Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] Wymiana lamp (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=82701)

Nephilm 19-12-18 14:38

Wymiana lamp
 
Cześć, pytanie mam. Mam Focusa 2 2010 r i lampy ma takie przezroczyste (srebrny) środek a widzę że z tego roku wersja titanum ma lampy z czarnym środkiem. I pytanie czy da sie przełożyć bez przeróbek takie lampy że zwykłych srebrnych na czarne ? Ja mam wersję GHIA i zastanawiam się czy będzie pasować. Pozdrawiam

weuek 19-12-18 14:53

Żaden problem, tak właśnie podmieniłem w swoim.

Czarne są tak samo zwykłe jak srebrne, a nawet zwyklejsze, bo tańsze w produkcji. Są ich dwa rodzaje: całe czarne i z chromowanym kawałkiem koło postojówki. Klosz się w obu okopca tak samo (nieudany dizajn).

Nephilm 19-12-18 17:31

Rozumiem ale ogólnie wersja samochodu jest lepsza ghia czy titanum? Bo słyszałem że titanum lepsza potem ze gorsza i że w titanum lepsze były te lampy. Też dlatego mam dylemat czy lepiej coś kombinować czy olać temat i zostawić te co są.

weuek 19-12-18 21:21

Lepsza to titanium. Ghia to tylko kiczowate "drewniane" cztery plastiki we wnętrzu.

Lepsze lampy w tym aucie to w wersji z soczewką (skrętną), a najlepsze to w wersji z ksenonem. A czy srebrne czy czarne to bez znaczenia dla "lepszości".

Falcon 19-12-18 22:29

Jeżeli chodzi o aspekt wizualny to lepsze czarne, jeżeli chodzi o świecenie to tak jak weuek pisze.

weuek 19-12-18 22:40

Z własnego doświadczenia to szczere radziłbym poczekać z wszelkimi inwestycjami, bo sam włożyłem w to auto sporo, a wkrótce się okazało, że to ciulowaty model i nie warto w weń inwestować.

Falcon 19-12-18 23:04

Przestań pierniczyć, to samo robisz z oktawią. Też nie czekałeś z inwestycjami i wymieniasz to, co Ci się w niej nie podoba.

weuek 19-12-18 23:15

Przypominam, że w pierwszy miesiąc odkryłem w fokusie więcej wad niż w pięć lat w fabii. Teraz nie miało to miejsca.

Odpuść nieco tej automatycznej ortodoksji.

Reflektory przednie też są siusiakowato wymyślone w fokusie mk2 fl. Będziesz to miał, to się sam przekonasz. Jeśli ci bóg (ford) pozwoli.

Falcon 19-12-18 23:37

To Ty odpuść tej krucjacie w której wymyślasz takie bzdury jak wciskane zamiast przykręcane.

Nephilm 20-12-18 06:50

Panowie spokojnie po co te nerwy. Dziękuję otrzymałem odpowiedzi na swoje pytania ;) oczywiście wiadomo że czarne czy srebrne pod względem wyglądu jednym się podobają takie innym inne. Chodziło mi właśnie o to czy jest jakaś różnica w jakości. Teraz już wiem ;) wiadomo że z xenonem nie ma porównania. Niestety moja wersja nie jest tak bogato wyposażona 😃 pozdrawiam

weuek 20-12-18 07:45

Nerwów nie ma, jeno piszemy jak jest. Są tacy, co lubią tandetę. Stąd wynika brak porozumienia.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:47.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi