Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8 TDCi - brak mocy, kontrolka świec żarowych. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=35264)

Ulci@ 30-10-10 16:41

Wczoraj przytrafiła mi się opisywana przez Was usterka (tryb awaryjny, mrugająca kontrolka świec żarowych). Dziś odwiedziłam mechanika, który podpiął autko do kompa. Wyskoczyła usterka sterownika pedału gazu. Błąd został skasowany i nie "wskoczył" znowu. Auto przetestowałam i ani razu nie włączył mi się tryb awaryjny. Mam nadzieję, że to był jednorazowy "wyskok" mojego focusa.

belek 30-10-10 17:32

to jestes szczesciara bo to najtansza usterka. nowy oryginalny pedal gazu to z tego co pamietam 260zl. ja bym wymienil bo przechodzenie w tryb awaryjny jest bardzo niebezpieczne

Ulci@ 30-10-10 19:31

Póki co po wykasowaniu tego błędu jest ok. Tryb nie włączył się ani razu. Pojeżdżę, zobaczę. Jeśli coś się będzie znów dziać- auto trafi do mechanika. I masz rację, przejście w tryb awaryjny jest dość niebezpieczne. Kilka razy zdarzyło mi się to na autostradzie, gdzie sam postój już jest dość kłopotliwy (m.in. na odcinkach remontowanych). Pozdrówki dla wszystkich:-)

Kamil_K 03-11-10 10:31

Loguję się do tematu, bo planuję walczyć z tym tematem w najbliższym czasie i wierzę, że wreszcie coś się uda z tym zrobić :) wrażeniami i efektami na pewno się podzielę :)

Falcon 03-11-10 10:36

Cytat:

Napisał Ulci@ (Post 499534)
Wczoraj przytrafiła mi się opisywana przez Was usterka (tryb awaryjny, mrugająca kontrolka świec żarowych). Dziś odwiedziłam mechanika, który podpiął autko do kompa. Wyskoczyła usterka sterownika pedału gazu. Błąd został skasowany i nie "wskoczył" znowu. Auto przetestowałam i ani razu nie włączył mi się tryb awaryjny. Mam nadzieję, że to był jednorazowy "wyskok" mojego focusa.

To był zwiastun problemu z pedałem przyśpieszenia...teraz niestety może być coraz gorzej...podejrzewam,że usterka zacznie się pogłębiać...

Ulci@ 03-11-10 18:22

Cytat:

Napisał Falcon (Post 500666)
To był zwiastun problemu z pedałem przyśpieszenia...teraz niestety może być coraz gorzej...podejrzewam,że usterka zacznie się pogłębiać...

Witam ponownie.
Póki co jest o.k. Jeśli coś znów "wyskoczy" przypomnę się na forum. pzdr:smt024

belek 04-11-10 12:39

jeśli ktoś ma diagnozę pompa CR, to przed jej wymianą polecam zmienić zaworki w głowicy. 4 sztuki po 50zł. mi pomogło:
http://files.myopera.com/belek/focus/IMG_7329s.jpg

XymoX 04-11-10 12:47

Cytat:

Napisał belek (Post 501024)
jeśli ktoś ma diagnozę pompa CR, to przed jej wymianą polecam zmienić zaworki w głowicy. 4 sztuki po 50zł. mi pomogło:

gdzie to robiłeś bo widzę, że z Wawki jesteś ?

pisałeś wcześniej o zaworze na pompie - teraz piszesz i jakichś zaworkach w głowicy .... gubić się zaczynam

belek 04-11-10 13:16

Roto Service na Modlińskiej 222. Dosyć znani i polecani. Nie są zbyt wylewni i sympatyczni, ale chyba nieźli. niestety to nie był tamten zawór. teraz zrobione 2tys km i ani pod górkę ani przy pięciu osobach żadnych problemów. moje zaworki rzeczywiście wyglądały na uszkodzone.

a część winowajców błędu 0251 znajdziesz tutaj:
http://www.instalacje.intercars.com....rootkod=102571

XymoX 04-11-10 15:44

Cytat:

Napisał belek (Post 501045)
niestety to nie był tamten zawór. teraz zrobione 2tys km i ani pod górkę ani przy pięciu osobach żadnych problemów. moje zaworki rzeczywiście wyglądały na uszkodzone.

a część winowajców błędu 0251 znajdziesz tutaj:
http://www.instalacje.intercars.com....rootkod=102571

czyli miałeś jakieś uszkodzenie w pompie ?

belek 04-11-10 18:16

nie. bieżnia itd w dobrym stanie więc pompa CR powinna jeszcze długo posłużyć. zobaczymy...
któryś z tych zaworków nie trzymał ciśnienia (na górze są wyrobione) i wyskakiwał błąd 0251

Icet One 12-01-11 21:08

No więc czas odświeżyć temat bo i mnie odpadła migająca kontrolka.
Objawy: podczas jazdy na rozgrzanym silniku wychodzi kontrolka i auto po chwili gaśnie. Czasem od razu zapala a czasem za którymś razem po chwilowym postoju. I tak dzieje się co dwa-trzy tygodnie...
Auto odpala normalnie, nie kopci. Tankuje tylko na BP. Na kompie pokazało błąd modułu pompy wtryskowej. Mechanior mówi że to mogą być wtryski, ale najpierw polecił mi zmienić filtr paliwa i wlać do baku taki płyn STP do czyszczenia wtryskiwaczy... --> Stosował to ktoś kiedyś z was ???

belek 12-01-11 22:23

są różne opinie. jedni twierdzą że im pomogło, inni że to rozpuściło gdzieś jakiś syf i zapchał on na amen wtryski. zamiast lać takie wynalazki, zacznij od próby przelewowej. jak nie chcesz wydawać kasy, to zrób to sam. podaj też jaki błąd ci wywaliło i w jakich okolicznościach się to dzieje. spróbuj na letnim silniku ruszyć z gazem do dechy, jedynka, dwójka, trójka i od razu piątka, za każdym razem gaz do dechy. ciekawe czy Ci wywali "ogonek świnki" ;)
i znajdź jakiegoś fachowca to po godzinie będziesz wiedział co masz do roboty.

XymoX 13-01-11 06:30

Cytat:

Napisał belek (Post 527350)
bo i mnie odpadła migająca kontrolka

odpadła Ci powiadasz :D :smt017


a co do płynu STP - ja w zimę stosuję niebieski z antyżelem a latem czasami czarny do czyszczenia wtrysków. Mam wrażenie, ze ten czarny nic nie daje. Przynajmniej ja nie zauważam żadnej różnicy
Też miałem ten problem z kontrolką i zacząłem lać co trzecie tankowanie 0,5 litra Mixolu 2T. Od tej pory nie powtórzyło się. Jeżdżę tylko na zwykłym ON z Orlenu - żadne verwy czy ultimate. Czasami zwykły Shell

Icet One 15-01-11 13:40

Ostanie dwie sytuacje wyglądały tak ze silnik był lekko rozgrzany, jakieś 15 minut jazdy i na 4 biegu- prędkość 80km/h wywala mi sprężynkę. Potem silnik zaczyna nierówno chodzić- sprężynka miga. Czasem zapali od razu, a czasem muszę zjechać, trochę poczekać i za 6, 7 razem zapali. We wtorek jadę do mechanika, który robi Fordy wiec liczę na niego...

belek 15-01-11 18:59

jaki masz blad?
to nie jest robota dla mechanika od fodow a dla pompiarza od delphi

olej03 23-01-11 11:09

Cześć witajcie,
Temat nieco stary ale nie zaszkodzi odświeżyć.
Wczoraj odebrałem fokę z warsztatu - sterownik pompy ... wymienili (jak czytam na karcie gwarancji) komplet uszczelniaczy, tłok przestawiacza i sterownik. Kazałem wyczyścić EGR i interkuler, wymienili mi jeszcze pasek wieloklinowy i jakieś rolki no i oczywiście filtr paliwa. Focusa robiłem w Lublinie, nie powiem dość solidnie to wyglądało. Całość tego całego zamieszania wyniosła mnie 3 010 zł [paolos]

Jednak dopiero tu zaczynają się moje obawy. Jechałem dziś do Lublina własnie i gdy tyko wjechałem foka przygasła, zaczęła mrugać kontrolka świec żarowych. Ja niewiele mysląc w panice zgasiłem silnik [dance] W trakcie jazdy odpalił jeszcze raz, przejechałem jeszcze kilka metrów i znowu padł. Tym razem już nie chciał odpalić. Z tego co wyczytałem to może być czujnik położenia wału. Potrzebuje jakieś rady co może być z tym moim całym TDDI....

wiem wiem że to watek do tdci ale ...

Icet One 23-01-11 13:12

Ja natomiast odebrałem foczke od mechanika w czwartek. Powiedział że główny przewód paliwowy był porozrywany przy końcówce. Pokazywał mi go i faktycznie średnio wyglądał. Poza tym brakowało jednej zapinki przy filtrze paliwa ( standardowo jest mocowany na 3). Facet mówił że przez ten poszarpany przewód auto mogło łapać czasem lewe powietrze.Profilaktycznie wymieniłem tez filtr paliwa.
Ja miałem błąd 1664. Od 3 dni jeżdżę i na razie jest ok, mam nadzieje że tak dalej będzie.

czarekg 23-01-11 15:13

Korzystając z tego tematu zamieszczę moją usterkę która dziś mi się przytrafiła i napędziła sporo nerwów.
Otóż jadąc dziś z Rzeszowa do Krakowa tuż pod Krakowem na autostradzie jechałem około 165 km/h przez dłuższy czas. Gdy już zjeżdzałem z autostrady zaczęła migać kontrolka świec żarowych (niedziela rano, 240 km od Rzeszowa , myślę sobie no ładnie). Zaparkowałem załatwiłem sprawy i myślałem że jak wrócę już tego nie będzie, ale okazało się że dalej mruga. I tak niestety na nerwach musiałem dojechać do Rzeszowa nie przekraczając 100 km/h.
Auto nie gasło pali na pyk. Zauważyłem że na 1, 2 na małych obrotach szarpie i w Rzeszowie jak się pewniej poczułem przycisnąłem pedał gazu i się okazało że nie ma mocy Nie kopci z wydechu, rozrząd wymieniony i napinacz oraz świece żarowe.
Proszę o sugestię co to może być za awaria? I gdzie się z tym można udać?

---------- Post dodany o 15:13 ---------- Poprzedni post był z 13:42 ----------

Cytat:

Napisał czarekg (Post 531025)
Korzystając z tego tematu zamieszczę moją usterkę która dziś mi się przytrafiła i napędziła sporo nerwów.
Otóż jadąc dziś z Rzeszowa do Krakowa tuż pod Krakowem na autostradzie jechałem około 165 km/h przez dłuższy czas. Gdy już zjeżdzałem z autostrady zaczęła migać kontrolka świec żarowych (niedziela rano, 240 km od Rzeszowa , myślę sobie no ładnie). Zaparkowałem załatwiłem sprawy i myślałem że jak wrócę już tego nie będzie, ale okazało się że dalej mruga. I tak niestety na nerwach musiałem dojechać do Rzeszowa nie przekraczając 100 km/h.
Auto nie gasło pali na pyk. Zauważyłem że na 1, 2 na małych obrotach szarpie i w Rzeszowie jak się pewniej poczułem przycisnąłem pedał gazu i się okazało że nie ma mocy rozrząd wymieniony i napinacz oraz świece żarowe.
Proszę o sugestię co to może być za awaria? I gdzie się z tym można udać?

poprawka.
byłem teraz odpalić to jak sie przygazuje to strasznie kopci na siwo i nierówno pracuje na wolnych obrotach

czarekg 23-01-11 22:26

pomoże ktoś?

cezarg1410 30-01-11 13:32

Siema. Jeżeli kontrolka od świec miga nawet na zgaszonym silniku tylko po przekręceniu zapłonu to proponuję:
- wymienić filtr (jeżeli dawno tego nie robiłeś),
- zaprowadzić foczkę do gościa , który przepłuka układ i zaprogramuje na nowo wtryski - bo podejrzewam że to wina zgubionych kodów od wtrysków.
Pozdrawiam

sipox07 30-01-11 17:17

czarekg, miałem dokładnie to samo tylko trasa z Krakowa do Katowic też wtedy sypałem o160-170 i w Katowicach kontrolka, problem z odpaleniem nierówna praca itd, na kompie kilka błędów typu pompa wtryski problemy z ciśnieniem paliwa za duże dawkowanie paliwa itp.
Zalecenia fachowca 2l mixolu na zb. i spokojna jazda potem 1l na zb.
O dziwo pomogło zrobiłem juz od tamtego czasu ok 10tyś i jest ok.
Zanim zaczniesz wymieniać pompę wtryski i kto wie co jeszcze to proponuje zrobić to co ja.

bolaczek 21-02-11 12:28

To ja też sie podłącze pod ten temat... Dzisiaj rano na odcinku 10 km ok 15 razy wyskoczyla mi kontrolka swiec zarowych... :/ i nie wiem w czym szukac problemu to myslalem ze to przy przyspieszaniu wyskakuje, ale gdy stalanem na swiatlach i przegazowalem to nic nie wyskoczylo... tylko zjechalem ze skrzyzowania 2,3 bieg ledwo 50 a tu odrazu choinka w wykonaniu swiec zarowych :/ co do paliwa leje tylko na jednej stacji na ktorej tez tankuje inne samochody w rodzinie wiec paliwo chyba mozna wykluczyc... czy to moze byc padajace turbo ? silnik w prawdzie nie gasnie ale co jakis czas szarpnie jak mu sie zalaczy kontrolka... eh "a taki byl ladny amerykanski" :(

belek 21-02-11 12:54

bolaczek to nie turbo.
1 wymiana filtra (koniecznie dostan sie do srodka i sprawdz czy nie ma opilkow)
2 test wtryskow
3 podmiana czujnika cisnienia w "rozdzielaczu"
4 zaworki w glowicy CR
5 padnięta pompa (bieżnie, sterownik itd)

ad 5:
ciekawa praca magisterska n.t. awarii pomp CR i wtryskiwaczy (w tym Delphi):
http://c.wrzuta.pl/wo7907/5807670c00..._borowczyk.pdf

toudi81 19-05-11 13:18

Witam , pozwolę sobie podpiąć się do tematu; mianowicie mój przypadek wygląda tak , kontrolka świec żarowych pojawiła się dwa razy w ciągu kilku dni,za drugim razem po "sprężynce" po 20 sekundach na biegu jałowym silnik zaczął pracować jak traktor , nie kopci , moc jest , jeżdzić się da , byłem na sczytanie błędów i wyskoczył jeden błąd : p1283 (obwód regulatora ćisnienia wtryskiwacza ) auto już stoi u magika.
Jeśli ktoś wie co może dolegać mojej foczce , proszę o spostrzeżenia , z góry dziękuję

Oto,co jest na wydruku :
Opis-p1283
Obwód regulatora ciśnienia wtryskiwacza
Przyczyny tego kodu mogą być : uszkodzenie wejściowego zaworu pomiarowego , przewody/złącza wielostykowe,usterka PCM, obwód otwarty na złączu VBATT przy czujniku .

Proszę o jakąś pomoc,bo nie chciałbym być oszukany przez mechanika

pio_helloween 04-09-11 12:48

Witam mam też podobny problem przy ostrym wciśnieciu gazu na 4 i 5 biegu po 5 sekundach wywala sprężynke i jak cisne dalej to silnik gaśnie dodam że miałem wymieniany czujnik położenia wałka rorzadu elektromagnetyczny zawór na pompie czujnik ciśnienia paliwa na szynie cr wtryski były sprawdzane w aso i powiedzieli że są jak nówki i nie mam przy nich nic grzebać, a po odczytaniu błedów pokazuje tylko jeden P0251. proszę o pomoc bo juz od roku borykam się z tym problemem i powoli mam go dosyć.

belek 04-09-11 13:07

wymień te cztery zaworki:

http://files.myopera.com/belek/focus/IMG_7329s.jpg

4x 50zł + robocizna. nie trzeba wyciągać pompy CR więc dużo kasy nie ryzykujesz. u mnie pomogło. już kilkadziesiąt tysięcy bez błędu 0251 a wcześniej już nawet na 2ce i 3ce potrafił wyskoczyć

pio_helloween 04-09-11 14:04

co to są za zaworki i jak się do nich dostać?

---------- Post dodany o 14:04 ---------- Poprzedni post był z 13:44 ----------

gdzie kupie te zaworki jak sie one nazywają i jak sie do nich dostać

belek 04-09-11 14:35

nie wiem jak się nazywają fachowo. pokaż w serwisie to będą wiedzieć. mi wyrobił się otworek na górze i zaworki nie 3mały ciśnienia -> zle cisnienie na listwie i blad 0251. musisz znaleźć namiar na delphi albo zamówić u jakiegoś pompiarza. weź pod uwagę że mogła ci sie posypać pompa, a wtedy do wymiany caly uklad zasilania w paliwo lacznie z bakiem i przewodami. ford chyba daje gwarancje za wymiane pompy i przewodow ale tez uwazaj. mozna sprawdzic sama pompe ale sporo roboty z wyjeciem...

pio_helloween 04-09-11 15:16

no dobra a jeszcze jedno te zaworki sa gdzies na pompie czy w innym miejscu


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi