Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Szkody, Naprawy, Porównania (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=43)
-   -   [MK1] Uderzenie w tył (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=77247)

tomeq77 11-04-16 13:13

Uderzenie w tył
 
Foty tutaj.

Teraz widać: uszkodzony zderzak, pianka pod zderzakiem (absorber), hak, blenda z oświetleniem tablicy, wzmocnienie.

Nie mogę otworzyć bagażnika, żeby zobaczyć czy zamek, klapa itp są całe, bo wgnieciony zderzak blokuje klapę.

Z kanału dostrzegłem jeszcze pęknięcia (chyba tylko) warstwy antykorozyjnej na podłodze bagażnika.

TU sprawcy daje 1560 zł. IMO to mało. Walczyć o więcej?

Falcon 11-04-16 13:40

Oczywiście, że walczyć o więcej, za sam hak dostałem 550pln.

tomeq77 11-04-16 13:58

Cytat:

Napisał Falcon (Post 1120682)
Oczywiście, że walczyć o więcej, za sam hak dostałem 550pln.

Kosztorys w sumie ma kilka pozycji, a i tak ciężko to zrozumieć.
Teraz widzę, że jest tak:
- mocowanie haka, wzmocnienie pasa do naprawy prostowania

- kula haka do wymiany, zderzak do wymiany na zamiennik + lakierowanie

Śmiech na sali.

Zgłosiłem się do porządnego warsztatu. Dostali ode mnie kosztorys. Zgłosili do TU kolejne oględziny.

Podjadę do nich, rozbiorą co się da i jeszcze raz rzeczoznawca wszystko obejrzy.

Na czas pobytu auta w warsztacie mam dostać samochód zastępczy płatny w OC sprawcy. Prawda li to?

RobeK-7 12-04-16 08:35

"tomeq..." - miałem podobnie z Audicą A3 - zrób tak:
- jeśli miałeś już wycenę wstępną przez inspektora z Ubezp. to NIE ZGADZAJ SIĘ NA WYPŁATĘ ZADEKLAROWANEJ KWOTY ODSZKODOWANIA !
Samemu (a najlepiej z pomocą) rozbieraj auto fotografują KAŻDĄ uszkodzoną część z jej numerem fabrycznym; sporządź z tego specyfikację i całą tą listę wyślij im do sprawdzenia i powtórnej wyceny => u mnie z kwoty ok. 5000,oo PLN wyszło ponad 7000,oo PLN ! :D
powodzenia.

tomeq77 12-04-16 08:51

Cytat:

Napisał RobeK-7 (Post 1120932)
"tomeq..." - miałem podobnie z Audicą A3 - zrób tak:
- jeśli miałeś już wycenę wstępną przez inspektora z Ubezp. to NIE ZGADZAJ SIĘ NA WYPŁATĘ ZADEKLAROWANEJ KWOTY ODSZKODOWANIA !
powodzenia.

Kwotę 1560 już mam na koncie. Ale przelew z TU nie kończy sprawy.
Poczekam na ponowną wycenę i rozwój wypadków.

tomeq77 28-04-16 18:59

No i jestem po ponownej wycenie. Dali mi szkodę całkowitą. Auto wycenili na 5600, a wypłacili 3600. W sumie nie jest źle.
Jako, że w moim kolorze (V3) od pół roku ani jednej sztuki przedniego nie było to i pewnie z tylnym będzie podobnie. Chyba muszę kupić nowe zamienniki (przód i tył) i je polakierować.

Pytanie: czy wszystkie zamienniki są identyczne z oryginałami?

Falcon 28-04-16 19:02

Nie kupuj zamienników, ze spasowaniem nie jest najlepiej, kup ori i pomaluj.

tomeq77 01-05-16 11:01

OK. Zderzak przedni kupiłem. Używany, kompletny, z halogenami, w dobrym stanie.
Teraz zderzak tył:
Czy są jakieś różnice między przed i po FL? W wyglądzie, mocowaniu?

ps. lakiernik już obstalowany :)

SUCOF33 01-05-16 11:16

z tyłu w po fl masz dodatkowe listwy ozdobne i pasuje P&P

tomeq77 01-05-16 12:25

Pod tylnym zderzakiem jest jakieś wzmocnienie/belka, którą też muszę wymienić. Pokażcie mi proszę, np. na allegro, jak to wygląda, bo ja znajduję co najmniej 2-3 rodzaje i wg opisów wszystkie do FF MK1 kombi po FL :(


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi