Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK3] Programowanie, aktywowanie, kodowanie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=67595)

krystianen 28-04-14 11:43

U mnie tzw. upgrade tez działa. w FF3

działa to wszystko co opicsał panerai_47.

Mnie zależalo na tempomacie.

moje przyciski od dawcy wygladły tak.
http://s005.radikal.ru/i210/1211/71/909f2822623e.jpg

Wg mnie sa 3 kluczowe etapy dokładani temopowamu.

demontaż poduszki. NAD ODPIETYM AKUMULATORZE !!!!

FILMIK JA ZDEMONTOWAC PODUCZKE
http://youtu.be/rm8KqHGonF8

kabelkologia.

U mnie takze w poduszce nie bylo zielonej wtyczki wiec 5zylowy kabel trzeba bylo przepiac w orignalan kostke. tzn wyciaganac piny i wpiac w nasza kostke. Jak porownacie obie kostki bedziecie wiedzili gdzie wpiąć. za tempomat odpowiedaja 4 kable z prawej oraz jeden, drugi od lewej, w dolnym rzedzie. (na zdjeciu zielony)

http://media.ffclub.ru/up189427-IMG_...1326394348.jpg
http://media.ffclub.ru/up189427-IMG_...1326394359.jpg

Ostatni etap to rzezbienie wkierownicy tutaj zalecam duzo cierpliwości i koniecznie OSTRY noż.

zdjecia zaczerponie z forum z ZSRR.
aktywowane dzieki MAYAK

Jakby ktos potrzebował wsparcia (montaz+aktywacja) słuze pomoca w Poznaniu

FF3 MK3 - aktywacja tempomatu, Hill Assist, autlocking, czujnik cisnienia opon, sygnalizator pasów... itp. - POZNAN

xywameg 17-05-14 17:50

W tę bardzo deszczową sobotę przynajmniej do południa, przyszła i na mnie kolej i zdecydowałem się na "spacer" do kolegi Marcina w celu aktywacji tego co się da łącznie z tempomatem. Dla tych co już coś wiedzą i są zainteresowani w kilku słowach co i jak.
1.Potrzebna kierownica z przyciskami do tempomatu Jeżeli ktoś posiada tylko podstawowe przyciski do sterowania radiem i komputerem pokładowym w poduszce to ma dwie drogi. Tańszą i bardziej skomplikowaną którą opisał kolega w poście powyżej i łatwiejszą ale o 67 złoty droższą. Dalczego droższą? otóż do kierownicy należy dokupić wiązkę. Ja wymieniłem kwotę 67 zł bo tyle za nią zapłaciłem w ASO oczekiwanie ok tygodnia i bez łaski jest. Piszę bez łaski dletego ,że pierwsze kroki w celu zdobycia tej wiązki skierowałem na allegro, ale tam mimo , że na zdjęciach była widoczna ta wiązka to niby nikt nie miał nie chciało mu się, był zarobiony i takie tam pierdy. Następny strzał w ASO i celnie. Ale żeby było bardzo celnie to trzeba mieć numer tej wiązki, pierwszą kupiłem złą i ją sobie mam, drugą kupiłem już dobrą i też sobie mam ale ta pracuje przynajmniej. I teraz najważniejsze dla potomnych, numer finis tej wiązki 1801776 Oczywiście kupując kierownicę na allegro bez poduszki (zapewne jest wystrzelona) warto porosić o wiązkę która jest w poduszce, bo to jest wiązka z poduszki wiązka wygląda tak-zdjęcie zaczerpnięte od przyjaciół moskali
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...319039ff5.html
poduszka z wiązką jaką miałem oryginalną
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...db279a418.html
i poduszka z wiązką jaka jest potrzebna do tempomatu
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...313e7ceeb.html
Oczywiście podmiana wiązek nie nastęcza żadnych kłopotów, jak ktoś zdjął kierownicę to i z tym sobie poradzi. Gdybym coś nie jasno napisał to proszę pytać nawet odnośnie przepinowywania kabli ja tego osobiście nie robiłem bo lubię jak coś jest zrobionie jak w oryginale ale wiem o co chodzi i mogę pomóc
Oczywiście wszystko aktywowane u kolegi mayak trwa to krótko działa długo mam nadzieję

Xeo 05-06-14 11:00

Witam,

Ja również skorzystałem z dobrodziejstw jakie oferuje kolega Mayak - aktywowanie mapy i zmiana mocy z 140 ---> 163KM. 370 NM :D

Auto zbiera się dużo lepiej, szczególnie na III i IV biegu. Dodatkowo co może niektórych zdziwić, auto mniej pali... Wcześniej średnia po mieście (90% jazd to miasto) wynosiła około 6,7L/100km, teraz 5,5L/100km (sam nie mogę uwierzyć)
Przy okazji aktywowaliśmy autoryglowanie drzwi.

Marcin ma też UDS'a, więc mógł zrobić mi proces adaptacji sprzęgieł i wybieraka skrzyni biegów. PowerShift zachowuje się dużo lepiej, wszystko płynniej chodzi. Przy zatrzymywaniu nie ma już uczucia "szarpnięcia" w momencie zatrzymania auta.

Generalnie zdecydowanie polecam! Profesjonalka, dobre merytoryczne podejście do tematu. Kolega Mayak wie co robi i niezdecydowani nie mają się czego obawiać. Ceny też bardzo przystępne.

Na pewno jeszcze skorzystam przy drugim aucie.

Pozdrawiam i jeszcze raz polecam!

lucas mk3 22-06-14 18:09

Witam koledzy mam niestety do kolegi Marcina prawie 500 km czy ktos z okolic gorzowa wlkp szczecina poznania moglby aktywowac ryglowanie dds i hla??
Dzieki za info

tedi_k 22-06-14 20:39

No niestety - kolega się spóźnił... Robiłem w Żarach w poprzedni weekend "spot techniczny" i kilku kolegów zrobiło sobie 140->163PS oraz inne udogodnienia... Pewnie jeszcze coś takiego powtórzę, ale to bliżej niekreślona przyszłość...

Adiko. 22-06-14 20:51

Cytat:

Napisał tedi_k (Post 989811)
No niestety - kolega się spóźnił... Robiłem w Żarach w poprzedni weekend "spot techniczny" i kilku kolegów zrobiło sobie 140->163PS oraz inne udogodnienia... Pewnie jeszcze coś takiego powtórzę, ale to bliżej niekreślona przyszłość...

Eeeee gdzie można było znaleźć info? U mnie zegary nadal nie wymienione. Szlag.

tedi_k 22-06-14 21:47

Info było 2 tygodnie na FCP w 'strefie lubuskiej". Na FKP nie bardzo było gdzie powiesić a i admini tu jacyś bardziej bojowi...
Można oczywiście zrobić też taki spocik "na zamówienie" - powiedzmy ze 4 kolegów na upgrade 115/140->163PS (poliftowe MND4, S-maxy, Kugi po 2010r. - czyli samochody 2.0TDCi ze sterownikiem Delphi) no i ze 3-4 kolegów typu tempomaty, zegary, HLA i inne bajerki w FF3 i znowu mogę jechać odwiedzić moją mamę...:smt054

lucas mk3 22-06-14 23:58

tedi_k nie znajdzie sie raczej tylu chetnych ja mieszkam w de bede na urlopie wiec nie mam czasu czekac czekm na odpowiedz od myaka jakie to koszty i jakis kontakt zabiore zone na wycieczke do stolicy ,chyba ze on nie bedzie mial czasu to wtedy katowice ,jesli mozesz zostaw namiary na priv (u mnie dds,hla, ryglowanie )
Pozdrawiam lukasz

---------- Post dodany o 23:58 ---------- Poprzedni post był z 23:07 ----------

no to moj fokusik na poczatku lipca bedzie doposazany dogrywam szczegoly z kolega Marcinem i w droge do stolicy :D

krystianen 23-06-14 18:02

Jakby co w Poznaniu tez ogarniemy :P

lucas mk3 23-06-14 21:55

dzieki ale juz sprawa dograna z kolega mayak ale na przyszlosc bede mial na uwadze:)

KrisSz 27-06-14 17:38

Cytat:

Napisał Xeo (Post 986073)
Witam,


Marcin ma też UDS'a, więc mógł zrobić mi proces adaptacji sprzęgieł i wybieraka skrzyni biegów. PowerShift zachowuje się dużo lepiej, wszystko płynniej chodzi. Przy zatrzymywaniu nie ma już uczucia "szarpnięcia" w momencie zatrzymania auta.


!

Czy to znaczy że Mayak jest w stanie zrobić adaptację skrzyni powershift również w mondeo mk4 ?

mayak 27-06-14 18:20

Tak, teraz to praktycznie wszystko to co ASO powinno potrafić w każdym Fordzie

KrisSz 27-06-14 18:55

A to się uśmiechnę na priva z mondkiem żony :-)

lucas mk3 29-06-14 17:30

Wycieczka so Stolicy udana �� kolejna foczka by Mayak
tempomat i reszta aktywna

mayak 05-07-14 23:11

potrzebny FF3 1.6tdci 95 z 2013/2014 chętny do przemiany na 1.6tdci 115 :D

mayak 10-07-14 23:13

no to przyczyniłem się do poprawy bezpieczeństwa czynnego na drogach:
pierwszy FF3 1.6tdci 95 został upgrade'owany do fabrycznej wersji 115 KM!!


w porównaniu z tym co było wcześniej, to różnica jest duża, choć oczywiście w porównaniu z chiptuningiem, to jest około połowa przyrostu KM i Nm

na razie mogę tylko auta od połowy 2013 - starsze (i 1.6EB) to już po urlopie ;)

szejk78 10-07-14 23:51

[hura] [bravo]

mayak 13-08-14 10:48

Cytat:

Napisał mayak (Post 994437)
na razie mogę tylko auta od połowy 2013 - starsze (i 1.6EB) to już po urlopie

powyższe już nieaktualne:

umiem zrobić upgrade 1.6tdci 95 -> 115 dla wszystkich poza najnowszymi (tj. od wiosny 2014) oraz także upgrade 1.6 EB 150 -> 182

KrisSz 13-08-14 23:55

No to chciałem podziękować Mayakowi za kalibracjęskrzyni i wybieraka w Powershifcie.

Autko szarpało przy łagodnym ruszaniu, przy ruszaniu na skręconych kołach i przy łagodnym ruszaniu pod górę. Podobno aso robiło kalibrację ale najwyraźniej nie wyszło ;-).

Po wizycie u Mayaka - drastyczna różnica na plus - rusza płynnie, zmienia płynnie biegi - bajka :-D. Nie sprawdziłem na razie ruszania pod górę ale wybiorę się do jakiejś galerii z podjazdami.

SUPER DZiĘKI - POLECAM !

panerai_47 14-08-14 10:20

Jestem ciekaw czy jak beda oferowane przez forda nowe wersje diesla 2 litry, 150 i 180 kM. To czy bedzie mozna wgrac nowa mape do starszych wersji 140 i 163 kM? Mam nadzieje, ze bedzie mozna wyodrebnic nowy soft dla wiekszej mocy.

mayak 14-08-14 10:27

chyba już CI pisałem na FCP - nie da się, bo to są ZUPEŁNIE różne silniki

panerai_47 14-08-14 12:58

Czym sie beda roznily?

Atlis 14-08-14 15:33

Konstrukcją?

panerai_47 14-08-14 15:37

Cytat:

Napisał Atlis (Post 1001489)
Konstrukcją?

Ogolne pojecie. Wiem, ze maja spelniac wyzsza norme zanieszczyszcEnia spalin.

mayak 14-08-14 15:45

nie ma na razie za dużo informacji, ale to jest nowa rodzina silników ozn. DW10F (panerai_47, Twój zowie się DW10C), a marketingowo w Peugeotach/Citroenach nazywany BlueHDi

DW10C pojawiły się w 2010r. z uwagi nową normę spalin Euro5 i sporo (cały system wtrysku, kolektory, turbina -> http://it.wikipedia.org/wiki/PSA_DW#DW10C) różniły się od poprzednich DW10 (mam taki pod maską).
A teraz pewno sytuacja powtarza się, bo wchodzi nowa norma Euro6. Gdzieś czytałem, że DW10F ma inne wtryski i ciśnienie ich pracy, niż DW10C. na bank różnic jest więcej

ps.
w nowym Edziu (Edge) będzie 2.0tdci 210KM/450Nm - podejrzewam, że to będzie biturbo

panerai_47 14-08-14 16:07

Krcze myslalem, ze cos podzialamy, Marcin :)
Mocy mi brak, chyba bede musial do Heco sie udac, w koncu :)

cortez79 21-08-14 18:34

Ja jestem po kolejnej wizycie u mayak (Mk2FL-kilka modyfikacji, ostatnio po raz drugi MK3). To ta trzecia wizyta sprawiła mi najwięcej frajdy. Przyrost mocy silnika o 20% to jest coś czego od dawna mi brakowało! Konkretnie 95KM>115KM. Powiem tak, specjalista z tego człowieka fenomenalny. Polecam każdemu, kto się zastanawia nad taką modyfikacją.
PS. Mocno zacząłem myśleć nad tempomatem :)

chinol 26-08-14 10:38

Elo, witam wszystkich. Jestem nowy na forum i świeżym posiadaczem Focusa Mk3. Śledzę wątek o przemianach naszych aut i stąd mam pytanie czy jest możliwość zmiany oświetlenia wewnątrz aut tzn. chodzi mi o dodatkowe podświetlenie przy podsufitce,klamkach i nogach na inny kolor? U mnie jest czerwone i mnie drażni. Auto nie posiada wyposażenia lightupgrade (chyba o to chodzi) gdzie samemu można zmienić. Poza tym chciałem podpytać co w moim aucie można byłoby uruchomić dodatkowo ( Focus z 10.10.2011 ). Pozdrawiam.

mayak 26-08-14 10:43

Cytat:

Napisał chinol (Post 1003530)
Poza tym chciałem podpytać co w moim aucie można byłoby uruchomić dodatkowo ( Focus z 10.10.2011 )

podeślij vin na priv

chinol 26-08-14 11:05

Cytat:

Napisał mayak (Post 1003534)
podeślij vin na priv

Poszło. Dzięki. Czy z tym oświetleniem też dałoby rade? Pozdro...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi