Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Zakup kontrolowany czyli mądry Polak przed szkodą (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=48)
-   -   [mk3] Focus 2015, 1.5 Ecoboost (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=75725)

disaster3 22-10-15 22:19

[mk3] Focus 2015, 1.5 Ecoboost
 
Hejka,

już prawie podpisałem umowę na podpisanie w/w Focusa w wersji Titanium ale 2h temu dostałem ofertę od ciesielczyk.pl , która mnie prawie z butów wyrwała. [jupi]
Dostałem namiary na ten tzw. Multisalon (nie dealer konkretnej marki), nie broker... więc kto to jest?? na innym forum na którym aktywnie uczestniczyłem jako posiadacz Toyoty Avensis.
Czy ktoś miał doświadczenia z takim tworem jak Ciesielczyk? Oferowana jest Ogólnoeuropejska Gwarancja producenta na 2 lata. Czy coś takiego uznawane jest w salonach w PL? Czy mając cos takiego mogę sobie dokupić np. przedłużenie gwarancji Ford Protect do 5 lat/100000 km?
Będę wdzięczny za informację. Bo szczerze mówiąc już jestem wstępnie umówiony na ostatczną rozmową w sobotę do salonu na podpisanie umowy a tu dostałem od nich ofertę która pobiła wszystko i jestem skłonny z W-wy pojechac do tego Suchego Lasu (k. Poznania), tylko nie wiem czy nie ma tutaj żadnego ryzyka.

Pozdrawiam,
disaster3

Falcon 22-10-15 22:32

To Ciesielczyk ma też Forda obecnie?

disaster3 22-10-15 23:26

tak ma. dostałem takie info. Zadzwoniłem, napisałem i dzisiaj dostałem oferte na maila, tylko zastanawiają mnie te pozostałem rzeczy. Bo oferta naprawdę ciekawa, tylko nie wiem czy za tym nie kryją się jakies ograniczenia/ryzyko. Dlatego prośba o jakies informację jak ktoś posiada. :)

disaster3 23-10-15 08:06

Nikt, nic? :-? Kurdę muszę w miarę szybko zdecydować ale nie wiem czy to nie będzie pozorna oszczędność.
Może być na PW (jeśli ktoś nie chce na otwartym forum o tym pisać).
Przewertowałem google.pl i tam praktycznie zero informacji. Tak jakby nie istnieje albo skanowali net'a i skutecznie kasowali niewygodne wpisy :D :P Na różnych forach pojawiają tylko wzmianki o nich, że istnieją ale również zero jakiś konkretów po transakcji, itp....

Jedyne co znalazłem na forum Mondeo, to że zażyczyli sobie 10% wpłaty przy zamówieniu to inni forowicze to wyśmiali że, w normalnie salonie to płacili po 1k czy 2k PLN i że nawet w Lexusie tyle się nia płaci przy podpisywaniu umowy. A tak, zero info...... :smt086

Pyzo 23-10-15 08:33

Ja bym jednak w salonie Forda kupil.
Znajomy w DE kupil Range Rovera od takiego Multisalonu - potem okazalo sie ze jak padl zawias pneumatyczny ze to specyfikacja na Wlochy i tylko tam gwarancja wazna :-/

Boxik 23-10-15 08:38

Jak dobrze ponegocjujesz ceny z dealerem to jest szansa uzyskać podobny rabat. Nie wiem do końca ile Ci zaoferowali , ale jak ja sobie sprawdzałem z oferta jaką dostałem od dealera to różnica była niewielka.

Janisek 23-10-15 09:28

Cytat:

Napisał Boxik (Post 1092784)
Jak dobrze ponegocjujesz ceny z dealerem to jest szansa uzyskać podobny rabat. Nie wiem do końca ile Ci zaoferowali

no właśnie... Trzeba na spokojnie, nie napalać się. Ja też negocjowałem z Ciesielczykiem i z 2 dealerami, na koniec jeden z dealerów dał ofertę, której Ciesielczyk nie był w stanie przebić ;)

disaster3 23-10-15 09:33

Ten co mam aktualny od Dealer'a to jest najniższy jaki udało mi sie wynegocjować od Dealer'a, z kolei od Ciesielczyka dostałem jeszcze 4k PLN niżej niż najniższa od Dealer'a.
Mam z Dealer'em spotkanie w sobotę, żeby ostatecznie usiąść do stołu i się dogadać. Napisałem przed spotkaniem, żeby albo się dogadamy i podpiszemy umowę albo nie będziemy zabierać więcej czasu. Tylko wtedy nie miałem jeszcze w/w oferty.
Sądzicie że mogę sobie tą ofertę wydrukować i przedstawić na spotkaniu jako dodatkowej karty przetargowej, czy raczej takich rzeczy się nie robi?
Nie pokazuje się ofert konkurencji?
Jakby mi zeszli z ceny co najmniej z połowe (czyli powiedzmy ze 2k PLN) i zaproponowali zimówki po kosztach, to pewnie bym sobie odpuscił wyjazd do Ciesielczyka bo to też 640 km w obie strony.

Falcon 23-10-15 09:40

Nie możesz po prostu zadzwonić do Ciesielczyka?

disaster3 23-10-15 09:47

Przecież się nie zapytam:
"Przepraszam gdzie jest wałek, bo cena atrakcyjna"

A oni o co się nie będę pytał to mi powiedzą to co chce usłyszeć. Fakt na temat gwarancji to nie problem, mogę się od nich dowiedzieć, dodatkowo moge podpytać na jaki rynek przeznaczony będzie Focus którego mam kupić (słyszałem, że te na Hiszpanie/Włochy są mają trochę inną specyfikacje i niby mniej trwałe lakiery niż te na Niemcy, Czechy, Polskę czy Skandynawię, ze względu na trochę inne warunki atmosferyczne).

Dlatego bardziej mi chodzi o to czy ktoś nie słyszał od znajomych, rodziny, etc. którzy może kupili w tym salonie i mieli jakieś problemy bądź nie.
Plus to co napisałem przed Twoim postem odnośnie pójścia na rozmowę z Dealerem z kontrofertą.

Janisek 23-10-15 11:47

Cytat:

Napisał disaster3 (Post 1092810)
Plus to co napisałem przed Twoim postem odnośnie pójścia na rozmowę z Dealerem z kontrofertą.

A kto Ci zabroni? Jasne, że możesz, ja tak zrobiłem ;) A u Ciesielczyka, z tego co wiem, możesz zamówić auto wg swojej specyfikacji więc chyba będzie "normalnie", na rynek PL ...


Cytat:

Napisał disaster3 (Post 1092810)
Przecież się nie zapytam:
"Przepraszam gdzie jest wałek, bo cena atrakcyjna"

taki Ciesielczyk bierze dużo aut więc ma porządne upusty, dodatkowo bazują / zarabiają na finansowaniu.

dinn 23-10-15 21:23

W UK to norma, ze kupując nowy samochód najpierw wchodzi się na "carwow" oraz "drive for deal" , a potem z tymi ofertami idzie się do dealera.

c-matix 25-10-15 08:54

Idz i powiedz wprost. Mam taką i taką oferte prosze po patrzec, jeśli wypoziomujemy tę cene kupuje u was i servisuje jeśli nie to jadę gdzie indziej. Do namysły dzień i poczekaj. Jest koniec roku też będą chcieli sprzedać jak najwięcej aut.

disaster3 25-10-15 09:04

Hejka, dzięki za rady, pojechałem w piątek, położyłem kontroferte na stół z prośbą o weryfikację i informacje zwrotną następnego dnia przed umówionym spotkaniem.
.
.
.
Umowę wczoraj podpisaliśmy ;-) i teraz czekamy na samochód. Jak się uda to będzie jeszcze przed świętami a jak nie to w pierwszej połowie stycznia.

disaster3 08-11-15 16:01

Hej, to znowu ja ;)
Czy jest jakiś sposób tak jak w innym markach, żeby trackować w jakiś sposób "samodzielnie" swoje zamówienie?
Jak jeszcze zastanawialiśmy się na Mazdą 3 to wiem, że tam po numerze zamówienie, można była otrzymać od Mazda Motor Poland jakiś link w którym można było trackować swój samochód, chyba już po nr VIN jak został nadany, czy jeszcze w produkcji, czy już płynie, czy dopłynął do portu, czy w rozładunku itd.....
Ostatnio napisałem do swojego sprzedawcy z pytaniem czy istnieje możliwość sprawdzenia czy samochód, który zamówiliśmy udało się wcisnąć na produkcję jeszcze październik/listopada (i wtedy byłaby szansa na odbiór w przed Świętami) czy nie i dopiero będzie po Świętach, dostałem odp. w czwartek z samego rana że postara się to sprawdzić i da znać. No ale nie dał :P

Nie to że mi się śpieszy, ale w sumie jeśli jest taka możliwość to chętnie bym sobie coś takiego sprawdził co jakiś czas jak się sprawy mają :D

Yerzo 08-11-15 20:02

To zależy od salonu i ich humorów.

Ja w przypadku Megane RS mogłem dostać kartę z kodem do strony "My Renault" i śledzić produkcje i transport auta. Ale karty nie dostałem ponieważ... Auto kupiłem nie będąc ani razu w salonie ;) cały zakup opiera się na mailach. Pierwszy raz poznam się z dyrektorem handlowym podczas odbioru auta.

C_E_G_I_E_L 11-11-15 14:25

Cześć,

powiem jak to wygląda od drugiej strony ;)

Po złożeniu zamówienia po pewnym czasie (nie ma reguły jakim) w systemie pojawia się "Planowana data produkcji", kolejnym etapem jest "Data opuszczenia taśmy produkcyjnej" czyli data kiedy nasze auto już istnieje i jest całe... Następnie wiemy kiedy będzie jest w transporcie lub dotarło do kraju.

To tak na szybko.

disaster3 11-11-15 14:32

Dostałem odpowiedz ze auto zostało zakwalifikowane do produkcji na druga polowe listopada

disaster3 25-11-15 15:16

Hejka,

wiecie może jaki czynnik do klimy jest montowany obecnie do mk3?

Stary sprawdzony r134a
czy,
Nowy szkodliwy i niebezpiczny HFO-1234yf

disaster3 07-12-15 10:05

dobra to znowu odpowiem sam sobie (BTW. ciekawie funkcjonuje to forum)
Póki co w Focus'ach jest jeszcze stary czynnik r134a

Falcon 07-12-15 10:15

Bo to nie jest forum typu "mówisz i masz".

disaster3 07-12-15 10:19

Cytat:

Napisał Falcon (Post 1099701)
Bo to nie jest forum typu "mówisz i masz".

Pytanie zadane ponad 3 tygodnie temu, a nie wczoraj i bulwers dlaczego jeszcze nie ma odpowiedzi. Chyba to jest różnica?

Ale jak to się mówi? Tak, tak Panie Władzo ma Pan rację![piwo]

Falcon 07-12-15 11:13

No jest różnica bo pytanie zadane, po pierwsze, 13 dni temu, a po drugie nie w tym dziale / temacie, od klimy mamy osobny temat.

Pyzo 07-12-15 13:40

A moze nikt nie odpowiedzial bo nie wiedzial...

jazzga 07-12-15 14:22

Z tego co mi wiadomo to mk3 ma stary typ czynnika

disaster3 07-12-15 15:40

Cytat:

Napisał Pyzo (Post 1099736)
A moze nikt nie odpowiedzial bo nie wiedzial...

Trochę nie chce mi się w to wierzyć bo jak patrzę na tematy jakie tutaj rozkminiacie to dla mnie są na poziomie fizyki kwantowej i budowy broni atomowej (oczywiście w "lekkim" uproszczeniu) ale luzik tak jak gdzieś już wspomniałem, na forach zwykle jest zasada, że jak chcesz aby z Tobą rozmawiali to albo musisz ich sprowokować, albo nabyć stażu + nabić od cholery postów w temacie abyś wzbudził szacunek i był godnym partnerem do rozmowy.

Niestety taka prawda :(

Także jak będę czasami o coś pytał i sam sobie odpowiadał to ze względu na tych, którzy są zieloni i też potrzebują czasami prostych odpowiedzi. Czapka mi z głowy nie spadnie a zawsze wyznawalem zasadę, że jak coś wiem to chętnie pomogę.

Falcon 07-12-15 18:29

Zapewne wystarczyło zajrzeć do instrukcji obsługi auta, nie?;-)

Pyzo 07-12-15 18:51

Prosciej zapytac na forum niz sie wysilic i uzyc google. I potem jeszcze ten pretensjonalny ton...

Adiko. 07-12-15 19:04

Cytat:

Napisał Falcon (Post 1099771)
Zapewne wystarczyło zajrzeć do instrukcji obsługi auta, nie?;-)

Jak zajrzeć do instrukcji auta, którego się jeszcze nie ma?

disaster3 07-12-15 19:09

Cytat:

Napisał Falcon (Post 1099771)
Zapewne wystarczyło zajrzeć do instrukcji obsługi auta, nie?;-)

Niestety, jeszcze nie odebrałem samochodu więc nie mam. Suma summarum mogłem ściągnąć z netu i sprawdzić czy tam nie ma.
Zapytałem dealera i dostałem odpowiedź więc ja tutaj umieściłem dla potomnych.

@Pyzo, zerknij na mój ostatni wpis odnośnie kiedy coś dzieje się w temacie... Nic się nie pomyliłem... doświadczenie? ;-)

Wpisz w Google i proszę podaj na której stronie znalazłeś ta informacje bo mnie się nie udało.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi