Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning mechaniczny (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   [MK3] Ulter Sport dedykowane tłumiki sportowe (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=76949)

Adam Getka 09-03-16 09:16

[MK3] Ulter Sport dedykowane tłumiki sportowe
 
Taką oto propozycję dostałem dzisiaj:

Cytat:

Napisał Kamil US
Witam
Jestem pracownikiem firmy Ulter Sport produkującej dedykowane tłumiki sportowe i końcówki wydechu. Aby wdrożyć nowy produkt do naszej oferty poszukuje właścicieli Focusa III którzy będą chętni poświęcić nam trochę czasu w zamian za duży rabat za wydech do ich samochodu. Chciałem się upewnić czy mogę za pośrednictwem Waszej strony poszukać chętnych do budowy tłumików wzorcowych.?


Kwasniak 09-03-16 10:14

Cytat:

Napisał Adam Getka (Post 1114696)
Taką oto propozycję dostałem dzisiaj:

Dzwoniłem szukają orginału bez dokładek.

Atlis 09-03-16 10:21

http://imgur.com/5gUMu7V.jpg

Nawet nie odpisali. Pozdrawiam.

MisiekT 09-03-16 10:44

oni tak zawsze... ciekawe czy sie poprawilo, bo kiedys "oferta" byla smieszna:
- dowieźć im fure i odebrać (na wlasny koszt)
- zostawić na chyba tydzień
- dostać w gratisie puszkę za ~500zl

Atlis 09-03-16 11:52

Niom, dlatego mtwd.

Kamil US 09-03-16 13:17

Teraz jest trochę inaczej... wyjaśnię Wam jak to wygląda.
Na początek żeby przygotować się do Waszej wizyty w Bystrej gdzie robimy wdrożenia potrzebujemy zdjęcie tylnego zderzaka, zdjęcie spodu auta (chcemy widzieć jak wygląda oryginalny układ- potrzebny jest wydech końcowy) i na koniec potrzebujemy średnicę rury dolotowej (rury wchodzącej do wydechu końcowego). Dzięki tym informacjom możemy się przygotować do Waszej wizyty. Mając te dane umawiamy się na pierwszy termin w Bystrej, gdzie czekacie lub zostawiacie samochód na ok 5 godzin (zależy od skomplikowania układu-jak najbardziej może być krócej). Po pierwszej wizycie czekacie na informacje że wydech jest gotowy (od dwóch do trzech tygodni-zależy jakie mamy obłożenie ale tutaj musicie uzbroić się w cierpliwość) i umawiam drugą wizytę z montażem na gotowo

czarny-daffy 09-03-16 13:24

Najlepszy tlumik w przypadku benzynowego turbo to brak tlumika :)

Wydech z ST dobrze robi w 1.6 EcoBiust, jesli ktos szuka brzmienia moze rownie dobrze zainwestowac w nowe CAR AUDIO.

Pzdr

Kamil US 09-03-16 13:56

Myślę że się poprawiło, dlatego zapraszam chętnych do kontaktu, cena też poszła dużo w dół :)

---------- Post dodany o 13:56 ---------- Poprzedni post był z 13:51 ----------

Wiem że nie wszystkim dogodzimy, to jest normalne ale dzięki Wam możemy się rozwijać i powiększać naszą ofertę, a Wy praktycznie w prezencie dostajecie końcowy wydech z ozdobnymi końcówkami, myślę że nie ma powodów do narzekania.

decode 09-03-16 14:40

A ja myślę, że taki układ powinna osoba dostać za darmo + rekompensata w postaci PLN. Wypożyczacie samochód za darmo jak rozumiem. Do tego muszę auto dostarczyć oraz odebrać sam, czyli godziny, które mogą być wykorzystane w odpoczynek bądź zarobek przepadają. Plus spalone litry paliwa

Bez urazy, ale nie wiem jak bardzo trzeba być zdesperowanym, żeby na taki układ iść. Wykorzystujecie ludzi i tyle. Są wypożyczanie oraz serwisy ASO, dla czego do nich się nie zgłosicie? Aaaa no tak im właśnie trzeba zapłacić.

Kamil US 09-03-16 14:51

Jeżeli uważasz, że jak dostaniesz gratis wydech do samochodu który będzie w sklepie kosztował "załóżmy" 1000 zł to dla Ciebie nie jest wystarczająca rekompensata za jak napisałeś stracone dwa dni, to nie mamy o czym rozmawiać. Ale jak napisałem wcześniej wszystkim się nie dogodzi. Wiem że nie wszyscy mają do Bystrej koło Bielska Białej 10km, ale jeżeli zainteresowany będzie ze śląskiego to nie ma zbyt wielu kilometrów do przejechania.

Atlis 09-03-16 15:01

No poczekaj. Duży rabat czy gratis?

decode 09-03-16 15:53

Cytat:

Napisał Kamil US (Post 1114762)
Jeżeli uważasz, że jak dostaniesz gratis wydech do samochodu który będzie w sklepie kosztował "załóżmy" 1000 zł

Cena sklepowa 1000zł lub jakakolwiek ma się do niczego, ponieważ: pytanie ile kosztuje Was wyprodukowanie jednej sztuki. Różnica właśnie jest tu że Wy jesteście producentem więc koszt wszystkich pośredników jest zerowy.

Do tego dochodzi również przedstawienie dokumentacji ze szczelności, geometrii 3d oraz badania spoin. Do tego pytanie jaka jest powtarzalność(spawy na robocie czy z "ręki") jakie zostały użyte materiały. Czy robiliście jakieś testy wytrzymałościowe, przepływu spalin? Umiecie powiedzieć ile taki układ jest w stanie wytrzymać? Przy kontroli tych układów macie za wzór jakąś normę? Oczywiście europejską mam na myśli.

siwy05 09-03-16 17:35

ja bym chętnie polifta użyczył, ale do Bystrej za daleko, żeby to było opłacalne

Kamil US 10-03-16 08:31

Co do ceny: wydech końcowy ze stali aluminiowanej plus końcówki ozdobne (dwa lata gwarancji) jest gratis. Ze stali nierdzewnej cena to kwestia skomplikowania układu ale o tym będę już rozmawiał z zainteresowanymi:)

decode 10-03-16 11:19

Drążąc temat, dla czego mówisz że układ z nierdzewki jest bardziej skomplikowany? Gięcie rur to samo, przegrody, wata, denka itp mogą mieć ten sam kształt. Kwestia innego materiału(ferytyczna lub austenityczna) oraz drutu, który powinien być dokładnie dobrany pod materiał. Tak jak już wcześniej pisałem, jestem ciekaw czy posiadacie w ogóle jakie dokumentacje odnośnie tego czy to co robicie jest powtarzalne oraz czy były wykonywane badania metalograficzne.

Kamil US 10-03-16 12:27

Możesz drążyć, nie napisałem tam że układ z nierdzewki jest bardziej skomplikowany, chodziło mi o ilość materiału zużytego na wzorzec...np jeśli klient życzyłby sobie duet...co do reszty Twoich pytań odsyłam Cię na naszą stronę gdzie znajdziesz na nie odpowiedź...rozmawiasz ze mną tak, jakbym te wydechy robił sam w stodole...jak zajrzysz na stronę...a pewnie nie zajrzałeś skoro zadajesz takie pytania...wiele Ci się wyjaśni...pozdrawiam

Atlis 10-03-16 12:41

decode - udostępniasz auto czy nie? Temat jest wyjaśniony, po co dalej drążysz?

decode 10-03-16 16:11

@Atlis pokazać że taka oferta jest jakby powiedzieć troszkę nie halo, denerwuje mnie jak ludzi się wykorzystuje, a potem dookoła biadolą jak to u nas jest źle, a na zachodzie...

Firma ma certyfikaty, ale to kompletnie nic nie mówi o jakości konkretnego układu. Mówi ale w małym stopniu. Zbyt małym. Oprócz certyfikatu trzeba sprawdzać daną część pod względem normy jakościowej którą wyznacza oraz zatwierdza klient oraz klasyfikacja z jaka jest użyta klasyfikacja jakości... Do tego dochodzi fakt że układ jest robiony jako After Market.

A osoba która tu się wypowiada nie wiem czy ma o tym pojęcie.

Ale w dalszym ciągu podkreślam, wykorzystywanie ludzi, tyle. Tematem sprawdzania takich układów, względem jakości połączeń spawanych zajmuje się na co dzień.

czarny-daffy 10-03-16 20:40

Zapytaj czy wypelniaja od srodka Argonem elementy spawane i polaczenia w przypadku stali nierdzewnej?

Pzdr

siwy05 11-03-16 07:42

Cytat:

Napisał decode (Post 1114957)
@Atlis pokazać że taka oferta jest jakby powiedzieć troszkę nie halo, denerwuje mnie jak ludzi się wykorzystuje, a potem dookoła biadolą jak to u nas jest źle, a na zachodzie...

Firma ma certyfikaty, ale to kompletnie nic nie mówi o jakości konkretnego układu. Mówi ale w małym stopniu. Zbyt małym. Oprócz certyfikatu trzeba sprawdzać daną część pod względem normy jakościowej którą wyznacza oraz zatwierdza klient oraz klasyfikacja z jaka jest użyta klasyfikacja jakości... Do tego dochodzi fakt że układ jest robiony jako After Market.

A osoba która tu się wypowiada nie wiem czy ma o tym pojęcie.

Ale w dalszym ciągu podkreślam, wykorzystywanie ludzi, tyle. Tematem sprawdzania takich układów, względem jakości połączeń spawanych zajmuje się na co dzień.

nikt nikogo nie zmusza, nie chcesz, nie dajesz auta, więc po co drążyć temat? ja chętnie bym przytulił wydech, ale robić 2500km w tym celu jest dla mnie nieopłacalne.

MichalST 11-03-16 09:20

Cytat:

Napisał decode
Firma ma certyfikaty, ale to kompletnie nic nie mówi o jakości konkretnego układu. Mówi ale w małym stopniu. Zbyt małym. Oprócz certyfikatu trzeba sprawdzać daną część pod względem normy jakościowej którą wyznacza oraz zatwierdza klient oraz klasyfikacja z jaka jest użyta klasyfikacja jakości... Do tego dochodzi fakt że układ jest robiony jako After Market.

Norma jakościowa, którą wyznacza klient - czyli w przypadku tego produktu osoba fizyczna rozumiem? Tzn. że każdy Kowalski czy Nowak może wg. swojego "widzimisię" ustawiać parametry procesu?
Panie kochany, to nie jest masowa produkcja idąca do jednego, hurtowego odbiorcy (gdzie wtedy się dogaduje te kwestie) i o takich gadaniach jak PPAP, FMEA, ISO TS nie ma co rozmawiać jako klient detaliczny. Po prostu kupujesz albo nie.
Owszem dałoby radę z tymi jakościami, ale po drodze musiałby być jakiś pośrednik. W tym przypadku cena podskoczy do góry i za chwilę napiszesz że na zachodzie robią wydechy taniej...

Jedynie się mogę zgodzić w kwestii wydechu ze stali nierdzewnej. Zresztą mnie też to dziwi że taki znany producent jak Ulter nie robi wydechów nierdzewnych, gdyż obecnie każda osoba mająca kilkuletnie auto i bawiąca się w tuning idzie wyłącznie w wydechy nierdzewne, bo woli mieć dożywotnio spokój niż co parę lat zmienić pierdzący, zgnity tłumik. W ten sposób wydechy Milltek czy Mongoose idą u nas jak ciepłe bułki, a rodzima produkcja stoi w miejscu.

decode 11-03-16 11:34

Cytat:

Napisał MichalST (Post 1115028)
Norma jakościowa, którą wyznacza klient - czyli w przypadku tego produktu osoba fizyczna rozumiem? Tzn. że każdy Kowalski czy Nowak może wg. swojego "widzimisię" ustawiać parametry procesu?
Panie kochany, to nie jest masowa produkcja idąca do jednego, hurtowego odbiorcy (gdzie wtedy się dogaduje te kwestie) i o takich gadaniach jak PPAP, FMEA, ISO TS nie ma co rozmawiać jako klient detaliczny. Po prostu kupujesz albo nie.
Owszem dałoby radę z tymi jakościami, ale po drodze musiałby być jakiś pośrednik. W tym przypadku cena podskoczy do góry i za chwilę napiszesz że na zachodzie robią wydechy taniej...

Jedynie się mogę zgodzić w kwestii wydechu ze stali nierdzewnej. Zresztą mnie też to dziwi że taki znany producent jak Ulter nie robi wydechów nierdzewnych, gdyż obecnie każda osoba mająca kilkuletnie auto i bawiąca się w tuning idzie wyłącznie w wydechy nierdzewne, bo woli mieć dożywotnio spokój niż co parę lat zmienić pierdzący, zgnity tłumik. W ten sposób wydechy Milltek czy Mongoose idą u nas jak ciepłe bułki, a rodzima produkcja stoi w miejscu.

Oczywiście, zgadzam się z Tobą również. Ale mogliby przy takiej super hiper firmie wykazać się i chociaż przedstawić danemu klientowi, że takie badania miały swoje miejsce. O to właśnie pytałem. Nie powiedziałem nigdzie że człowiek z "marszu" ma dać im wytyczne. Ba, nigdzie nie pisałem o tym by on miał ustawić cały proces. Takie firmy które Ty napisałeś sami przedstawiają swój produkt jako "manufaktura" w znaczeniu że jest on dobierany pod każde auto praktycznie indywidualnie. PRAKTYCZNIE

Kamil US 23-03-16 09:15

Nikt nie powiedział że nie oferujemy wydechów ze stali nierdzewnej, jeżeli klient życzy sobie wydech z nierdzewki a my mamy technologiczną możliwość wykonania takiego wydechu to nie ma problemu, robimy go z nierdzewki. Cena jest jednak odpowiednio wyższa.

---------- Post dodany o 09:15 ---------- Poprzedni post był z 09:01 ----------

Zachęcam też do kontaktu ze mną właścicieli najnowszego Forda Focusa.

czarny-daffy 24-03-16 22:40

Jesli sie szanujecie to wypozyczcie Foke MK3 z wypozyczalni aut na tydzien dwa i badajcie, testujcie, jak z doswiadczenia wiem ze koszt bedzie niewielki w porownaniu do nakladow poniesionych na produkcje. Blaganie o auto od prywatnych wlascicieli jest takie malo profesjonalne, a jak sie cos zwali albo odpadnie to potem bedzie ze to nie JA :)

Pzdr

maripo 25-03-16 12:17

Cytat:

Napisał czarny-daffy (Post 1117358)
Jesli sie szanujecie to wypozyczcie Foke MK3 z wypozyczalni aut na tydzien dwa i badajcie, testujcie, jak z doswiadczenia wiem ze koszt bedzie niewielki w porownaniu do nakladow poniesionych na produkcje. Blaganie o auto od prywatnych wlascicieli jest takie malo profesjonalne, a jak sie cos zwali albo odpadnie to potem bedzie ze to nie JA :)

Pzdr

Ehe.... dłubnij przy wypożyczonym autku, albo niech na GPSie sprawdzą gdzie stoi i fiu fiu, nie wypłacisz się :)


@FF Mk3 ST was interesuje :P?

bestia150 25-03-16 14:43

Można się dogadać z wypożyczalnią, że dostanie nowy wydech :smt040

Atlis 26-03-16 07:52

Ludzie... Tłumik do pomiarów można kupić na Allegro za 500zł.

Kamil US 12-04-16 15:12

Ludzie... potrzebuje ochotników a nie podpowiedzi jak inaczej mogę to załatwić. Chciałbym żeby od tej pory jeśli jest jeszcze jakieś zainteresowanie wypowiadali się chętni...za wszelkie podpowiedzi i sugestie serdecznie dziękuję.

decode 12-04-16 17:35

Cytat:

Napisał maripo (Post 1117425)
Ehe.... dłubnij przy wypożyczonym autku, albo niech na GPSie sprawdzą gdzie stoi i fiu fiu, nie wypłacisz się :)

Takie coś robi pełno firm. U nas biorą nawet auta objazdowe z salonu o czym salon dobrze wie kto bierze auto. Jeżeli nic nie zdupisz to nic się nie dzieje - proste. Jeżeli coś zwalisz to przykro mi, lepiej zostaw tą robotę innym :D

Kamil US 07-07-16 09:19

https://www.facebook.com/UlterSportE...type=3&theater


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi