Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Poduszka silnika Focus ST170 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=81705)

Tołek 19-01-18 15:32

Poduszka silnika Focus ST170
 
Poduszka silnika od strony rozrządu powoli domaga się wymiany i tu jest problem w ST170 jest inna niż w pozostałych Focusach a znalezienie jej graniczy z cudem w zamienniku natomiast oryginał Forda ponad 1000pln jest jakieś wyjście ?

piotrek_stp 19-01-18 22:41

1. Wypytywanie w hurtowniach. Mi sie tak udało.
2. Zakup w ASO
3. Wypytywanie u producenta Hutchinson
4. Zakup na ebay poduszek Vibra Technics (chociaż tu tak jak w przypadku ASO cena miażdży szyszynke).

Tołek 20-01-18 12:24

O.k dzięki za info tak zrobię.Co do ASO dzwoniłem cena powala 1140pln:smt095 Co do Vibra Technics cena wysoka ale i tak to połowa ceny oryginalnej ale patrząc na nią mam mieszane uczucia wygląda to nędznie.Ktoś użytkuje taką poduszkę ?

piotrek_stp 20-01-18 13:33

Na angielskim st170owners widziałem jak parę osób montowało własnie Vibra Technics w swoich ST170 i były to foki zrobione na torowe zabawki także chyba jakościowo są dobrze wykonane.

Jeszcze inaczej... Możesz odezwać się do Deuter Motosport (Olkusz). Odesłać im starą poduchę i żeby pod wymiar zrobili na poliuretanie.

Tołek 20-01-18 19:40

No właśnie to już daje jakiś obraz z tym że to małe przebiegi i tylko po torze. Myślałem o Deuter z tym że poliuretan może być za twardy jak na oryginalną hydropoduszkę i trzeba swoją wysłać auto zostaje unieruchomione na ponad tydzień ale jest to jakaś opcja w tej beznadziei.

patrick290 22-01-18 10:57

Używka nie wchodzi w gre?

Tołek 22-01-18 12:37

Wchodzi jak najbardziej w grę kwestia że na oko to i moja jest dobra ale jak jest na aucie słychać bliski koniec.

kspiwosz 30-01-18 22:30

Moim zdaniem poliuretan albo Vibra Technics to tylko do jazdy po torze, bo na wolnych obrotach duże wibracje będą przenoszone na karoserię. Oryginalna poduszka to jak dobrze kojarzę jest na hydropodstawie, czy jak tam to się zwie, żeby właśnie owe wibracje skutecznie tłumiła i nigdy do tanich nie należała (w ASO w ubiegłym roku cenili na około 600 zł). Teraz może być jeszcze droższa bo coraz mniej ich w obiegu serwisowym zostało. Można jeszcze poszukać oryginalnych poduszek na ebay.co.uk. Na wyspach jest trochę większe zagęszczenie ST170 i niektórzy sprzedawcy mogą mieć coś ze starych zapasów.

Tołek 31-01-18 00:00

Też mi się tak wydaje że nie bez powodu oryginalnie jest to poduszka z olejem w środku aby tłumić w znacznym stopniu wibracje. Z tym że alternatyw jest mało o oryginał jakby kosztował 600pln to bym się nie zastanawiał ale niestety kosztuje dwa razy tyle.

michasg 26-06-18 11:08

Hej:)
W ASO już nie do dostania.
Poszukuję...może ktoś coś? :)

Toretto 26-06-18 13:10

Masz jakiś numer lub foto tej poduszki?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi