Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8 TDDI Niskie ciśnienie oleju w silniku i mrygajaca kontrolka (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=67366)

dpercio149 06-12-13 23:14

1.8 TDDI Niskie ciśnienie oleju w silniku i mrygajaca kontrolka
 
Witam
Od momentu gdy kupiłem samochód, a był on 100 km od mojego miejsca zamieszkania gdy jechałem nim do domu i zostało 20 km, stanąłem na światłach, wrzuciłem luz i patrze kontrolka oleju mryga. Oczywiście sprzedawcy się to nigdy nie wydarzyło.
I tak jest cały czas gdy przyjadę pare dziesiąt km lub dam mu do pieca ona mryga lub nawet pali się na stałe, ale to tylko na luzie. Znajomy mechanik podlaczyl manometr mechaniczny w miejsce czujnika i okazało się ze ciśnienie na luzie to 0,6 bara a przy max obrotach 2,5 bara. Ma on Mondeo z podobnym silnikiem, tylko wyglądem się różni bo w Mondeo i tam ciśnienie na luzie to ponad 2 bary a na obrotach ponad 3 bary. Sprzedawca twierdzi ze olej nje dawno wymieniał i lał 10W40.
Możecie mi coś poradzić?
Martwię się o swoją foczke.
Pozdrawiam

korek007 07-12-13 09:17

Najpierw sprawdź, czy miska olejowa nie jest gdzieś wgięta. Forumowicze nie raz pisali, że wgięcie miski (np. w wyniku niefachowego podnoszenia silnika od dołu) w rejonie, gdzie jest smok, skutkuje spadkiem ciśnienia oleju.

Sebastian_MK1 07-12-13 12:05

Tak , a jeśli to nie to , to musisz się przygotować na wymianę pompy oleju :) u mnie też taka sytuacja była.

dpercio149 08-12-13 04:52

Rozumiem. A powiedzcie co się może stać gdy z tym nic nie zrobię?
Wymiana na gestszy olej pomoże?

Pozdrawiam

oregon24 08-12-13 07:40

Pewnie zatrzesz silnik co do oleju to wymiana na gęstszy może utrudnić rozruch zimą

Sebastian_MK1 08-12-13 11:21

Ewentualnie można spróbować 5 w 40 ja na taki zmieniłem po tym jak miałem problemy z ciśnieniem , ale przed tym zmieniłem tą pompę na używaną jakąś :)

drake 09-12-13 18:04

przytrzesz silnik, jeśli miska nie jest zagnieciona to pompa może być do wymiany, do sprawdzenia smok oleju

dpercio149 11-12-13 01:11

5w40 a nie 15w40? A gdzie mieści się ten smok oleju? Drogie są pompy do tych foczek?
Teraz przejade 15 km i mi świeci :-(

drake 11-12-13 22:19

5w40, najlepiej fordowski 5w30, wcześniej płukanka liqui moly

dpercio149 11-12-13 22:21

A tą płukankę to zrobić w jaki sposób? Zalać go całego i odkręcić śrubę?

Sebastian_MK1 11-12-13 22:23

zobacz na youtube jak się robi płukankę

dpercio149 11-12-13 22:32

Rozumie się.
Mam jeszcze ostatnie pytanie. Jeśli facet mnie oszukał i nie zmienił oleju to kontrolka będzie się świeciła z powodu starego oleju? Inna gęstość albo coś? I tak poza tematem jak sprawdzić czy przypadkiem do wymiany nie jest rozrząd?
Edit:te Ciśnienie oleju może być przyczyną ze więcej pali?
Znalazłem na stronie Focus.corona.pl tabele ze ; silnik diesel 1,8 90 KM na biegu jałowym powinien mieć 0,75 bara a na 2000 obrotów 1,5 bara. Może ktoś powiedzieć o co chodzi?

dpercio149 28-12-13 23:58

Proszę o pomoc.
Dziś zakupiłem i zamontowałem nowy czujnik oleju .Jutro sprawdzę jak wygląda sytuacja.

charlie1986 31-12-13 18:09

Dpercio wymiana oleju na jakikolwiek nie ma wpływu na mruganie kontrolki, tak samo jak oleju nie wymieniasz, i choćbyś zalał kujawski to kontrolka się nie zaświeci, w nowszych autach przy zblizaniu się do określonego przebiegu zapala się komunikat o zbliżającej się wymianie oleju, w foczkach nie ma takich cudów. Sprawdź to co pisali poprzednicy, miske czy nie ma uszkodzeń, smok znajduje się w misce to on zasysa olej z miski. Niskie ciśnienie może być spowodowane kończącą się pompą oleju, ceny znajdziesz w sieci. Słów Ryszarda nie bierz na poważnie mają na celu bardziej wystraszyć niż pomóc. Niech mechanik podłączy Ci auto pod kompa może wyskoczy jakiś błąd odnosnie pompy.
Najpierw spróbuj znaleźć przyczyne olej na 5w30 możesz spokojnie zmienić wraz z filtrem profilaktycznie. Rozrząd też po zakupie bym wymienił o nie wiadomo kiedy był wymieniany a konsekwencje mogą być mało przyjemne a koszt nie wielki. Pozdrawiam

czarny-daffy 01-01-14 22:51

Pompa olejowa jest najmniej winna.

Pzdr

dpercio149 02-01-14 17:39

No i po zmianie czujnika oleju kontrolka się nie świeci drodzy koledzy.

---------- Post dodany o 17:39 ---------- Poprzedni post był z 17:39 ----------

pozostaje pytanie co z tym ciśnieniem

Sebastian_MK1 03-01-14 17:27

a sprawdzałeś manometrem ile masz ?

Inverse 16-01-14 20:31

Witajcie
Nie chcąc zakładać nowego tematu mam problem z moim fordem. Otóż zmieniłem zmieniłem silnik ze względu padnięcia tamtego. Nie wiem w jakich okolicznościach ale w tamty, silniku górny wałek poszedł na 3 części. Decyzja padła na nowy silnik. Zakupiłem i pac. Problem z kontrolką. Wymieniliśmy już chyba wszytsko. Smok. Kolanko takie metalowe czy coś. Miska nie pogięta. Czujnik ciśnienia nowy. Problem pozostał. Zamieniliśmy pompę oleju z tamtego silnika i to samo. No to panewki. I co się okazało. Panewki do wymiany były.. była miedziane aż. No to szlif.. i nowe panewki. Ciśnienie oleju ponoć w normie już jest. Ale właśnie ALE...
Na zimnym silniku nic mu nie jest.. ale na rozgrzanym.. sporadycznie ale to sporadycznie mignie się kontrolka ciśnienia oleju. niekiedy się ledwie zajaży. A niekiedy mignie i zgaśnie. Co to może być ? Pomóżcie koledzy

Dodam że przy rozruchu focusa... pierwszym po nocy Pierwsze 3-4 sekundy pali się kontrolka cały czas a potem gaśnie

dpercio149 29-01-14 22:39

Aktualnie został zmieniony olej, miska jednak nie jest wgnieciona , bo focusy jak słyszałem mają takie miski olejowe.
Rozwiązałem też problemy z paleniem , mianowicie grzała tylko aż 1 świeca .Gdy wszystkie świece zmieniłem Focusik pali jak złoto , nawet przez te największe mrozy.

baxterek6 10-02-14 18:01

1.8 TDDi - Niskie ciśnienie oleju w silniku
 
Witam serdecznie,
mam nadzieję, że nie zaśmiecę forum, ale nie znalazłem odpowiedzi przez "szukajkę".
Sprawa wygląda następująco:
Foka u mechanika, wymieniony olej, filtry, rozrząd. Po wymianie jeszcze na warsztacie mechanik przy odpalaniu zauważył świecącą na stałe kontrolkę oleju. Teraz pytanie do Was co może być przyczyną? Dolewanie moto doctora przez poprzedniego właściciela? Miska cała, mam nadzieję że to uszkodzony filtr oleju, ale diagnoza mechanika nie brzmiała tak różowo. Proszę o podpowiedź co jeszcze sprawdzić? Co może być prawdopodobną przyczyną?
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź!!

andre_wj 11-02-14 18:49

Zmierz ciśnienie oleju na ciepłym i zimnym silniku. Po drugie zdejmij miskę olejową i obejrzyj, czy nie jest nigdzie wgnieciona - zwłaszcza w okolicy smoka oleju. Po trzecie sprawdź w jakim stanie jest smok oleju - może jest niedrożny, może nieszczelny i to może powodować problemy. Ewentualnie jeszcze niedrożne kanały olejowe w silniku.

Inverse 22-02-14 17:46

Razem z mechanikiem uporaliśmy się z problemem już, wreszcie
Po ogromnych sumach wtopionych w silnik udało się, a były nie małe bo wyszło już kilka tys zł. Na koniec została wymieniona pompa oleju widocznie tamta co była założona kończyła się.
Odpukać na razie jest ok


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi