Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK3] Klocki - czujnik zużycia (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=78970)

pdz 13-11-16 21:50

Klocki - czujnik zużycia
 
Witam

Mało jeżdżę Foczką, więcej rowerem ale ostatnio przy zmianie kół na zimowe zerknąłem na klocki, na oko tył ok, przód zjechany ale było zimno, więc nie rozbierałem nic.
Czy powinny być czujniki zużycia i komputer poinformuje czy nie ma ... w biednym Grande Punto miałem.

Przy okazji pytanie ... kupić oryginalne klocki czy ewentualnie coś innego ?
Jazda normalna, bez szaleństw, chciałbym aby nie piszczało i hamowało nie gorzej niż teraz ;-)

pdz 16-11-16 21:38

Więc kupiłem Motorcraft, jak kiedyś będę zmieniał tarcze to może pokuszę się o inny zestaw (Brembo-Ferodo).

Druga sprawa , to czujnik zużycia.
W gołym Grande Punciaku miałem a tutaj w Titanium albo są i pozostało mi jeszcze troszkę pojeździć (przebieg 68.000) w co wątpię, bo są cienkie (zerknąłem na nie przy zmianie kół na zimowe) albo "zaoszczędzili" i nie ma.

skylla1 16-11-16 22:17

Czy nie jest tak, że klocki gdy się kończą zaczynają piszczeć przy hamowaniu?

pdz 16-11-16 22:34

Mało jeżdżę Foczką i nie jakoś przesadnie ostro, więc tak przy okazji sprawdziłem na oko ile tych klocków zostało, jak dzisiaj odebrałem nówki to wyszło, że tylne mają ok. 50% zużycia, przednie 90-95%, tarcze są w porządku.
Masz rację, jak się zedrą to powinny piszczeć lub wydawać taki metaliczny odgłos (tak miałem w pierwszym Punciaku I) , w Grandziaku miałem czujnik ale też zdarzyło mi się, że kabelek się urwał i obudziłem się, jak zaczęły hałasować ... liczyłem, że skoro jest w Foczce chociażby poziom płynu do spryskiwaczy to będzie także bardziej istotny do klocków.

Jarosłav 17-11-16 18:17

Ja teraz mam 58 000 km i podobnie jak Ty, zauważyłem przy zmianie opon, że klocki słabiutkie i czasem delikatnie piszczą, ale nie jest to takie wyraźne jak w moich poprzednich autach. Też zmieniam na motorcrafty, ale na forum czytałem, że dość szybko się zużywają i pylą. Polecali ATE, podobno idą na pierwszy montaż.

pdz 17-11-16 18:33

Nie wiem jak inne, mi właśnie oryginalne pylą jak nie wiem co, całe felgi czarne.

Jarosłav 17-11-16 18:36

Mam tak samo, napisałem co wyczytałem jak szukałem info o klockach.

skylla1 17-11-16 20:20

U mnie klocki zjechane po 35 000 km, ale praktycznie samo miasto :-). Miałem w FF2 i ATE i Motorcrafty - różnicy większej nie ma, ani w czasie życia, ani w pyleniu, ani w sile hamowania.

Seboludek 17-11-16 22:35

Kupcie sobie klocki Hawk HPS ;) zywotnosc 2x wieksza, nie pylą i skuteczność hamowania dużo lepsza ;)

weuek 17-11-16 22:41

Cytat:

Napisał skylla1 (Post 1149802)
Miałem w FF2 i ATE i Motocrafty.

Te drugie to jakieś niedokładnie podrobione były?

Wojtek O. 18-11-16 10:26

Oryginalnie dla Foki mk3 miałem ATE i takie same pasują do mk2. Teraz mam Zimmermana i hamują tak samo dobrze, pylić też pylą może odrobinkę mniej. Jak nie chcecie pyłu to ceramiczne zakładać.

pdz 18-11-16 10:47

Ja na pylenie nie narzekam, mam czarne auto i po jakimś czasie także felgi do kompletu ;-) jak się nacieszę konfiguracją to lecę na myjnię i mam srebrne ;-)

pdz 20-11-16 13:14

No i dzisiaj w niedzielę wymieniłem, w tygodniu nie miałem i w przyszłym nie będę miał czasu, 1 z 4 w komplecie już był prawie łysy a więc wytrzymały 69.000 km.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi