Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [Ogólne] stukanie podczas hamowania (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=40565)

tomek25 21-06-10 10:55

stukanie podczas hamowania
 
Mam problem z focusem kombi rok 2004:
podczas hamowania słychać stukanie z prawej strony pod nogami pasażera, lub z pod pedała gdy zwalniam (przy małej prędkości), albo gdy jadę z górki i naduszam hamulec.
Czy ktoś coś takiego też ma ?

motopawel 30-06-10 20:04

Ja miałem kiedyś dosyć wyraźnie było słychać a teraz jakoś samo przeszło , ale myśle że to ABS ale nie będe filozofował u mnie to działo się po wymianie tarcz i klocków na nowe pozdrawiam

huk 01-07-10 08:35

Ja mam dokładnie to samo, rytmiczne stukanie przy hamowaniu, też pojawiło się po wymianie tarcz i klocków.

Adax 01-07-10 22:55

Mam podobnie
 
Już miałem zakładać podobny wątek :) bo mam chyba to samo i też nie dzieje się tak zawsze. Nic nie było robione a hamulcach. Dzisiaj jak byłem u mechanika, to zjeździliśmy parę km i cisza -wyszedłem już 2-gi raz u mechanika na idiotę, a przed chwilą jechałem i znowu to samo.

Symptomy:
-dziwne stuki najlepiej słychać jak się jedzie bo troszkę pofalowanej jezdni, ale nie dziurawej, gdy samochód się kołysze na lewo i prawo
-zwykle są to stuki jakby sparowane, tzn. po każdym głuchym stuku jest później jakby powrót na wyjściową pozycję, głuchy "odstuk"
-jak się to dzieje to tak jakby gdzieś pod nogami przy kierownicy (ale nie jestem pewny)
- dziwne uczucie, jakby zawieszenie się rozkręcało
-czasem trudne do usłyszenia przez innych, ale kierowca czujący fokę słyszy
-przy hamowaniu też to słychać, ale jakby trochę inaczej niż przy kołysaniu
-przyhamowaniu pod małą górkę usłyszałem 1 raz, a po zatrzymaniu, gdy zacząłem delikatnie cofać się i zahamowałem to znowu ten głuchy i niepokojący stuk

Na początku myślałem, że to łącznik stabilizatora, ale mechanik wykluczył tam luzy. Może gałka układu kierowniczego, ale i tak nie znaleziono u mnie żadnych luzów. Może razem znajdziemy przyczynę, bo obawiam się o początek czegoś gorszego...

---------
Jestem na wakacjach i podjechałem do mechanika. Rozkołysał przód -słychać delikatne stuki. Był już pewny, że to łącznik stabilizatora, ale jak rozebrał to uznał, że jednak łącznik jest OK. Szukamy dalej :)

_domino 24-08-10 10:36

U mnie to byla poduszka skrzyni biegow.

Adax 24-08-10 17:26

U mnie poduszka odpada bo... już wymieniona wcześniej :)

edger 24-08-10 21:49

Panowie u mnie to byla straszna blahostka. Przy wymianie tarcz i klockow tez mialem pukanie przy hamowaniu. Zdjalem kola i okazalo sie ze zabezpieczenia na klockach nie sa pozakladane, zalozylem na swoje miejsce i cisza.

rossi 07-03-13 22:26

witam dzis wracałem od dziewczyny i mam pukanie zdaje mi się przy opuszczonej szybie że dochodzi z lewego koła tylko przy hamowaniu :( i nie zawsze :( czy mogli byscie powiedzieć co może byc?

marfm76 07-03-13 22:49

Cytat:

Napisał rossi (Post 840827)
witam dziś wracałem od dziewczyny i mam pukanie ....

[up]
Nieźle to brzmi [rotfl]

A wracając do tematu -to czy jak słychać te dźwięki przy hamowaniu, to odczuwasz też jakieś drgania na kierownicy?

rossi 08-03-13 09:21

nie właśnie naprawiłem tak jak u edger zabezpieczenia się jakimś cudem odcczepiły :) i jest git już.

FIGO-26 10-03-14 19:34

siema podkleje sie ;) w moim przypadku chodzi o bebny i szczeki tył , przy spokojnym hamowaniu kiedy juz auto sie zatrzyma i puszcze pedał hamulca a nastepnie go wdusze słysze jak cos puknie w tylnym kole . Wymienione szczeki były 2x bo piszczały te tez teraz zaczynaja piszczeć i po dluższej trasie te koło sie grzeje.

coomac 10-03-14 20:23

@FIGO-26, masz w TDDI szczeki?

FIGO-26 12-03-14 20:54

tak ... niestety

kikarol 18-03-14 19:14

Witam podlacze sie pod watek, od niedawna slysze stukanie lewy tyl przy hamowaniu, bylem na przegladzie sprawdzili wszystko poczawszy od hamulcow po uklad wydechowy czy moze nie ma jakis luzow i przy hamowaniu czegos nie stuka i nic, dzisiaj wymienilem opony nowe felgi a problem pozostal powiedzialbym ze nawet sie nasilil coraz glosniejsze stukanie przy hamowaniu, moze macie jakis pomysl co to jeszcze moze byc bo problem robi sie irytujacy a rozwiazania brak.....dodam ze kolo sie nie grzeje i nie ma zadnych drgan na kierownicy jak bylo w poprzednich postach, bede wdzieczny za jakies podpowiedzi pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi