Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Wiązka do komputera pokładowego - montaż (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=4611)

CAr 12-07-05 21:50

Wiązka do komputera pokładowego - montaż
 
Witam!
Tak, wiem wiem, jest dużo w archiwum o kompie pokładowym ale nie znalazłem info o wiązce. Otóż. Chcę ją zrobić sam. Moje auto jest jakieś nie typowe (jak pech to pech) i nawet wiązki do kompa nie ma, a to 2002 rocznik :shock: i montowany w Niemczech :o . Nie wiem gdzie poszczególne połaczenia pod co podpiąć, pomijając przycisk INFO. Komp sobie siedzi w aucie ale prądu ni ma. Proszę o pomoc bo jak narazie, to komp nieczynny ale chce aby otworzyć go jak najszybciej.

Pozdrawiam.

NeroN 13-07-05 13:59

Coś mi się zdaje, że ciężko bedzie.....
Ja mam 2001 rok i w Saarlouis składany i chyba tez nie mam, chybakże gdzieś spadła na dół....

CAr 13-07-05 14:02

a jakiego koloru musi być do przycisku INFO bo ja mam przy kierze żółto-czarny i biało-czerwony

tecman 13-07-05 15:48

Cytat:

Napisał CAr
a jakiego koloru musi być do przycisku INFO bo ja mam przy kierze żółto-czarny i biało-czerwony

Wiazka od manetki kierunkowskazow musi posiadac wyprowadzone wszystkie 10 kabelkow. Jesli ma 9 - to znaczy ze brakuje wlasnie kabelka od INFO.

Co do ewentualnego umiejscowienia wiazki do kompa pokladowego - nalezy szukac gleboko za zegarami - tam powinna byc przyklejona do tego poprzecznego wzmocnienia rurowego konstrukcji.

Pozdrawiam,

CAr 13-07-05 16:25

Odkręciłem i włożyłem głęboko rękę i nic nie było. Odkręciłem całe zegary i za zegarami nic nie ma. Na manecce jest 8 kabelków nie wiem czego brakuje.

[ Dodano: Sro 13 Lip, 2005 ]
Aha w ASO powiedzieli, że zrobią to (założa wiązke). Tylko musze jechać do Pleszewa (ok. 50 km od Ostrowa)Za robote gadają 250zł i muszę kupić sam wiązke :shock:

Macios 18-07-05 12:37

Może tam być, pomimo że wydaj się że nie ma.

U mnie była przyklejona (dość dokładnie) do takiego stalowego profilu za zegarami.
Ale znalazlem ją dopiero za drugim podejściem - była bardzo dokładnie oklejona taśmą albo innym termokurczem (włącznie z wtyczką).
A znalazłem ją za pomocą lusterka dentystycznego - i też przypadkiem - rzucił mi sieę w oczy jakiś zagiety o 180 stopni kabel znikający pod jakąś taśmą...

NeroN 18-07-05 12:47

Cytat:

Napisał Macios
Może tam być, pomimo że wydaj się że nie ma.

U mnie była przyklejona (dość dokładnie) do takiego stalowego profilu za zegarami.
Ale znalazlem ją dopiero za drugim podejściem - była bardzo dokładnie oklejona taśmą albo innym termokurczem (włącznie z wtyczką).
A znalazłem ją za pomocą lusterka dentystycznego - i też przypadkiem - rzucił mi sieę w oczy jakiś zagiety o 180 stopni kabel znikający pod jakąś taśmą...



O,to też musze przylukać... mnie sie póki co nie udał znaleźć, a szukałem już 2 razy...

CAr 26-07-05 20:16

Cytat:

Napisał Macios
Może tam być, pomimo że wydaj się że nie ma.

U mnie była przyklejona (dość dokładnie) do takiego stalowego profilu za zegarami.
Ale znalazlem ją dopiero za drugim podejściem - była bardzo dokładnie oklejona taśmą albo innym termokurczem (włącznie z wtyczką).
A znalazłem ją za pomocą lusterka dentystycznego - i też przypadkiem - rzucił mi sieę w oczy jakiś zagiety o 180 stopni kabel znikający pod jakąś taśmą...

szkoda, że u mnie nic takiego nie ma. Sprawdzaliśmy tą belkę centymetr po centymetrze. I nic nie ma. Jak nie ma to gdzie co podpiąć. Wiem że trzeba podłaczyć przewód/przewody we wtryskiwaczach potem czujnik poziomu paliwa, zasilanie, INFO i czujniki temp. zewnętrzej i poziomu płynu do spryskiwacza. Mi chodziło o dokładniejsze naprowadzenie czy mam racje. A może ktoś ma instrukcje podłaczenia wiązki do kompa i może mi podesłać w PDFie?

Macios 28-07-05 09:41

http://www.ffoc.co.uk/forum/viewtopi...er=asc&start=0

Poszukaj tam.

CAr 18-08-05 12:14

No i wiązka się znalazła, sama. Nie zgadniecie gdzie przyła ladnie, niewidocznie przyklejona... za schowkiem od pasażera. Rozkopaliśmy z ojcem całą deskę we foce. Nie był to przyjemny widok no ale cóż.

moon 18-08-05 15:12

Cytat:

Napisał CAr
No i wiązka się znalazła, sama. Nie zgadniecie gdzie przyła ladnie, niewidocznie przyklejona... za schowkiem od pasażera. Rozkopaliśmy z ojcem całą deskę we foce. Nie był to przyjemny widok no ale cóż.

No to ladnie... Jak na to wpadles?

To i inne elementy ukladanki dokupiles? Czujnik poziomu plynu, termometr etc.

hayabusa 18-08-05 15:35

Cytat:

Napisał moon
Cytat:

Napisał CAr
No i wiązka się znalazła, sama. Nie zgadniecie gdzie przyła ladnie, niewidocznie przyklejona... za schowkiem od pasażera. Rozkopaliśmy z ojcem całą deskę we foce. Nie był to przyjemny widok no ale cóż.

No to ladnie... Jak na to wpadles?

To i inne elementy ukladanki dokupiles? Czujnik poziomu plynu, termometr etc.

moon, nie czytales tego??!!?? :)

http://fkp.fyi.pl/viewtopic.php?p=5066&highlight=#5066

moon 18-08-05 16:08

Cytat:

Napisał hayabusa

No tak... tylko u ciebie wiazka byla za licznikami a u CAr za schowkiem [screwy]

hayabusa 18-08-05 16:32

Cytat:

Napisał moon
Cytat:

Napisał hayabusa

No tak... tylko u ciebie wiazka byla za licznikami a u CAr za schowkiem [screwy]

no tak, ale glownie chodzilo mi "inne czesci ukladanki".....:)

CAr 18-08-05 17:11

Heh u mnie nic nie dokupywaliśmy tylko na szrocie kupiliśmy kompa, ramkę i manetke od kierunków z INFO. A do INFO nic nie było kabelka.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi