Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] FL - Oświetlenie wnętrza w kombi (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=26598)

Muto 06-04-09 12:48

FL - Oświetlenie wnętrza w kombi
 
Witam.
Mam pytanie do użytkowników kombi.
Czy u Was też tylna lampka (nad siedzeniem pasażera) zapala się tylko jak otworzycie bagażnik?
Jak otwieram drzwi, to pali się tylko przednia, nad lusterkiem. Trochę to bez sensu [screwy] , a z tyłu ciemno jak w [ass] .
Zastanawiam się, czy nie namieszali coś jak zakładali alarm.

Pozdrawiam

kaszek 06-04-09 12:54

Niestety tak jest :|
Widać FL tego nie obejmuje [hmm]

Greg 06-04-09 12:58

Podłączcie przewód z tyłu do tylnich drzwi i wszystkie się będą zapalać,
drugie wyjście to połączenie lampek pod sufitówką i też będzie wszystko.

Pzdr.

Muto 06-04-09 13:07

Cytat:

Napisał Greg
Podłączcie przewód z tyłu do tylnich drzwi i wszystkie się będą zapalać,
drugie wyjście to połączenie lampek pod sufitówką i też będzie wszystko.

Pzdr.

Wiem, że rozwiązanie proste, ale takie coś w standardzie wydawało mi się to tak bzdurne, że aż niemożliwe [boshe] , dlatego zakładałem, że coś namieszali przy alarmie.
Dodatkowo samochód jeszcze pachnie nowością i nie chce mi się poprawiać fabryki, ale jak nie ma innego wyjścia, to co zrobić [banghead]
Mogą się za coś takiego przyczepić przy gwarancji??

Pozdrawiam

Greg 06-04-09 13:11

Cytat:

Napisał Muto
Mogą się za coś takiego przyczepić przy gwarancji??

Mogą to się do wszystkiego, zapytaj w aso ile by wzieli za puszczenie jednego przewodu. Jak kosmos to zrób sam , problem wyjdzie jedynie jak coś w instalce popierniczysz, wtedy będą szukać i zwalać na wszystko co możliwe więc w tym przypadku na połączenie lampek.

pzdr.

Muto 06-04-09 13:36

Cytat:

Napisał Greg
...zapytaj w aso ile by wzieli za puszczenie jednego przewodu.

Chyba tak faktycznie zrobię, bo i tak się muszę do nich wybrać. Ah ta gwarancja ...

konfuzja 06-04-09 15:44

U mnie jak otworzę tylną klapę, to świeci sie tylko lampka nad bagażnikiem. Jak natomiast otworzę któreś drzwi, to świeci się lampa z przodu i nad tylną kanapą. Ale ja mam ghia i trzy lampki w podsufitce.

Komor 06-04-09 17:51

No właśnie ...

Dzisiaj popatrzyłem i nie widziałem żadnych lampek.

mam Trenda z pakietem Gold X, szkoda że Ford w już i tak trochę wyższej wersji oszczędza n takich rzeczach.

mark_TDDI 10-04-10 21:01

No i dzisiaj uzupełniłem ten brak:-) Mam gold X kombi 2008/2009. Do przodu kupiłem lampkę z ghia wraz z ramką. Została więc oryginalna lampka + ramka, więc coś trzeba było z nimi zrobić. I dziś trafiła nad tylną kanapę. Polecam dużo uwagi poświęcić wykonaniu wiązki, by nic nie przecinać, a wpiąć się konektorami w oryginalną wiązkę z przodu - pasujące konektory (plastikowe) i terminale (złączki metalowe) jak i przewody (najlepiej 0.75 mm2), można zanabyć w sklepie elektrycznym (unikamy druciarstwa i lutowania niedopuszczalnego w wiązkach samochodowych!)! Kręcimy ładną wiązkę, łącząc lampki równolegle, wszystko wpinamy konektor w konektor; niczego nie musimy lutować i skręcać ani przecinać. W moim samochodzie na podsufitce podczas patrzenia od strony tylnych bocznych drzwi, było widoczne zgrubienie na podsufitce. W tym miejscu ma ona ok 1/2 grubości, niż w innych miejscach (jest to dokładnie miejsce przewidziane pod lampkę w bogatszej wersji). Można to łatwo wypatrzeć. Robimy szablonik, odmierzamy, odrysowujemy, wycinamy i zakładamy wszystko na miejsce. I mamy jasność z tyłu i co ważne - nie tracimy gwarancji na elektrykę, bo w nia nie ingerujemy (niczego nie tniemy i nic nie kombinujemy, ale tylko wpinamy, tak jak w gniazdko zapalniczki). POLECAM!!!

skylla1 10-04-10 22:23

Gdzie i za ile kupiłeś tę przednią lampkę od Ghia? Czy wymiana jest prosta i nie wymaga przeróbek instalacji? Przydałaby się z przodu porządna lampka do czytania...

lordpablo 10-04-10 22:46

to może pstrykniesz fotkę z umiejscowieniem lamki, tka aby Ci którzy jej nie mają mogli łatwiej zlokalizować jej docelowe położenie

mark_TDDI 11-04-10 09:12

Lampkę trafiłem na allegro - jest plug and play do instalki w uboższych wersjach. Wiązkę też skręciłem zgodnie ze sztuką (przez kilka lat robiłem to zawodowo), więc jest nie do odróżnienia od oryginalnej. Fotki wiązce już nie zrobię, bo trafiła na miejsce przeznaczenia, ale położenie lampki pstryknę. Można je opisać tak: przeciągnij papierową taśmę wszerz podsufitki, bazując się na tylnych zaczepach uchwytów bocznych (cykorłapek). W środkowej części, jest miejsce przeznaczenia lampki. Trzeba dokładnie je zlokalizować, bo oryginalna ramka może się nie zatrzasnąć w grubszej części podsufitki - jak już pisałem - szukajcie zgrubienia - jest widoczne jak i miększe, bo podsufitka jest tam cieńsza - nisza od środka (dotyczy aut po FL). Poprostu bez pośpiechu.

macko030 04-11-11 13:05

Cytat:

Napisał mark_TDDI (Post 434283)
Lampkę trafiłem na allegro - jest plug and play do instalki w uboższych wersjach. Wiązkę też skręciłem zgodnie ze sztuką (przez kilka lat robiłem to zawodowo), więc jest nie do odróżnienia od oryginalnej. Fotki wiązce już nie zrobię, bo trafiła na miejsce przeznaczenia, ale położenie lampki pstryknę. Można je opisać tak: przeciągnij papierową taśmę wszerz podsufitki, bazując się na tylnych zaczepach uchwytów bocznych (cykorłapek). W środkowej części, jest miejsce przeznaczenia lampki. Trzeba dokładnie je zlokalizować, bo oryginalna ramka może się nie zatrzasnąć w grubszej części podsufitki - jak już pisałem - szukajcie zgrubienia - jest widoczne jak i miększe, bo podsufitka jest tam cieńsza - nisza od środka (dotyczy aut po FL). Poprostu bez pośpiechu.

Czy ktoś posiada zdjęcie miejsca w którym powinna znajdować się lampka nad tylną kanapą w FII?
Są 2 wersje opisane montażu:
tutaj
"bazując się na tylnych zaczepach uchwytów bocznych (cykorłapek)." lub na innym wątku
bazując się na przednich zaczepach uchwytów bocznych (cykorłapek). (opisane do FI)

Arturek 04-11-11 15:33

Przecież "obok" jest podobny wątek

http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=14118

Podsufitka to nie apteka = nie musisz umiejscawiać co do milimetra

Zrobiłem to w ten sposób, że środek długości raczki nad drzwiami był dla mnie punktem odniesienia => zaglądnij do wątku który Ci podałem i zobacz na zalinkowane opisy

2) Jeśli ktoś chce mieć idealnie jak fabrycznie => pozostaje ściągnięcie podsufitki
Na wewnętrznej stronie podsufitki powinieneś mieć przetłoczenie pod lampkę

3) Lampkę tylną dokładałem w focusie 1 oraz mondeo mk3 - ta sama zasada = nie ma znaczenia, że focus 2

pozdrawiam
Arturek

macko030 04-11-11 19:48

Cytat:

Napisał Arturek (Post 633562)
Przecież "obok" jest podobny wątek

http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=14118

Tak wiem, czytałem i też tam pisałem posty (nie wszystkie linki działają.)

Cytat:

Podsufitka to nie apteka = nie musisz umiejscawiać co do milimetra

Zrobiłem to w ten sposób, że środek długości raczki nad drzwiami był dla mnie punktem odniesienia => zaglądnij do wątku który Ci podałem i zobacz na zalinkowane opisy

2) Jeśli ktoś chce mieć idealnie jak fabrycznie => pozostaje ściągnięcie podsufitki
Na wewnętrznej stronie podsufitki powinieneś mieć przetłoczenie pod lampkę

3) Lampkę tylną dokładałem w focusie 1 oraz mondeo mk3 - ta sama zasada = nie ma znaczenia, że focus 2

pozdrawiam
Arturek
Chcę zamocować w miejsce bardzo zbliżone do fabrycznego ale bez zdejmowania podsufitki

Dziękuję jeszcze raz za cenne uwagi

Lampka zamontowana.

Wybrałem miejsce bazując na tylnych zaczepach uchwytów bocznych i faktycznie w tym miejscu podsufitka jest 2 razy cieńsza idealnie pod ramkę


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi