Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   FFII gwarancja na perforację (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=36691)

mlud 09-03-10 11:36

FFII gwarancja na perforację
 
Witam
Sprowadziłem FFII hatchback 2006 z Niemiec i pojechałem na przegląd karoserii. Gość wykrył mi:
- wgniecione lekko drzwi od strony kierowcy (brak jakichkolwiek odprysków więc wolałem tego nie ruszać) - taki już kupiłem
- odprysk do blachy wielkości centymetra pomiędzy zderzakiem a prawym nadkolem
- zarysowany zderzak (rysa na plastiku) - kobietka mnie obtarła

i teraz - czy warto naprawiać to wszystko w ASO i podtrzymywać gwarancję na perforację? gość swoją drogą powątpiewał, że ta gwarancja będzie ważna, bo auto sprowadzane i przeglądu silnika ostatniego nie robiłem w ASO. Orientacyjnie wycenił mi naprawę na 1k PLN.
Może jechać do innego ASO i spróbować zamarkować problematyczne miejsca? Czy mają wspólny system w który wpisane są już moje "usterki"?
Przegląd robiłem 6.03 więc
mam tydzień na naprawy, czy mam czas do 20.03 kiedy to był robiony poprzedni przegląd?

Jest to moje pierwsze auto więc z jednej strony boję się rdzy a z drugiej średnio chce mi się inwestować w naprawę usterek, które (oprócz odprysku) mnie nie bolą.
Doradźcie coś proszę :)
pzdr
Michał.

XymoX 09-03-10 12:15

bez regularnych wpisów w KS o przeglądach perforacji nie chcą gadać. Przerabiałem w Astrze - pilnowałem aby każdy był w KS wpisany. Jeden ominąłem - żona oddała i odebrała z przeglądu bo byłem "daleko". Po powrocie jakoś odwlekałem wizytę aby uzupełnili wpis i czas minął. Przy następnym stwierdzili, że trzeba pilnować i gwarancja przepadła. Ich szyderczy uśmieszek mówił wszystko :-x

grzybek 09-03-10 12:25

Cytat:

Napisał mlud (Post 422647)
gość swoją drogą powątpiewał, że ta gwarancja będzie ważna, bo auto sprowadzane i przeglądu silnika ostatniego nie robiłem w ASO

Spytaj go w jaki sposób brak przeglądu silnika wpływa na perforację nadwozia.

mlud 09-03-10 14:27

jak na razie wpisy mam.
Czy uważacie, że warto pchać się dalej w tę gwarancję, skoro jej przybliżony koszt to 1000zł? co z opcją innego ASO?
pzdr
Michał.

Jacek145_JJ 09-03-10 14:34

Jasne ze warto. W koncu to 12 lat (prawie) swietego spokoju z blacha.

Nie daj sobie wcisnac kitu, ze przeglad silnika zrobiony poza ASO ma wplyw na gwarancje blacharska. W polskiej ksiazce serwisowej masz miejsce na dwa rodzaje przegladow - okresowe mechaniczne i okresowe blacharskie. Nie sa one ze soba powiazane.

Jesli masz dajmy na to 5 -letniego Focusa, i jezdzisz z nim do swojego mechanika, to Fordowi nic do tego. Jedyne co musisz miec, to coroczna pieczatka z inspekcji nadwozia z ASO.

Gwarancje na blache da sie reaktywowac. Podjezdzasz, placisz za przeglad blachy, w ASO powiedza Ci:

- wszystko w porzadku, wystawia nowa ksiazke przegladow blacharskich, wbija pieczatke i masz gwarancje odnowiona;
- znajda ubytki, rdze itp., wtedy musisz te ubytki naprawic w blacharni ASO, dopiero wtedy wydadza nowa ksiazke przegladow blacharskich i odnowia gwarancje;

Jest to niezalezne od tego, czy samochod jest z polskiego niemieckiego czy innego salonu.

mlud 09-03-10 16:38

umówiłem się więc na konkretną wycenę na czwartek... niestety naprawę muszę wykonać w Wwie a ceny tu nie są małe. Czy ASO na Popularnej ma dobrą Renomę/cenę?
Może uda mi się z nimi dogadac by olali tę przycierkę na błotniku... co ona ma do karoserii?
dam znać jak rezultaty.

grzybek 09-03-10 17:15

W Warszawie najbardziej polecany jest Lipski.

newrafal 09-03-10 21:29

na Popularnej jest Auto-Plaza gdzieś już czytałem/słyszałem że "Auto-Plaża" może serwisu tego nie dotyczy :)

dramy 09-03-10 21:42

mam pytanie właśnie dotyczące tej gwarancji na perforację korozyjną nadwozia - przez dwa lata jeździłem na przeglądy ale ostatnio wypadło mi z głowy ( unikam ASO jak tylko mogę wiec jak skończyła sie gwarancja więcej moja noga tam nie stanie...) i od ostatniego przeglądu minęło juz 1,5 roku i pytanie czy jest szansa zrobić go teraz i utrzymać gwarancje czy juz po ptokach I jesli juz co obejmuje ta gwarancja czyli co straciłem bo cena takiego przeglądu chyba jest w granicach 50 zł??

A ze swojego doświadczenia auto plaży nie polecam - nie za bardzo terminowi i jakośc napraw kiepsciutka

grzybek 10-03-10 09:23

Możesz zrobić, tylko jeśli coś znajdą to gwarancję podbiją dopiero jeśli uszkodzenie naprawisz w ASO Forda. Każda ingerencja w blachę poza ASO eliminuje Cię z programu gwarancyjnego.

czarny_kot 02-07-13 09:19

Cytat:

Napisał grzybek (Post 422993)
Każda ingerencja w blachę poza ASO eliminuje Cię z programu gwarancyjnego.

Wybaczcie, że odkopuję. Według mojego ASO ingerencja w blachę poza ASO eliminuje tylko daną część z gwarancji, a nie całe auto. Czyli np. robisz klapę w nieautoryzowanym warsztacie=tracisz gwarancję na klapę, ale pozostałe elementy nadwozia nadal masz gwarancję na perforację (oczywiście warunkiem coroczne przeglądy).
Chociaż zgodnie z unijnym rozporządzeniem VGO możesz dokonywać napraw gdzie chcesz i nie ma to żadnego wpływu na gwarancję. Chyba, że ASO stwierdzi, że korozja wynikła na skutek niewłaściwie wykonanej naprawy=nie uznają wady.

BartekB 02-07-13 13:12

Cytat:

Napisał czarny_kot (Post 886254)
Wybaczcie, że odkopuję. Według mojego ASO ingerencja w blachę poza ASO eliminuje tylko daną część z gwarancji, a nie całe auto. Czyli np. robisz klapę w nieautoryzowanym warsztacie=tracisz gwarancję na klapę, ale pozostałe elementy nadwozia nadal masz gwarancję na perforację (oczywiście warunkiem coroczne przeglądy).
Chociaż zgodnie z unijnym rozporządzeniem VGO możesz dokonywać napraw gdzie chcesz i nie ma to żadnego wpływu na gwarancję. Chyba, że ASO stwierdzi, że korozja wynikła na skutek niewłaściwie wykonanej naprawy=nie uznają wady.

Czyli tak naprawdę skreślą Cię odrazu a ty nawet nie będziesz miał szans się bronić, może gdzieś w sądach... :/


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi