Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Gdzie robicie przeglądy? ASO czy inny serwis? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=37660)

marcin9913 02-04-10 18:45

Gdzie robicie przeglądy? ASO czy inny serwis?
 
Zastanawiam się czy warto dalej robić przeglądy w ASO.

Mam foke z 2003r, od nowości robiłem przeglądy w ASO.
Np u mnie w Lublinie jest serwis specjalizujący się w FOCUSACH.
Jeżeli u nich kupie części (filtry, olej) to wymiane mam gratis.

I niewiem czy nie robić u nich przeglądów.
Napewno będzie taniej niż w ASO.
A przecież pieczątke też może mi wbić w rejestr obsługi...

Przeglad blachy dalej robiłbym w ASO.


Mam pytanie:
Gdzie robicie przeglądy swoich aut?
ASO czy inny serwis?

Myślicie że warto dalej robić przeglądy w ASo i przepłacać?
Czy potem przy sprzedaży auta ma to jakieś kolosalne znaczenie?

Oskar 06-04-10 15:17

Moim zdaniem nie warto w ASO.
Tam tylko i wyłacznie podczas gwarancji a potem sobie odpuscic.

Bzyczek 06-04-10 17:42

mam fokiego z 2004 i ostatnio był na ostatnim przeglądzie w ASO [bigok] Kolejne przeglądy w ASO klubowym ZbiCar

Adamojk 06-04-10 17:52

Ja serwisuje u znajomego mechanika. Jeżeli masz po gwarancji to może daj sobie spokój z aso - chyba że będziesz chciał go drożej sprzedać.

marcin9913 06-04-10 20:17

Cytat:

Napisał Adamojk (Post 432355)
chyba że będziesz chciał go drożej sprzedać.

To aż tyle więcej wezme za auto przy sprzedaży, jak będe serwisował go w ASO???

Jeżeli chodzi o serwisowanie w ASO, to powiem Wam, że zawsze przegląd w ASO trwal około 2-3 godziny.
W tamtym roku jak byłem to trwal 1 godzine!!Aż byłem w szoku.
Ale z tego co zauważyłem to nawet kół nie zdejmowali, a zawsze to robili, zawiasy były nie nasmarowane, klemy od aku tak samo... Poprostu fuszerka.

To następny fakt przemawiający za tym, aby dać sobie spokój serwisowaniem w ASO.

Falcon 06-04-10 20:24

Cytat:

Napisał Adamojk (Post 432355)
Ja serwisuje u znajomego mechanika. Jeżeli masz po gwarancji to może daj sobie spokój z aso - chyba że będziesz chciał go drożej sprzedać.

Nie wiedziałem,że serwisując auto w ASO podnosi się jego wartość przy sprzedaży.:D

skylla1 06-04-10 21:35

Jasne, czy przywieziony z zagranicy, czy krajowy z książką serwisową z ASo - cena ta sama:-). Nie żartuj, albo przejrzyj trochę ogłoszeń na otomoto...

Oskar 07-04-10 14:57

Cytat:

Napisał skylla1 (Post 432450)
Jasne, czy przywieziony z zagranicy, czy krajowy z książką serwisową z ASo - cena ta sama:-). Nie żartuj, albo przejrzyj trochę ogłoszeń na otomoto...

To że jest wystawiony na otomoto z wieksza cena to jeszcze nei znaczy ze sie za taka sprzeda .
Biorac pod uwage jakos aso forda to watpliwy czynnik podnoszacy cene
Przy kupnie jedziesz do zaufanego mechanika i co ma znależc i tak znajdzie czy z aso serwis czy nie .
A płacenie cen Aso za przeglad olejowy to dla mnie jakas porazka

Tek 07-04-10 16:10

Mysle, ze jesli masz jakis zaufany/polecany przez innych warsztat, to spokojnie mozesz sobie odpuscic ASO. Ja od 3 lat serwisuje foke w nieautoryzowanym warsztacie, z obslugi jestem bardzo zadowolony, przeglady do ksiazki serwisowej wpisuja. Nie sadze, zeby przy sprzedazy duze znaczenie mialo miejsce serwisowania auta.

marcin9913 07-04-10 23:22

Przekonaliście mnie.
Jednak oleje ASo i zroie przegląd w innym serwisie.

Akurat mam taki w Lublinie.

Do ASO pojade tylko na przegląd nadwozia (blachy)

Oskar 08-04-10 09:43

Cytat:

Napisał marcin9913 (Post 432990)

Do ASO pojade tylko na przegląd nadwozia (blachy)

I ona* jest słyszna





* ona- ta koncepcja [los]

grzybek 08-04-10 09:58

Do ASO latam tylko na przeglądy blachy. Resztę w miarę możliwości czasowych i umiejętności robię sam. Jeżeli wiem że nie dam rady to wtedy jadę do mechanika, ale Foka jak to Foka, psuć się nie chce więc robię tylko filtry i płyny własnoręcznie :)

alex2006 08-04-10 21:15

Wczoraj byłem w ASO na przegląd blachy(50 zł),dziś przyszły części z fordesklep i we wtorek do pana Zbycha zaprzyjaźnionego mechanika jestem umówiony na przeglądzik.

marcin9913 08-04-10 21:18

Cytat:

Napisał alex2006 (Post 433378)
Wczoraj byłem w ASO na przegląd blachy(50 zł)

U mnie w Lublinie przegląd blachy kosztuje 65zł

alex2006 08-04-10 21:53

Cytat:

Napisał marcin9913 (Post 433379)
U mnie w Lublinie przegląd blachy kosztuje 65zł

Auto Boss Bielsko Biała 50 zł wczoraj płaciłem!

marcin9913 10-04-10 19:53

Cytat:

Napisał alex2006 (Post 433390)
Auto Boss Bielsko Biała 50 zł wczoraj płaciłem!

Widze ze wszędzie jest taniej :)

sstefan 15-04-10 18:58

ASO Rzeszów - blacha 50 złotych.

keicam 15-04-10 21:27

Ja serwisuje w ASO ze zniżką 40% na serwis i części[poebao]

mariuszCK86 15-04-10 22:05

Gdzieś na forum wyczytałem że na blachę gwarancja jest 12lat.
Mam takie pytanie moja foczka jest z 2002r, niedawno ją kupiłem i chciałem się dowiedzieć czy też mam gwarancję??Czy tą gwarancje można jakoś stracić??
auto było sprowadzone rok temu z Włoch

Stacho 16-04-10 11:45

Cytat:

Napisał marcin9913 (Post 432990)
...i zroie przegląd w innym serwisie.

Akurat mam taki w Lublinie.

Możesz się podzielić, który to warsztat w LBN się specjalizuje w focusach?

langolier 16-04-10 13:51

Czy jeśli auto jest w leasingu to leasingodawca nie zastrzega sobie KONIECZNOŚCI wykonywania napraw i przeglądów wg książki serwisowej - w ASO ?

MisiekT 16-04-10 14:15

najczesciej zastrzega, ale zeby miec pewnosc to juz musisz zajrzec do swojej umowy leasingowej

viader 16-04-10 16:26

Cytat:

Napisał Stacho (Post 436792)
Możesz się podzielić, który to warsztat w LBN się specjalizuje w focusach?

dołączam się do prośby...

apropos od jednego z kolegów samochodowych słyszałem, że niestety ASO w Lublinie bynajmniej nie stoi na najwyższym poziomie...

marcin9913 16-04-10 20:58

Cytat:

Napisał mariuszCK86 (Post 436527)
Mam takie pytanie moja foczka jest z 2002r, niedawno ją kupiłem i chciałem się dowiedzieć czy też mam gwarancję??Czy tą gwarancje można jakoś stracić??

Jedz do ASO i po prostu się zapytaj jak jest w Twoim przypadku...

Ale raczej na 99% można odzyskać gwarancje.
Mojemu ojcu chcieli odnowić gwarancje w foce 2000r, pod warunkiem że u nich naprawi odpłatnie rdze którą ma na aucie...
Po tym jak mu wyliczyli ile by to kosztowało to dal sobie spokój z gwarancją J

Cytat:

Napisał Stacho (Post 436792)
Możesz się podzielić, który to warsztat w LBN się specjalizuje w focusach?

AUTOPOL
ul. Kunickiego 32A
Lublin
Tel. 0505 103 585, 81 532 26 82
http://ford_lublin.w.interia.pl/

Cytat:

Napisał viader (Post 436922)
apropos od jednego z kolegów samochodowych słyszałem, że niestety ASO w Lublinie bynajmniej nie stoi na najwyższym poziomie...

Ja też mogę to potwierdzić!

Jak moje auto było na gwarancji to wiecznie mieli problem ze zdiagnozowaniem usterki...samochód stał po 2 tygodnie czasami w serwisie.
Najdłużej 25 dni!!! Ale później mi przedłużyli gwarancje o te 25dni.

antonio 17-04-10 19:38

Dołączę się do tematu. W zeszłym roku kupiłem FF II z salonu jeszcze na gwarancji. Nawiasem mówiąc poprzedni sam. to też FF ale I . Nowy FF miał gw. do marca tego roku. Jak usłyszałem teraz w ASO, że przegląd po (20 kkm lub dwa lata) zamknie się w kwocie ok. 800 to myślałem, że upadnę. Wg mnie przegląd w ASO nic nie daje. Jakby zrobienie przeglądu gwarantowało przedłużenie gwarancji (wydaje mi się to logiczną konsekwencją wizyty u nich) to tak i jeszcze raz tak. A jest inaczej. Zastosowanie org. części i wymiana ich w taki sam sposób robi jakąś różnicę?! Nie wydaje mi się. Niby w fordzie jest możliwość przedłużenia gwarancji ale radzę bardzo dokładnie przeczytać warunki bo może się okazać., że następny przyjazd do ASO nie zostanie załatwiony w jej ramach. Pamiętać należy jeszcze o jednej kwestii. Firmy motoryzacyjne nie zarabiają na sprzedaży nowych samochodów a .................................................. .............. na ich naprawach w ASO!!. Na koniec dodam jeszcze, że właśnie wymieniałem w swoim zakresie filtr powietrza. Podobno powinien być wymieniony po roku, czyli jak kupiłem. (był świeżo po przeglądzie). Nie chcielibyście oglądać tego filtra. Podpowiem tylko, że od czasu kupna zrobiłem niecałe 12 tys.i naprawdę nie jeżdżę po polnych drogach. Części jakie otrzymałbym w ASO (filtr pow. oleju, kabiny(węglowy), olej (org. forda) zapłaciłem 212 zł. teraz tylko koszt robocizny tj. wymiana oleju i filtra. Reszta jest prosta (oprócz filtra kabiny) ale to inna bajka którą już opisywałem. Niby na przeglądzie wymieniliby jeszcze płyn hamulcowy ale kto to sprawdzi, tak samo jak olej. czytałem gdzieś też na tym forum o dolewaniu oleju tylko pół na pół, dlatego wolę sam wszystko zrobić.

---------- Post dodany o 19:38 ---------- Poprzedni post był z 19:32 ----------

Jeszcze jedna kwestia odnośnie ASO przypomniała mi się. Po kupnie poprzedniej foczki FFI zauważyłem przepaloną żarówkę na zegarach. Nowy zakup pojechałem do ASO. Wymienili. Zapłaciłem 52 zł. Może nie dużo ale żarówka na fakturze kosztowała 2 zł. Przed sprzedaniem wymieniałem już sam bo znowu się przepaliły. Wymiana sama przyjemność żadnych komplikacji ok. 30-40 min. koszt 6 lub 8 żarówek) (wszystkie), czyli ok. 10 zł.

KAISER 08-03-13 01:04

Wątek stary ale jary.

http://www.uwazamrze.pl/artykul/983813.html
(ja czytałem pełny artykuł w wersji papierowej).

I autor powołuje się na:
Rozporządzenie komisji europejskiej 461/210 wraz z wytycznymi, znane w Polsce GVO
http://eur-lex.europa.eu/...052:0057:PL:PDF

Krótko mówiąc - prawnikiem nie jestem ale wynika z tego moim zdaniem, że wszelkie próby ograniczania możliwości stosowania części zakupionych na własną rękę (również zamienników) mogą być uznane za nieuczciwą konkurencję.

kraksa 18-11-13 08:31

Ja jeżdże do serwisu Mazurka, bo u nas w Olsztynie jest tylko jeden warsztat ASO i ceny tam trochę windują. Polecam korzystać jednak z zaufanych warsztatów. Z poprzednim samochodem (Skoda felicja) jeździłem parę razy do ASO w czasie gwarancji, ale gdy tylko się skończyła to bez bólu ich pożegnałem. Podam tylko jeden przykład: przy okazji jakiejś tam naprawy mechanik chodził po całym warsztacie i szukał wkrętaka, chciał pożyczyć od kolegów bo sam zgubił.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi