Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] Światła przeciwmgielne - montaż samodzielny (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=35800)

langolier 14-02-10 13:56

Światła przeciwmgielne - montaż samodzielny
 
Witam
znalazłem w jednym ze sklepów internetowych zestaw montażowy świateł przeciwmgielnych do Focusa za 465zł (światła, ramki, nowy przełącznik, zaczepy, instrukcja).
Mam pytanie - czy mając raczej nikłe doświadczenie z przebiegiem wiązek i z budową Focusa dam radę zamontować taki zestaw ?
Zwłaszcza martwi mnie demontaż starego przełącznika i montaż nowego - czy nie trzeba przy tej okazji demontować deski rozdzielczej z zegarami /
Czy nie powinienem wcześniej sprawdzić czy mam odpowiednią wiązkę/złacza w samochodzie ?
Czy ASO po takim samodzielnym montażu nie skasuje mi gwarancji ?
Słyszałem też że złodzieje lubią kraść halogeny przeciwmgielne - czy to prawda ?

kaszek 14-02-10 14:14

Cytat:

Napisał langolier (Post 414702)
Słyszałem też że złodzieje lubią kraść halogeny przeciwmgielne - czy to prawda ?

Na to mogę odpowiedzieć :)
Właśnie w tym tygodniu pod Kaskadą stało takie "pokaleczone" kombi...

Bzyczek 14-02-10 16:47

Cytat:

Napisał langolier (Post 414702)
Słyszałem też że złodzieje lubią kraść halogeny przeciwmgielne - czy to prawda ?

z takim sposobem myślenia to ja bym Ci radził jak najszybciej samochód sprzedać za nim ukradną [panna]

---------- Post dodany o 16:47 ---------- Poprzedni post był z 16:45 ----------

Cytat:

Napisał langolier (Post 414702)
Czy nie powinienem wcześniej sprawdzić czy mam odpowiednią wiązkę/złacza w samochodzie ?

warto sprawdzić czy jest wiązka. jeżeli nie to należy dokupić... wiem, że w niektórych FFI była mimo braku halogenów. Cena wiązki jeżeli dobrze pamiętam do FFI to ok. 130zł.

---------- Post dodany o 16:47 ---------- Poprzedni post był z 16:47 ----------

Cytat:

Napisał langolier (Post 414702)
Czy ASO po takim samodzielnym montażu nie skasuje mi gwarancji ?

jak coś w elektryce Ci się popie*doli to pewnie z przyjemnością się do tego przyczepią...
ale ja tam nie wiem [niewiem]

MisiekT 14-02-10 16:53

Cytat:

Napisał langolier (Post 414702)
złodzieje lubią kraść halogeny przeciwmgielne

a poza tym lusterka, kola, wlewaja syf do baku i 100 innych nieprzyjemnych akcji przed ktorymi IDEALNIE chroni jazda autobusami [panna]

PS. ja bym sie dowiedzial ile kosztuje taki montaz w ASO - moze warto zaplacic te 150 czy 200zl zeby nie miec problemow z gwarancja...

lordpablo 14-02-10 18:03

wtyczki od halogenów o ile dobrze pamiętam są schowane przy podłużnicy, z kanału łatwo sprawdzić czy są

langolier 14-02-10 18:52

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 414743)
a poza tym lusterka, kola, wlewaja syf do baku i 100 innych nieprzyjemnych akcji przed ktorymi IDEALNIE chroni jazda autobusami [panna]

Widzę, że mnie zapamiętałeś, Panie Guru :D
Że się tak trzęsę o auto..... :P

MisiekT 14-02-10 19:10

ciezko nie zapamietac [notworthy]

moons 14-02-10 19:14

Jeśli myślimy o tym samym to w zestawie nie ma wiązek, więc wypadało by najpierw sprawdzić czy masz wiązkę. Jeśli masz wiązkę i auto na gwarancji na Twoim miejscu zleciłbym montaż w ASO żeby nie było problemów z gwarancją, natomiast jeśli brakuje Ci wiązki no to raczej masz problem z montażem bo ASO powiem wymienić wiązkę w komorze silnika inaczej tego nie mogą zrobić, taka procedura że nie mogą dołożyć kilku kabelków tylko wymiana na inną a doskonale wiesz co za tym idzie w górę i to gigantycznie. Natomiast jeśli próbowałbyś na własną rękę instalować halogeny w takiej sytuacji trzeba by skonsultować się czy nie stracisz gwarancji.
Pozdrawiam

Draco 11-11-10 20:45

Przeciwmgielne z xenonem FF2
 
Odświeżę temat.
Wczoraj jechałem w takiej mgle jak mleko. Mam zamontowane seryjne lampy przeciwmgielne, ale one jak dla mnie nie dawały rady. Pomyślałem o wymianie na xenony w lampach przeciwmgielnych.
I tu pytanie:
Czy ktoś ma u siebie lampy przeciwmgielne z xenonowym źródłem światła?
Jak to się sprawuje w porównaniu z żarówką halogenową, czy zmiana jest warta zachodu?
Pozdrawiam

langolier 11-11-10 21:25

Nie sądzę aby we mgle jakieś specjalne światło działało lepiej niż zwykłe.
Po prostu mnóstwo światło się odbija od wody i tylko jeszcze bardziej oślepia kierowcę.

moons 11-11-10 21:38

Nie jestem specem od światła ale wydaje mi się że skoro tuningowe xenony o wysokiej temperaturze bardzo słabo wypadają w deszcz to pewnie też słabo wypadną w mgle. Kiedyś halogeny były żółte może lepiej iść w tę stronę.
Pozdrawiam

Falcon 11-11-10 23:42

Może lepiej nie iść w tę stronę...w PL nie wolno stosować juz żółtych żarówek. Zresztą i tak pewnie są trudnodostępne o ile w ogóle.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi