Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8 TDCi - brak mocy, kontrolka świec żarowych. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=35264)

XymoX 04-12-12 19:50

Cytat:

Napisał belek (Post 801787)
to chyba Cię tylko holują

heh :D jest salonowy, poflotowy i kupiłem go z przebiegiem 215kkm

Adrani 07-12-12 21:36

Mechanik wymienił wszystkie 4 wtryskiwacze, stare dostałem, wszystkie dokumentacje dostałem, koszt przerażający bo to aż 3500 zł :( mam nadzieje ze nie dałem się naciągnąć
wtryskiwacze 4x700 = 2800
sprawdzenie pompy 500 zł
i filtr paliwa oraz pasek rozrządu no i robocizna. Nie mogę powiedzieć bo foka pali dość ładnie i chodzi równie dobrze.

belek 07-12-12 22:54

co do palenia na zimnym to w razie czego się nie przejmuj, bo na to ma wpływ rozrusznik, akumulator i sprężanie, więc to niekoniecznie będzie wina wtrysków.
znajdź gdzieś kawałek długiej prostej i parę razy zatrzymaj się, jedynka i gaz do dechy, 2 gaz do dechy, 3 do dechy i od razu piątka i gaz do dechy. jak parę razy z rzędu nie wywali ci sprężynki to byłbym dobrej myśli.

Adrani 08-12-12 00:46

Zrobiłem to o czym napisałeś 3 razy i było wszystko w porządku.

bodek505 05-10-14 19:53

Witam mam problem ze swoim autkiem jak jest zimne depne mu gaz załącza sie turbina i odrazu zapala sie kontrolka swiec zarowych a co za tym idzie spada moc i tak przez pare razy ,jak nagrzeje sie silnik to jest wszystko ok .myslałem ze swiece zarowe wymieniłem i dalej to samo

hexa 21-01-15 19:35

problem z migającą kontrolką świec żarowych. Silnik przy normalnej jeździe bez ostrego przyspieszania pracuje prawidłowo nawet ponad 4000 obrotów. Problem pojawia się przy mocnym przyspieszeniu bieg 3 lub 4 w granicach 3000 obrotów pojawia się sprężynka, auto nie gaśnie można jechać jednak jest znacznie słabsze. Po wyłącznie i ponownym włączeniu zapłonu wszystko jest ok. Po odczytaniu błędów mam błąd p0251.
Ost. pomimo plusowych temperatur zimowania auta i zmiany akumulatora na nowy pojawia sie problem z ,,porannym odpaleniem,,
Czy to może być elektrozawór ciśnienia pompy common rail ?

vascode 21-01-15 20:02

Cytat:

Napisał hexa (Post 1036518)
problem z migającą kontrolką świec żarowych. Silnik przy normalnej jeździe bez ostrego przyspieszania pracuje prawidłowo nawet ponad 4000 obrotów. Problem pojawia się przy mocnym przyspieszeniu bieg 3 lub 4 w granicach 3000 obrotów pojawia się sprężynka, auto nie gaśnie można jechać jednak jest znacznie słabsze. Po wyłącznie i ponownym włączeniu zapłonu wszystko jest ok. Po odczytaniu błędów mam błąd p0251.
Ost. pomimo plusowych temperatur zimowania auta i zmiany akumulatora na nowy pojawia sie problem z ,,porannym odpaleniem,,
Czy to może być elektrozawór ciśnienia pompy common rail ?

u mnie to były po prostu wtryski....
regeneracja i po temacie

grzegorz79-79 19-06-15 09:57

1,8 TDCI Brak mocy i biały dym
 
Witam.
Mam taki problem ze swoją foczka a mianowicie podczas jazdy nagle straciła moc i pojawił sie biały dym. Zaczeła mrugać kontrolka od świec żarowych. Ledwo dojechałem do mechanika i tam zostawiłem auto. Mechanik powiedział ze prawdopodobnie turbina poszła. Dziś po telefonie powiedzieli że turbina jest cała lecz jest jakiś elektryczny problem z wtryskami. Wtryski są dobre lecz komputer pokazuje błąd którego nie da się skasować. Auto normalnie odpala i na wolnych obrotach wogole nie dymi a dym sie pojawia jak się dodaje gazu.
Czy któś miał już taki problem ? Co może być przyczyną ? Bo mechanicy sami nie wiedzą .

Falcon 19-06-15 10:00

Podaj numery błędów.

grzegorz79-79 22-06-15 08:59

Problem został prawdopodobnie zdiagnozowany. Po naprawie po staram sie szczegółowo opisać go.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi