Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8 TDCI Zaworki do wtryskiwaczy (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=38859)

darus161 03-05-10 11:03

1.8 TDCI Zaworki do wtryskiwaczy
 
Witam wszystkich.
Niestety posypały mi się wtryskiwacze w fordzie focusie 1.8TDCi i chcę zmienić zaworki, bo na 99% to przez nie. Czy ma ktoś jakiegoś pewnego sprzedawcę (allegro albo sklep internetowy), który sprzedaje oryginalne części?? Boję się trochę pakować w podróby, a nigdy nie wiadomo co człowiek kupuje;)
Pozdrawiam

jack68 05-05-10 19:27

A jakie masz ojawy,co się dzieje z silnikiem,bo to ciekawe,na przyszłość oczywście.

Ranid 05-05-10 20:49

Cytat:

Napisał darus161 (Post 443357)
Niestety posypały mi się wtryskiwacze w fordzie focusie 1.8TDCi i chcę zmienić zaworki, bo na 99% to przez nie.

Nie bardzo wiadomo co masz na myśli z tymi ''zaworkami''.

darus161 06-05-10 11:26

Taka część się tak nazywa. "Zaworek wtryskiwacza". Ale już znalazłem i zamówiłem. http://moto.allegro.pl/item102214929...inal_f_ra.html
A jeśli chodzi o objawy to przy próbie przelewowej wtryskiwacz cieknie jak nie wiem. W jednym na powrocie było 29ml (bardzo dobry wynik), a w drugim 129 ;d Dzisiaj może zmienię i dam znać czy to coś dało. Cena zaworka 235zł. Cena regeneracji w serwisie 550 + vat ;d. Zobaczymy.

Stacho 06-05-10 11:36

Koniecznie daj znać jakie efekty po wymianie, swoją drogą jak z samą wymianą, trudny zabieg?

gregK 06-05-10 18:09

Ludzie - samemu tego nigdy dobrze nie zrobisz.Tylko w profesjonalnej firmie.Dostajesz nowe kody wtryskiwacz króre trzeba zakodowac Wds`em w kompie auta

darus161 06-05-10 20:03

gregK zabawny jestem. Kody po wymianie zaworków?? Ale po jaką cholerę. Zostawię bez komentarza.
Zrobiłem to sam z 10 minut i efekty REWELACYJNE!!! Wtrysk działa jak nowy!! Próba przelewowa i szok. ze 110ml zrobiło się 16ml! (nowy ma bodajże 10-15). Także polecam! Zaoszczędziłem dobre 300 zł!!

gregK 06-05-10 20:46

Zanim cos napiszesz poczytaj po co sa 16 cyfrowe kody wtryskiwaczy w CR

darus161 06-05-10 21:10

Słuchaj ja nie czytam w encyklopediach co to jest. Jestem praktykiem. Zmieniam-patrze-oceniam. Zmieniałem, działa jak nowe, silnik chodzi idealnie więc nie widzę najmniejszego sensu płacić za to w serwisach krocie.
Bez kodów się nie obejdzie a i owszem, ale przy pełnej regeneracji a nie przy samej wymianie zaworka. Ale każdy robi tak jak uważa za stosowne.

mardz 06-05-10 21:38

jakie miałeś objawy?bo mi mechanik stwierdził wymianę wtrysków,gdyż na kompie mu wyszło,za jedyne 4000zł.co dziwne nie puszcza ani dymka,pali od kopa.

darus161 06-05-10 22:00

U mnie gasł na dużym obciążeniu (bardzo gwałtowne przyśpieszanie itd.) Najpierw zaczynał szarpać, komputer załączał się w tryb serwisowy i gasł. Gdzieś na forum załączałem błędy jakie miałem na komputerze. Już ich nie pamiętam. Coś z kontrolą ciśnienia na szynie paliwowej.
Najlepiej zrób sobie test przelewowy. Kilka minut roboty i będzie wszystko jasne. Na forum jest wszystko opisane.
Powodzenia.

mardz 06-05-10 22:05

no właśnie.ja nie mam żadnych takich objawów,a gość idzie w zaparte.znalazłem.wsobote się pobawie.dzięki.pozdro.

darus161 06-05-10 22:22

Najpierw zrób ten test przelewowy, jeśli wyjdzie źle to wiadomo, że wtryski. Jeśli wyjdzie ok, to możliwe, że i tak wtryski do wymiany tylko inna część. Wtedy oddaj fokę do innego fachowca na przegląd (tak dla pewności) i napisz jakie masz objawy oraz załącz błędy z komputera. Może coś doradzimy/

XymoX 07-05-10 06:24

Cytat:

Napisał darus161 (Post 444696)
Zrobiłem to sam z 10 minut

opisz jak możesz krok po kroku jak to się robi

Stacho 07-05-10 10:12

Napisz jeszcze czy wtryski w MK1 1.8TDCI są na wcisk czy wkręcane.
Z góry dzięki.

XymoX 07-05-10 14:18

Cytat:

Napisał Stacho (Post 444847)
czy wtryski w MK1 1.8TDCI są na wcisk czy wkręcane

wciskane - jest w faq jak je wymontować

darus161 07-05-10 15:10

Zgadza się. Są wciskane. Jeśli chodzi o wymianę zaworka to nie mam teraz za bardzo czasu. Napiszę jutro wieczorkiem. Jeśli Ci się śpieszy to poszukaj na innym forum o fordach. Wszystko było ładnie opisane, ale już nie pamiętam strony;/

XymoX 07-05-10 16:45

Cytat:

Napisał darus161 (Post 445025)
Napiszę jutro wieczorkiem

opisz szczegółowo wymianę w wolnej chwili - porzyda się tu a nie na "innych forach" ;)

Zieluchh 08-05-10 08:22

darus161 ma rację. Przy wymianie samego zaworka nie trzeba wprowadzać kodów do kompa. W zeszłym roku byłem w autoryzowanej stacji DELPHI gdzie wykonywali mi zabieg wymiany zaworka w wtryskiwaczu. Po zadaniu specjaliście pytania czy ich nie trzeba kodować odparł mi że przy wymianie zaworków nie ma takiej potrzeby przy pełnej regeneracji jak najbardziej. A wtryskiwacze są wciskane. Na forum mondeo był post gdzie klient sam naprawiał wtryski w TDCi i wszystko było ładnie opisane. Pozdrawiam.

---------- Post dodany o 08:22 ---------- Poprzedni post był z 08:08 ----------

podaje link: http://forum.fordclubpolska.org/show...t=wtryskiwacze

darus161 08-05-10 11:50

No tak jak pisałem wcześniej. :) Jak widać wiedza o tym cóż to takiego "16 cyfrowe kody wtryskiwaczy w CR" to nie wszystko:)
Skoro jest już opis jak się wymienia zaworki nie będę produkował tego raz jeszcze:)
Pozdrawiam

mkaminski100 13-05-10 13:37

Cytat:

Napisał Zieluchh (Post 445191)
darus161 ma rację. Przy wymianie samego zaworka nie trzeba wprowadzać kodów do kompa. W zeszłym roku byłem w autoryzowanej stacji DELPHI gdzie wykonywali mi zabieg wymiany zaworka w wtryskiwaczu. Po zadaniu specjaliście pytania czy ich nie trzeba kodować odparł mi że przy wymianie zaworków nie ma takiej potrzeby przy pełnej regeneracji jak najbardziej. A wtryskiwacze są wciskane. Na forum mondeo był post gdzie klient sam naprawiał wtryski w TDCi i wszystko było ładnie opisane. Pozdrawiam.

---------- Post dodany o 08:22 ---------- Poprzedni post był z 08:08 ----------

podaje link: http://forum.fordclubpolska.org/show...t=wtryskiwacze

Temat ktory podales jest aktualnie mieszanka postow o Mondeo i Focusie.
Focus w odroznieniu od Mondka nie ma autodaptacji wtryskow, wiec do czasu jak dawka miesci sie w zakrecie i cisnienie na listwie nie spada to bedzie chodzil na tych samych, sztywnych parametrach. Jak, to juz inna sprawa. Nie potrafi wiec sie dostroic do nowych wtryskow.
Ja kupilem wtryski refabrykowane Forda i kodowalem dopiero po 2 czy 3 tygodniach i roznica byla w elastycznosci i spalaniu. Silnik tez pracowal stabilniej. A byly to wtryski nowe, wiec teoretycznie z podobnymi parametrami jak te zakodowane w ECU. Auto odpalilo oczywiscie bez kodowania, ale po kodowaniu pracowalo ciszej i palio prawie litr mniej

Jezeli chodzi o same zaworki to jest od dawna dyskusja czy trzeba programowac czy nie. Wg mnie wszystko zalezy od podejscia. Jezeli mialbym oddac wtryski do "regeneracji" gdzie za 600 zmienia zaworek (jak robi 70% zakladow) to wolalbym go sam wymienic za 250. Ja jednak mialem mozliwosc kupna tanio dobrych nowych wtryskow i problem z glowy. I od tamtej pory trzymam sie z daleka od TDCI z logo Delphi ;)

cezarg1410 13-05-10 15:16

Próba przelewowa chyba nie zawsze odzwierciedla stan wtryskiwaczy. U mnie przelewy są idealne a mimo to foka źle odpala i czasami wyrzuca sprężynkę.
Narazie to olewam bo wlasnie musialem wylożyć 2 kola za ukochaną dwumaskę....

dvl 13-05-10 19:15

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 447060)
Ja kupilem wtryski refabrykowane Forda i kodowalem dopiero po 2 czy 3 tygodniach i roznica byla w elastycznosci i spalaniu. Silnik tez pracowal stabilniej. A byly to wtryski nowe, wiec teoretycznie z podobnymi parametrami jak te zakodowane w ECU. Auto odpalilo oczywiscie bez kodowania, ale po kodowaniu pracowalo ciszej i palio prawie litr mniej

No to się koledze udało, ja znam przypadek w którym po wymianie tylko jednego wtrysku foka nie odpalała, dopóki nie wprowadzono kodu do ECU. Swoją drogą to że wtryski są nowe absolutnie nie oznacza że mają zbieżne parametry, ani między sobą, ani w relacji z poprzednio zamontowanymi. Po to są zresztą te kody kalibracyjne, bo dwóch identycznych wtrysków nie ma. :)

darus161 13-05-10 20:31

W sumie jak na razie po zmianie zaworków nie zauważyłem skutków ubocznych, ale z ciekawości ile kosztuje samo zakodowanie wtrysków?? I gdzie można coś takiego wykonać (najlepiej okolice Wrocławia)?
Pozdrawiam

mkaminski100 13-05-10 20:57

Cytat:

Napisał dvl (Post 447185)
No to się koledze udało, ja znam przypadek w którym po wymianie tylko jednego wtrysku foka nie odpalała, dopóki nie wprowadzono kodu do ECU. Swoją drogą to że wtryski są nowe absolutnie nie oznacza że mają zbieżne parametry, ani między sobą, ani w relacji z poprzednio zamontowanymi. Po to są zresztą te kody kalibracyjne, bo dwóch identycznych wtrysków nie ma. :)

Jezeli wstawisz nowy, lub fabrycznie refabrykowany wtryskiwacz to na 90% odpali, bo parametry sa na tyle podobne, ze na to pozwalaja.
Co innego sama wymiana zaworka. Ja np kupowalem nowe wtryski, bo stare staly rok i w ogole nie odpalal. Palil tylko po wejsciu na obroty.

Jezeli chodzi o kupowanie czesci to po zakupie zaworka, rozpylacza i kodowania wychodzi cena regenerowanego wtrysku... :(

darus161 13-05-10 21:14

Jeśli wtryski leżały jakiś czas poza ropą to na 100% nie odpalą ;d Trzeba w takim wypadku włożyć je do ropy na parę dni a dopiero później założyć. Odpalić silnik i niech pochodzi godzinkę albo dwie (spokojnie nic nie wybuchnie, ale hałas jest przy tym jakby człowiek Ursusa z 76r odpalał). No w każdym razie po takim czymś nawet źle przetrzymywane wtryskiwacze powinny ruszyć.
I ponawiam moje pytanie z poprzedniego posta ;)

mkaminski100 13-05-10 21:21

Cytat:

Napisał darus161 (Post 447228)
Jeśli wtryski leżały jakiś czas poza ropą to na 100% nie odpalą ;d Trzeba w takim wypadku włożyć je do ropy na parę dni a dopiero później założyć. Odpalić silnik i niech pochodzi godzinkę albo dwie (spokojnie nic nie wybuchnie, ale hałas jest przy tym jakby człowiek Ursusa z 76r odpalał). No w każdym razie po takim czymś nawet źle przetrzymywane wtryskiwacze powinny ruszyć.
I ponawiam moje pytanie z poprzedniego posta ;)

Moczyly sie, co wiecej po prostu laly i tyle. Common Rail z Delphi jest zrobiony z kiepskiego materialu i po prostu koroduje.
Niestety na Twoje pytanie nie potrafie odpowiedziec.

dvl 13-05-10 21:55

Cytat:

Napisał darus161 (Post 447210)
W sumie jak na razie po zmianie zaworków nie zauważyłem skutków ubocznych, ale z ciekawości ile kosztuje samo zakodowanie wtrysków?? I gdzie można coś takiego wykonać (najlepiej okolice Wrocławia)?
Pozdrawiam

Nie wiem ile kosztuje w warsztacie, ale interface umożliwiający wprowadzanie kodów wtryskiwaczy do TDCI to koszt ok. 300zł. Do tego potrzebny jest jeszcze program FORmiDable, który dość łatwo znaleźć w sieci. Na taki i-face można się zrzucić w kilku i wtedy to już całkiem opłacalny zakup.

mkaminski100 13-05-10 22:11

Cytat:

Napisał dvl (Post 447251)
Nie wiem ile kosztuje w warsztacie, ale interface umożliwiający wprowadzanie kodów wtryskiwaczy do TDCI to koszt ok. 300zł. Do tego potrzebny jest jeszcze program FORmiDable, który dość łatwo znaleźć w sieci. Na taki i-face można się zrzucić w kilku i wtedy to już całkiem opłacalny zakup.

Tylko, ze wpisywanie kodow do ECU to jedno, a nadawanie ich do wtryskiwaczy to drugie. Nie zrobisz tego poza serwisem Delphi.

Stacho 13-05-10 22:27

Cytat:

Napisał mkaminski100 (Post 447220)
Co innego sama wymiana zaworka...

Rozumiem, że po wymianie zaworka nie trzeba kodować wtrysków na nowo i wprowadzać je ECU?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi