Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Gaśnie podczas jazdy TDCI (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=18267)

dago 16-08-07 21:04

Gaśnie podczas jazdy TDCI
 
Miałem dziś zdarzenie, jadę sobie jak co dzień koło zieleniaka w Gdańsku i za mostem
samochód mi po prostu zgasł zapaliła się na chwilę kontrolka od świec żarowych i nic nie działało. Zatrzymałem się na poboczu zakręciłem silnikiem, tak jak by nie dostawał paliwa, odczekałem z 5 min zakręciłem zaskoczył parę obrotów, ale dalej nic. Wyciągnąłem z bagażnika hak, przykręciłem go, przygotowałem linkę czekając na kolegę. Następnie wsiadłem do samochodu i cudo odpalił :D . Kilka razy odpalałem, działa bez problemu, martwi mnie to trochę bo w piątek jadę do Niemiec a takie coś spotkało mnie pierwszy raz. Auto TDCI z 2003r kombi około 6mcy w moim posiadaniu Wracając z pracy znów zgasł pod górę na ul. Łostowickiej Co warto zauważyć obydwa zgaśnięcia były po około 5-6km
od rozpoczęcia jazdy, jest to mniej więcej czas gdy silnik
osiąga optymalną temperaturę, jak w pierwszym przypadku
poczekałem około 5-6min i samochód odpalił i działał normalnie.
Przegoniłem foke po obwodnicy dosyć ostro i jechał już normalnie
Znajomi mechanicy wspominają coś że może to być problem z
jakąś sondą lub czujnikiem który przekracza jakieś normy i wtedy
komputer wyłącza silnik żeby nie uległ uszkodzeniu. Z tym że to
są przypuszczenia
R.

korona-pl 16-08-07 21:07

Cytat:

Napisał dago
lub czujnikiem

czujnik wałka rozrządu.
poszukaj - kilka osób (ze mną włącznie) przerabiało już ten problem.

jkb^^ 17-08-07 00:42

moj gasl na wolnych obrotach jak np dojezdzalem do skrzyzowania na luzie czy cos, okazalo sie ze przyczyna byl dziurawy balwanek przy intercoolerze, tez mozesz sprawdzic czy u ciebie czegos takiego niema :)

dago 17-08-07 06:33

A czy wymianę tego czujnika można zrobić w warunkach polowych tzn. na parkingu, nie dojadę do warsztatu bo mi zgaśnie po drodze. Czy jest prosty dostęp i czy wymiana wymaga podłączenia do komputera ?
R.

korona-pl 17-08-07 11:42

Czujnik wałka znajduje się "gdzieś" na pokrywie zaworów.
Proponuję podjechać do serwisu na kompa sprawdzić, czy to na pewno czujnik czy może np. wtryski.
U mnie jak autko zgasło to całkiem odmówiło współpracy - trzeba było gada holować.

dago 17-08-07 14:51

Dziś rano jadąc do serwisu znów zgasł , ale byłem na to przygotowany, zatrzymałem się przed osiągnięciem temperatury normalnej i oczywiście zgasł, aktualnie stoi w Spec-auto i czekam na werdykt
R.

[ Dodano: Pon 20 Sie, 2007 08:45 ]
Problem rozwiązany, faktycznie uszkodzony czujnik położenia wałka rozrządu
Podłączenie pod kompa 100pln brutto
czujnik 90pln brutto
R.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi