z alusami 18" i od długiego czasu się zastanawiam uzbroić je, czy wielosezonówki, czy prawdziwe zimówki?

bastek016 27-02-15 17:46

Dobra myślę że mogę coś powiedzieć, zamontowałem Nexeny Nprinz 4s - Wulkanizator się śmiał jak pajac :) ja za komplet zapłaciłem 740zł 185/65/R15.

Jeździłem na śniegu suchym asfalcie oraz mokrym, jak dla mnie rewelka opona jest godna polecenie. Na śniegu trzyma jak Sava Eskimo 3.

wojtoo 19-03-15 23:11

a może to
http://www.crossclimate.michelin.co....ssClimate.html
widziałem na stronie tabele do jakiego typu aut taki rodzaj opon jest polecany (sportowe odpadają ;)

Tal-Rash 19-03-15 23:26

W/g mnie śmiganie na takich oponach to jak kupowanie jednych butów. Można na lato może na zimę można też takie co tu i tu będzie do dupy. Latem trochę za gorąco zimą trochę za zimno. Nie widzę ani oszczędności ani rozsądku. Chyba że ktoś robi rocznie 1000km i nie rozwija prędkości większej jak 60... Mój dziadek tak jeździ i ma wielosezony. Jemu nie powiesz że to złe bo przecież auto mu super jedzie... Ostatnio traktor go wyprzedził a dziadzia mój kochany wyzwał gościa od pirata... Jak szaleniec gnał...

dagetto 20-03-15 10:17

Cytat:

Napisał Tal-Rash (Post 1050234)
Chyba że ktoś robi rocznie 1000km i nie rozwija prędkości większej jak 60...

Spójrz, a ja mam Vredestein Quatrac 3 z indeksem prędkości V, a to oznacza do 240 km/h.
Chyba Twoja wiedza i Twoje przypuszczania zatrzymały się na czasach młodości Twojego Dziadka.

Wojtek O. 20-03-15 11:19

Vredestiny Quadrac 3 to chyba najlepsze wielosezony obecnie produkowane. W kilku testach przebijały chińszczyznę i letnia i zimowa i to grubo chyba nasze Kormorany letnie też z nimi przepadły. Jak bym sie zastanawial nad wielosezonówkami to bym mocno braał je pod uwagę. Niestety mieszkam w miejscu gdzie czasem i pług ma problem a to 10 km od Krakowa na północ:D Niestety na wielosezonówkach jeździlem tylko D124 czy czymś takim z 15 lat temu Teraz to co najwyżej na bieżnikowanych w firmie. Masakra. Ani na mokrym ani na suchym nie jest za dobrze. Wyły jak traktor tak letnie jak zimowe kilka różnych modeli. Tylko na śniegu szły jak szalone gdy były nowe. Więc Vredesteiny to nie jest zly wybor dla kogoś kto jeździ w miarę spokojnie i przewiduje co może sie zdażyć.

Tal-Rash 20-03-15 17:54

Cytat:

Napisał dagetto (Post 1050313)
Spójrz, a ja mam Vredestein Quatrac 3 z indeksem prędkości V, a to oznacza do 240 km/h.
Chyba Twoja wiedza i Twoje przypuszczania zatrzymały się na czasach młodości Twojego Dziadka.

Napisałem co uważam. Moja wiedza się nie zatrzymała a jak mój dziadek był młody mnie na świecie nie było. Jak Cie zabolało co sądzę o jeżdżeniu na wielosezonowych to trudno takie mam zdanie. Indeks prędkości nie jest żadnym wyznacznikiem. Ja mam W czyli do 270 i co w związku z tym...

holo 20-03-15 18:12

Pamiętajcie, że testy robi się na oponach nowych. A jak taka opona będzie się zachowywała po sezonie czy dwóch? W testach nieźle radzą sobie Hankooki. Ja miałem dwa razy i gdybym był fanem robienia z nich klombów w ogrodzie to jedyne miejsce gdzie by mogły zastosowanie znaleźć.

MisiekT 21-03-15 00:54

testy robi się na nowych oponach i w 99% na nowych autach z idealnymi zawieszeniami, do tego na dobrych drogach
a wielosezonowe opony - to swietna opcja - na Anglię, południa Francji czy inne ciepłe klimaty i spokojną, cywilizowaną jazdę... a w Polsce ani drogi dobre, ani klimat cieply - jednego dnia rano może być slonce i na plusie, a wieczorem -5 i zamiecie sniezne

PS. a propos uniwersalności - mam "całoroczne" rękawiczki motocyklowe (marketingowo full wypas innych nie potrzeba), ale jakos qrczak zimno mi w łapy w nich na razie... ale w wielu krajach były jak najbardziej na caly rok

MATRIX60MW 23-03-15 13:44

jak coś jest do wszystkiego to jest do ....

bastek016 26-03-15 17:17

Cytat:

jak coś jest do wszystkiego to jest do ....
HAHAHA

Cytat:

Napisałem co uważam. Moja wiedza się nie zatrzymała a jak mój dziadek był młody mnie na świecie nie było. Jak Cie zabolało co sądzę o jeżdżeniu na wielosezonowych to trudno takie mam zdanie. Indeks prędkości nie jest żadnym wyznacznikiem. Ja mam W czyli do 270 i co w związku z tym...
Jeszcze większe HAHAHA

Każdy kupuje to co lubi, ja sam napisałem jestem zadowolony.

---------- Post dodany o 16:17 ---------- Poprzedni post był z 16:16 ----------

Podobne jest myślenie ludzi że po co głosować jak i tak to nic nie zmieni.

Dużo się z oponami pozmieniało :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi