Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [ogólne] Muszę kupić zimówki... Co polecacie? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=13507)

grzehoo 11-11-06 22:22

[ogólne] Muszę kupić zimówki... Co polecacie?
 
W związku ze stwierdzeniem uszkodzenia (dzięki cviat za pomoc) obecnych opon zimowych Dayton DW500, które owocuje ostrym ściąganiem auta, muszę kupić nowe oponki (2 sztuki na przód).
Planuję wydać maks. 500 zł razem z założeniem i wyważeniem, oczywiście im mniej tym lepiej...
Oczywiście zainteresowałem się Goodyear UG7, ale cena chyba przekracza moje założenia...
Później znalazłem Firestone
który zaskoczył mnie wysoką oceną i opiniami oraz niską ceną.

Co myślicie? Które wybrać? A może jakieś inne sugestie? Muszę kupić dość szybko, bo te moje Daytony już długo nie pociągną...

@ndy 11-11-06 22:26

Cytat:

Napisał grzehoo
Później znalazłem Firestone

zamienił stryjek... [zaklopotanie] - i Dayton DW500 i Firestone zrobił Bridgestone... [helm]

grzehoo 11-11-06 22:28

czyli ten sam badziew powiadasz?

[ Dodano: Sob 11 Lis, 2006 23:20 ]
a może Continental

przekraczam budżet, ale może warto?

Gerardoo 11-11-06 23:55

Bylo juz o zimowkach [bylo]

Krzyziu 12-11-06 00:13

mam winterhawki i jestem narazie super zadowolony, duzo bardziej ciche niz moje letnie (kierunkowe), na ostrych warunkach jeszcze nie probowalem, za to z woda radza sobie

@ndy 12-11-06 09:12

Cytat:

Napisał grzehoo
czyli ten sam badziew powiadasz?

HAWK [helm]

cieply 12-11-06 09:58

Pare tyg temu kupilem Winterhawk'i sugerujac sie wlasnie opiniami "sklepowymi" i jak narazie jezdzi sie na nich OK, ale jeszcze nie bylo "prawdzistej" zimy ;) zobaczymy jak temp spadnie, i jak na to zareaguja oponki.

pozdro

PILOT 12-11-06 10:28

Bez dwoch zdan GoodYear Ultra Grip 7 :smt023

Michał 12-11-06 10:36

Cytat:

Napisał PILOT
Bez dwoch zdan GoodYear Ultra Grip 7 :smt023

I cenowo też byś się zmieścił: http://www.netcar.pl/x_C_I__P_115525806-115510002.html

piotr278 12-11-06 11:27

Wybierz GoodYear Ultra Grip 7 lub Continental TS 810. W testach w gazecie Auto Świat pierwsze miejsce zajęły Continentale a drugie Ultra Grip 7. Cena Continentali nieznacznie przekracza 250 zł za szt (około 255zł)

shakopyl 14-11-06 06:48

Sam wybrałem UG7. I bardzo zaskoczyło mnie to że najniższa cenę dostałem w ASO (troche negocjowałem bo kupiłem u nich niedawno samochód). 4 opony wyszły za niecały 1000 (195/65 R15) ale do tego jeszcze stalowe felgi(190 zł), śrubki do przykręcenia(4/szt), montaż(50zł) także w sumie coś koło 1850 zł.

grzehoo 14-11-06 08:37

Cytat:

I cenowo też byś się zmieścił: http://www.netcar.pl/x_C_...-115510002.html
dzięki Michał, właśnie tam je zakupiłem. Dzisiaj kurier ma przywieźć... [jupi]

darekw 14-11-06 10:05

Uważaj na te UG7. Ja mam kupione w www.opony.com i nie jestem zadowolony. Nierówno ulany bieżnik skutkuje biciem i niewyważeniem. Made in Slovenia.

Od tej przygody moje doświadczenie jest takie - opony będę kupował tylko w serwisie oponiarskim. Zaoszczędziłem kilka stów, ale co z tego, skoro nie jestem w pełni zadowolony...

grzehoo 14-11-06 10:25

no karewa tera mie mówisz? nie strasz [zimny]

darekw 14-11-06 10:30

Cytat:

Napisał grzehoo
no karewa tera mie mówisz?

Pisałem kilka razy w zeszłym roku :-)

Cytat:

Napisał grzehoo
nie strasz [zimny]

Myślę, że miałem pecha po prostu. Jak widzisz, większość jest zadowolona :-) [bigok]

grzehoo 14-11-06 11:20

Cytat:

Napisał darekw
Pisałem kilka razy w zeszłym roku

aha, to sorry. wtedy mnie nie interesował temat jeszcze [notworthy]

krzychu 14-11-06 13:55

Ja kupilem UG7 (205/55/16) w NetCar przez internet, nie pamietam gdzie zrobione ale na pewno z tego roku. Powiedzieli ze mam 5 lat (!?) gwarancji. W zeszlym tygodniu mialem troche jezdzenia (~3kkm) - z tego troche po sniegu (poprzedni weekend), reszta albo po suchym albo czesciej mokrym. Jak do tej pory nie mam zastrzezen, sa w miare ciche, z wyjatkiem tych dziwnych austriackich betonowo-plytowych austroad - gdzies przy 140-160 slychac taki wysoki dzwiek, ale chyba na letnich tez tak mialem.
Odprowadzanie wody - dobre albo lepsze niz dobre, nawet przy 5cm koleinach wypelnionych woda (A4 w okolicach Krakowa) nie czulem za bardzo ze jade po wodzie. Sniegu za wiele nie bylo, ale na 2-3 cm blota posniegowego nie udalo mi sie obudzic ABSu przy kilku mocniejszych hamowaniach. BTW: IMHO krzywy nalany bieznik to jak najbardziej podstawa do reklamacji.

darekw 14-11-06 14:44

Cytat:

Napisał krzychu
IMHO krzywy nalany bieznik to jak najbardziej podstawa do reklamacji.

Niby tak, ale weź się z nimi handrycz :? :? :?

Już wiem, napiszę do GoodYear Polska :-)

grzehoo 14-11-06 14:57

no właśnie przyszły z NetCar. pikne, nie widzę, żeby coś było z nimi nie tak. Produkcja 3306 czyli 33 tydzień 2006 roku. Nówki jak się patrzy.
Mam nadzieję, że po założeniu na felgi będę tak samo albo i bardziej zadowolony :)

darekw 14-11-06 15:01

Cytat:

Napisał grzehoo
pikne, nie widzę, żeby coś było z nimi nie tak.

Ocenisz na wyważarce :mrgreen:

Oczywiście mam nadzieję, że wszystko będzie ok [bigok]

ZootAlures 14-11-06 16:54

Wtrącę sią apropos UG7.
Mam takie, kupione w zeszłym roku u oponiarza, made in germany, dobra cena.
W zeszłym sezonie wydawały mi się super. Teraz jakoś nie poznaję ich świetności.
Tamten oponiarz się zwinął, w tym roku zakładałem u innego.
Niestety tamten nie oznaczył ich która z której felgi i założone zostały losowo.
Nowy oponiarz twierdzi że opony sa jakies dziwne, 'kartoflowate'. Po założeniu lekko ciagnie w prawą stronę. Zrobiłem drugie wyważanie, nie pomogło.
Zamieniłem prawą stronę przód z tyłem (całe koła) i też nie pomogło. Zbieram się żeby to samo zrobić z lewą stroną ale czekam aż będzie krótsza kolejka.
W międzyczasie zrobiłem ze 300 km i nic się nie ułożyło. Poza tym mam wrażenie że auto trochę 'pływa' po jezdni ale to może dlatego że jeszcze jest ciut za ciepło na takie gumy.
Z letnimi wszystko było OK. Zimówki przechowywałem prawidłowo (worki i pionowo).

Pozdrawiam
Z

piotrek85 14-11-06 17:02

Ja od tygodnia jeżdżę na UG7 i jak narazie jestem zadowolony. Opony są ciche, auto dobrze się prowadzi, choć moim zdaniem trochę za łatwo tracą przyczepność przy ruszaniu na mokrym ale to może przez moją ciężką nogę.

grzehoo 16-11-06 15:04

nowe gumy UG7 założone dzisiaj - przednia oś. od razu zdecydowana poprawa trakcji - nic mnie nie ściąga, auto jedzie pewnie przed siebie jak po sznurku...
czy jest ciszej? nie wiem, bo z tyłu ciągle te Daytony mam, to huczą...

generalnie jest dobrze - oby tak dalej. :D

Costello 16-11-06 18:32

Rowniez nabylem UG7. Poki co nie jechalem po sniegu :) IMO bardzo ciche. Na pewno cichsze od letnich P6000. Mam wrazenie, ze przy 160 slysze ped wiatru, a nie zimowki. Na mokrym sie dobrze prowadzi. Moze to efekt placebo, ale auto ma duzo lepsza przyczepnosc.

postri 26-12-06 20:55

Re: Muszę kupić zimówki... Co polecacie?
 
Witam, ja posiadam Kormorany Winterpro i jak dla mnie sa super. Zadnych slizgow, zakopywania sie czy uczucia plywania. Jezdze na autobanach 190km/h i nie slysze jakiegos specjalnego huczenia.

Muszę dodać, ze tu gdzie mieszkam zimy są srogie.

Oto co zastało mnie pewnego marcowego :!: poranka. Ale odpalił ówczesnie za 1 razem :::)))


http://images1.fotosik.pl/317/41713976b923f977.jpg


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi