Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   podgrzewane fotele (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26419)

Kacper85 15-12-09 19:49

ja się zapętliłem z wydatkami na auto, przegiąłem pałę mówiąc kolokwialnie... 2 komplety felg (jedne kupiłem dla opon, drugie dla felg - sprzedam pozostałość na wiosnę), tajle do montażu komputera pokładowego ... więc akumulator mógłby wytrzymać :D

Jerry 16-12-09 01:01

Rm31 masz kurtyny powietrzne w swojej foce? Zastanawiam się czy coś może sie stać przy złym podłączeniu, tz. czy mi przypadkiem nie wybuchną ?:D

Rm31 16-12-09 07:21

mam poduszki boczne w fotelach.... ja jakoś związku nie widze miedzy poduchami a grzaniem :) przecież to są dwie różne wiązki!!! ja miałem przecież orginalną instalację od podgrzewania dupska- tylko nieco ją teraz "modnołem" :) a jakbyś chciał robić sobie nową to wogóle spoko!

Jerry 16-12-09 15:11

ok, to luzik. Spytałem sie bo slyszalem ze moga byc jakies problemy :D

Kacper85 16-12-09 15:22

z podgrzewaniem dupska nie powinno być, ale przy oparciu dla mnie kolorowo już nie jest - w końcu trzeba jednak ściągnąć ten materiał z niego, on w miejscu dla poduszek może mieć słabszy szew lub jakieś inne "udoskonalenia".
Na 100% robiłbym przy odpiętym fotelu/akumulatorze, a przy podłączaniu odmówiłbym paciorek :D :D

Rm31 16-12-09 21:37

Kacper85-masz racje z wyjęciem fotela i odłączeniu aku.... ale reszta-jest w miarę prosto :)

anderbi 07-12-10 14:07

panowie wiecie może jak wyłączyć grzanie foteli w RS mkII? znajoma ma taka zagwozdkę.. (podobno nie ma magicznego przycisku on/off)

keicam 07-12-10 15:23

Cytat:

Napisał anderbi (Post 513393)
podobno nie ma magicznego przycisku on/off

Nie wiem czy RS ma podgrzewane fotele ale mk II nie ma przycisku on/off tylko jest regulacja stopniowa. Jak będzie ustawione na "0" to fotel nie będzie grzać
http://img535.imageshack.us/img535/3855/dsc07962b.jpg

anderbi 08-12-10 08:44

coz w mtym miejscu sa zaślepki, może w fotelach recaro jest jakoś inaczej?

moons 08-12-10 16:39

Jest dokładnie tak samo jak w innych fotelach. A czy na pewno jest podgrzewanie w tych fotelach? Ewentualnie może ktoś coś dołożył i poukrywał gdzieś przyciski.
Pozdrawiam

Falcon 08-12-10 16:44

Moons:

Cytat:

Napisał moons (Post 514294)
A czy na pewno jest podgrzewanie w tych fotelach?

Cytat:

Napisał anderbi (Post 513393)
panowie wiecie może jak wyłączyć grzanie foteli w RS mkII? znajoma ma taka zagwozdkę.. (podobno nie ma magicznego przycisku on/off)

;-)

moons 08-12-10 17:28

To że ktoś nie może znaleźć przycisku od wyłączania czy tam włączania ogrzewania nie oznacza że podgrzewane fotele są. A nie chce mi się wierzyć że w aucie obojętnie czy lato czy zima grzeją fotele i do tego ktoś z nimi cały czas jeździ. Ktoś kto ma takie fotele wie dokładnie że ciągła jazda z włączonym podgrzewaniem siedzenia jest praktycznie nie możliwa. Dlatego zastanawia mnie na jakiej podstawie koleżanka kolegi anderbi twierdzi że ma podgrzewane i do tego cały czas jej grzeją te fotele.
Pozdrawiam

Kacper85 08-12-10 17:36

dokładnie, a jeżeli ogrzewane fotele są a brak jest przycisków, to w aucie jest rzeźba - bo bez przycisków maty nie powinny grzać!
Tylko osoba, która zna się na elektryce to ogarnie.

anderbi 08-12-10 22:05

RS jest nowy z salonu, nie ma żadnej rzeźby.. powiedziała tylko ze jest bardzo ciepło w pupę i ze w standardowym miejscu nic nie ma.

nie mowie ze jest tam grzanie, tylko po przez FKP przekazuje jej pytanie.

skoro moons mówisz ze jest tak jak w seryjnych to koleżance się wydaje ze grzeją najprawdopodobniej.

moons 08-12-10 22:10

Jeśli w tym miejscu ze zdjęcia nie ma przycisków to i nie ma podgrzewanych foteli. Po drugie to chyba wystarczy zajrzeć na fakturę skoro nówka sztuka z salonu. Przepraszam ale nie mogę się powstrzymać :) mam nadzieję że przynajmniej śliczna jest ta koleżanka :)
Pozdrawiam

anderbi 08-12-10 22:34

Cytat:

Napisał moons (Post 514529)
Jeśli w tym miejscu ze zdjęcia nie ma przycisków to i nie ma podgrzewanych foteli. Po drugie to chyba wystarczy zajrzeć na fakturę skoro nówka sztuka z salonu. Przepraszam ale nie mogę się powstrzymać :) mam nadzieję że przynajmniej śliczna jest ta koleżanka :)
Pozdrawiam

Jest naprawdę bardzo w porządku, nie wiem czy sprawdzała - może od zadania pytania sprawdziła.
ps. chodziło ci ze głupia i ładna? nie jest głupia.

tomek242 08-12-10 22:38

Cytat:

Napisał anderbi (Post 514539)
Jest naprawdę bardzo w porządku, nie wiem czy sprawdzała - może od zadania pytania sprawdziła.
ps. chodziło ci ze głupia i ładna? nie jest głupia.

To jedyna rada, zmienić majty barchanowe na stringi, będzie chłodniej:p

moons 08-12-10 22:40

Źle mnie zrozumiałeś, nigdy nie używam co do kobiet przymiotnika głupia. Chodziło mi bardziej o to że ma kłopot z motoryzacją :) zresztą faceci też tak czasem potrafią. Do swoich niektórych przygód motoryzacyjnych też wolałbym się czasem nie przyznawać [zaklopotanie].
Pozdrawiam

anderbi 08-12-10 22:55

nie jest to taka znajomość żebym wnikał jaką bieliznę nosi. Coż w porównaniu do niej to ja mam kłopot z motoryzacja, ogarnia temat.

dudek 09-12-10 16:26

Cytat:

Napisał keicam (Post 513468)
Nie wiem czy RS ma podgrzewane fotele ale mk II nie ma przycisku on/off tylko jest regulacja stopniowa. Jak będzie ustawione na "0" to fotel nie będzie grzać
http://img535.imageshack.us/img535/3855/dsc07962b.jpg

Ostatnio bawiłem się trochę tymi guziczkami i zaślepką...otóż mimo, że jest tam zaślepka to ukryty jest za nią jakiś magiczny wyłącznik...ale, nie przeszkadza on w tym, żeby wykorzystać ową zaślepkę...tak też uczyniłem i w wolnym miejscu zainstalowałem sobie post USB:D

anderbi 09-12-10 16:57

to może jakiś właściciel RS'a się wypowie?

dudek 09-12-10 17:01

Cytat:

Napisał anderbi (Post 515145)
to może jakiś właściciel RS'a się wypowie?

Poczekaj, aż Przemek wejdzie na forum...chociaż to głupkowaty pomysł bo on dzisiaj będzie siedział całą noc w RS-ie i wciskał różne guziczki;)
Podpytaj RSSSS-a na PW...jak będzie wiedział na bank Ci pomoże...

anderbi 09-12-10 17:11

już czekam na relacje z "orgazmu na sucho" Przemka;P tych przycisków nie ma znowu tak dużo:)

a sprawa nie jest tak istotna żeby na pw dopytywać

tomek242 10-12-10 00:16

Anderbi, odpowiedź jest prosta, nie ma pokręteł regulacji-nie podgrzewania siedzeń, proszę cię już przestań!

keicam 10-12-10 12:12

U mnie padło podgrzewanie fotela kierowcy. Dzisiaj byłem w ASO i dolna mata nie grzeje co oznacza koszt w wysokości 374zł + 200zł robocizna :x Dodatkowo jest wysoce prawdopodobne, że niebawem przepali się też górna mata która kosztuje prawie 700zł!

Oskar 10-12-10 12:28

Cytat:

Napisał keicam (Post 515710)
Dodatkowo jest wysoce prawdopodobne, że niebawem przepali się też górna mata która kosztuje prawie 700zł!

A to w ASO wróżke zatrudnili że tak przewiduja ???

keicam 10-12-10 13:11

Cytat:

Napisał Oskar (Post 515717)
A to w ASO wróżke zatrudnili że tak przewiduja ???

Tego nie wiem:p ale widocznie często tak bywa, że jak jedna się przepali to po jakimś czasie przychodzi kolej na drugą

Falcon 10-12-10 13:17

Tylko mi nie mów,że oddasz to do naprawy w ASO...[panna]
Weź sam rozbierz siedzenie i zobacz o co kaman,a nie będziesz ślepo wierzył ASO...u mnie np. tylko przewody zasilające były przerwane. I ten text,że jak jedna to za chwilę druga...naciąganie na kasę...

keicam 10-12-10 13:35

Cytat:

Napisał Falcon (Post 515752)
Weź sam rozbierz siedzenie i zobacz o co kaman,a nie będziesz ślepo wierzył ASO...u mnie np. tylko przewody zasilające były przerwane. I ten text,że jak jedna to za chwilę druga...naciąganie na kasę...

1. Nie wierzę ślepo w ASO! Dzisiaj u nich byłem właśnie po to aby mi sprawdzili co jest nie tak i okazało się, że mata.
2. Drugiej nie zamierzam wymieniać bo jest sprawna a dla mnie najważniejsze żeby mi grzało w tyłek przy tych mrozach bo przez gruba kurtkę i tak nie czuje czy mi grzeje w plecy.
3. Ww. cena jest cena dla zwykłego klienta, ja jako były pracownik mam zniżki na robociznę i na części.
4. Nie jest do końca powiedziane, że będę to naprawiać w ASO być może skończy się na tym, że tylko zamówię matę a zrobię w innym miejscu


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi