Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK2] Opony letnie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=36835)

tatamacieja 13-03-10 16:15

Opony letnie
 
Muszę zakupić opony letnie na nadchodzący sezon do Foki 2008 kombi w rozmiarze 195/65R15, zastanawiam się pomiędzy Cpc2 ,Misiami Energy Saver i Bridgestone er300 jak sądzicie które będą Waszym zdaniem najlepsze? no i czy się nie "ząbkują"

cobra.rdc 13-03-10 16:32

Ja w zeszłym roku zakupiłem MICHELIN Energy Saver i jestem bardzo zadowolony. Opony bardzo dobrze trzymają się na suchej nawierzchni, świetnie odprowadzają wodę, mają małe opory toczenia. Dość wolno się ścierają mimo mojej dość ostrej jazdy (jak teraz je oglądam to wyglądają jak nówki - nawet kolce się nie pościerały). Gorąco polecam

SUCOF33 13-03-10 16:54

bierz Cpc2 i się nie zastanawiaj ;)

tatamacieja 13-03-10 17:00

Cytat:

Napisał SUCOF33 (Post 424076)
bierz Cpc2 i się nie zastanawiaj ;)

A nie ząbkują się?

kapode 13-03-10 18:48

W tym roku wymieniłem felgi na większe i mi dostały właśnie bridgestony TAKIE jak podałeś.
Używane 5 miesięcy, 5kkm przebiegu, jak chcesz to Ci sprzedam po forumowemu w dobrej cenie :)

PiotrPP 13-03-10 19:37

Ja właśnie zakupiłem Pirelli P7, można je kupić taniej niż te które wymieniłeś a testy wykazały, że potrafią być lepsze, niż droższe opony. Są bezkonkurencyjne podczas deszczu, ciche i wolno się ścierają. Polecam.

tatamacieja 13-03-10 20:18

[QUOTE=kapode;424110]W tym roku wymieniłem felgi na większe i mi dostały właśnie bridgestony TAKIE jak podałeś.
Używane 5 miesięcy, 5kkm przebiegu, jak chcesz to Ci sprzedam po forumowemu w dobrej cenie :)[/QUjestem zainteresowany tylko nowymi oponami , ale dziękuję za propozycję .

sarus 13-03-10 20:58

ja osobiście wybrałbym te opony Toyo 195/50 r15 może trochę niski profil ale.....
http://moto.allegro.pl/item949264181...5_dot2009.html

zbiera ładne recenzje [metal]

MisiekT 13-03-10 21:02

Cytat:

Napisał sarus (Post 424145)
195/50 r15 może trochę niski profil ale

[panna] moze w ogole na samej feldze lepiej - najtaniej...

tatamacieja 13-03-10 22:22

żadne wynalazki koledzy :)

sarus 13-03-10 22:54

Cytat:

Napisał tatamacieja (Post 424165)
żadne wynalazki koledzy :)

przecież opony Toyo to nie wynalazki :smt017 no chyba że chodziło ci o profil ? ;)

miro. 13-03-10 23:29

Cytat:

Napisał tatamacieja (Post 424080)
A nie ząbkują się?

Wydaje mi się że ząbkowanie nie zależy od opon tylko od samochodu i jego zawieszenia...

BartekiM 14-03-10 13:48

a ja potrzebuje pomocy ;) szukam szukam i nie wiem gdzie to znalesc. Felga 17 i zukam opon jakie najlepsze rozmiary ? czy 225/45 wejdzie czy bedzie obcierac ? 215/45 lepsze ??

miro. 14-03-10 13:52

Cytat:

Napisał BartekiM (Post 424270)
a ja potrzebuje pomocy ;) szukam szukam i nie wiem gdzie to znalesc. Felga 17 i zukam opon jakie najlepsze rozmiary ? czy 225/45 wejdzie czy bedzie obcierac ? 215/45 lepsze ??

O tym było na tym forum już z dziesięć wątków, proszę nie zaczynaj kolejnego...

BartekiM 14-03-10 23:37

to fajnie ze bylo a mozesz mnie pokierowac ? nie wiem gdzie tego szukac... pierwszy raz jestem na takim forum i nie wiem jeszcze co gdzie i jak.. uczynnosc polakow...

Bzyczek 14-03-10 23:46

o 17stkach:
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=20524

BartekiM 14-03-10 23:48

dzb

Bzyczek 15-03-10 22:57

a co o takich oponkach uważacie: Dunlop FastResponse 87V?

---------- Post dodany o 22:57 ---------- Poprzedni post był z 21:21 ----------

i jeszcze takie Goodyear EfficientGrip 87W

jkb^^ 19-03-10 08:55

Witam,
ja też stoję przed dylematem jakie opony na lato wybrać. Po dłuższym przeanalizowaniu testów, opinii użytkowników zostały mi dwie opony do wyboru:
1. Nokian H 195/60R15 88 H
2. Continental ContiPremiumContact 2 195/60R15 88 H

Te pierwsze w zeszłym roku kupiłem do mondeo i jestem z nich bardzo zadowolony, i nie zastanawiałbym się nad wyborem gdyby nie fakt że wyczytałem żeby uważać na nokiany wyprodukowane w fabryce w Rosji ponieważ odbiegają one nieco jakością.
Jeździł ktoś na tych Continentalach żeby się podzielić opinią, lub doradzić na którą się zdecydować?
Poniżej linku do najnowszego testu opon letnich ADAC:
http://www1.adac.de/Tests/Reifentest...ePageID=280715

MisiekT 19-03-10 08:59

Cytat:

Napisał jkb^^ (Post 425966)
uważać na nokiany wyprodukowane w fabryce w Rosji ponieważ odbiegają one nieco jakością.

rownie sensowana informacja jak taka zeby nie kupowac chinszczyzny bo to syf - powodzenia :)
fabryka w Rosji jest najnowoczesniejsza z fabryk Nokiana, wiec nawet jesli by sie trafily stamtad to beda rownie ok

PS. zawsze mozesz zwrocic jak zobaczysz "made in russia"

marcin2m 21-03-10 09:45

Cytat:

Napisał jkb^^ (Post 425966)
Witam,
ja też stoję przed dylematem jakie opony na lato wybrać. Po dłuższym przeanalizowaniu testów, opinii użytkowników zostały mi dwie opony do wyboru:
1. Nokian H 195/60R15 88 H
2. Continental ContiPremiumContact 2 195/60R15 88 H
...

Też jestem na etapie wyboru i jestem bliski postawić na Nokiany. Jutro ma się ukazać bodajże w AS lub Motor'ze test opon, to może się upewnie. Z drugiej strony śledzę testy ADAC z kilku ostatnich lat i mam wrażenie, że co rok inaczej te same modele opon oceniają. Pewnie kwestia sponsoringu. Nie mniej słyszałem dużo dobrego o Nokianach i ludzie bardzo chwalą sobie te opony.
Jak na razie to faworyt dla mnie.

newrafal 22-03-10 11:51

czy na przykład czytając test opon letnich w jakieś tam gazecie mozna się sugerowac wynikami jeśli testowane są inne rozmiary niz te które mnie interesują czy konkretna opona bedzie miała mniej więcej takie same wyniki np. zachowania na mokrym, hamomanie itd. zakładając tej samej opony większy rozmiar/szerokość czy charakterystyka opony zachowanie bedzie takie samo ???

skylla1 22-03-10 11:57

Wyniki testów zależą nie tylko od rozmiaru, ale od wielu innych rzeczy jak choćby marka pojazdu testowego (charakterystyka jego zawieszenia itp...). Jesli się spojrzy na dokładne wyniki a nie na punkty, to widać, że prawidziwe róznice między większością opon są bardzo małe - typu droga hamowania 1m na 40m. Poza tym na jednej nawierzchni lepsza jest jedna opona, na innej druga.
Reasumując - test jest przydatny aby odrzucić najsłabsze opony. Śmiało można natomist kupowac każdą, która wypadła średnio lub dobrze - wszystko zależy od zasobności. Na pewno lepiej kupić średnią tańszą oponę i wymienic ją wczęsniej, niż najdroższą (może i odrobinę lepszą), ale jeździć potem na niej do oporu.

newrafal 22-03-10 22:09

miał ktoś styczność z tą oponą Uniroyal rainexpert ???

marcin2m 22-03-10 22:52

W AŚ z 22.03.10 jest test opon w rozmiarze 185/60R15, więc zbliżonym do Focusowego. Dobrze wypadają Dunlopy SP Sport Fastresponse, Continentale PC2, gdzieś pośrodku są Nokiany H (mój dotychczasowy faworyt)

Niestety nie ma opon idealnych i to wychodzi w wynikach. Opony o niskim oporze toczenia niestety mają gorsze parametry związane z bezpieczeństwem, podobnie ma się sprawa z hałasem, np. Dunlopy mają świetne właściwości jezdne na mokrym i na suchym, natomiast z Continentalami okupują ostatnie miejsce w tabeli w kategorii opory toczenia.
Nie mniej to co do mnie przemawia najbardziej to droga hamowania na mokrym (ze 100km/h), i tu różnica Dunlop, Continental -> 54m; Nokian -> 59m; Michelin Goodyear -> 63,64m. Tak więc rozpiętość to 10m! A to piekielnie dużo! Liczy się każdy centymetr mojego samochodu :)

No i mam teraz zgryza, czy postawić na lepsze właściwości jezdne (Dunlop, Conti) czy coś pośredniego np. Nokiany z bardzo niskimi oporami toczenia i ceną o 100zł niższą za komplet.

Draco 25-03-10 21:33

Marcin2m - czegoś tu nie rozumiem piszesz:
"Liczy się każdy centymetr mojego samochodu"
a zaraz po tym że masz dylemat, czy wydać 100zł więcej za komplet opon Conti/Dunlop
Dla mnie nie ma wątpliwości - 100zł więcej to nie wiele za moje bezpieczeństwo, w końcu oponki kupujesz na kilka lat a nie co 2-3 miesiące :)

miro. 25-03-10 23:50

Cytat:

Napisał Draco (Post 428670)
Marcin2m - czegoś tu nie rozumiem piszesz:
"Liczy się każdy centymetr mojego samochodu"
a zaraz po tym że masz dylemat, czy wydać 100zł więcej za komplet opon Conti/Dunlop
Dla mnie nie ma wątpliwości - 100zł więcej to nie wiele za moje bezpieczeństwo, w końcu oponki kupujesz na kilka lat a nie co 2-3 miesiące :)

Kolega jest z małopolski...

marcin2m 26-03-10 07:13

Cytat:

Napisał Draco (Post 428670)
zaraz po tym że masz dylemat, czy wydać 100zł więcej za komplet opon Conti/Dunlop
Dla mnie nie ma wątpliwości - 100zł więcej to nie wiele za moje bezpieczeństwo, w końcu oponki kupujesz na kilka lat a nie co 2-3 miesiące

Właściwie nie chodziło mi o różnice w cenie. Ale są też inne parametry, które wplywają na wybór, jak opory toczenia, hałas, zachowanie na suchym itp. Poza tym są także opinie użytkowników, które odbiegają trochę od wyników testów. A do samego testu tez mam pewne wątpliwości - był przeprowadzany na lżejszym samochodzie, przy innej charakterystyce zawieszenia. Generalnie chciałem powiedzieć że wybór wcale nie jest taki oczywisty licząc na sugestie i opinie o oponach, szczególnie dla Dunlop SP FR, Conti CP2, Nokian H.

Cytat:

Napisał miro. (Post 428718)
Kolega jest z małopolski...

Kolego Miro, Twój post, skarbnica cennych informacji, pozwolił mi z innej strony spojrzeć na temat. Można by wręcz rzec, że odmienił on dyskusję i rozwiał wszelkie wątpliwości jakie do tej pory miałem. Powiem więcej, ten ożywczy powiew cennych wskazówek i rzetelnych merytorycznych argumentów, które niesie Twoja wiadomość doprawdy sprawia, że każdemu chce się uczestniczyć w dyskusji. Tak trzymaj. Liczba postów rośnie.
BTW czy możesz rozwinąć swoją myśl i tak w prostych słowach, odważnie, wyjaśnić nam, ludziom z Małopolski co miałeś na myśli? Może to, co usłyszymy odmieni nasze życie, nic nigdy nie wiadomo...

...a no końcu przeproś.

karmaz 26-03-10 13:47

opony lato
 
małe pytanko ;mam fele 18ST i muszę wymienić opony i tu mam mały dylemat bo chciałby opony 205/40r18 lub 215/40/r18 ale nie wiem czy dobrze zrobie bo podobno trzeba zastosować oponę 225/40r18 co o tym myślicie

MisiekT 26-03-10 13:49

dlaczego 205/40? strasznie wasko i strasznie nisko? ale fakt, wyglad zajefajny


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi