Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [Ogólne] Opony letnie (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=9025)

moons 09-04-07 20:35

Cytat:

Napisał darekkk
dunlopy sporty

raczej bym omijał wszystkie z nazwą sport albo przeznaczone do sportu, przeważnie miękkie i szybko schodzą.
Pozdrawiam

darekkk 10-04-07 20:19

Cytat:

Napisał Krzyziu
300 zł za sztukę?? Troche drogo jak na 14"

pardąsik za szybko napisałem ale to są 15"


a tak na marginesie to zbytniego wyboru w tym mińsku nie ma, :cry:
nawet na zamówienie niektórzy kręcą nosem [banghead] ,bo wiadomo że
lepiej jest sprzedać to co mają od ręki

:)

wrx 12-04-07 09:05

a jezdzil ktos na oponach w rozmiarze 195/50 R15 ?? sa duzo tansze niz 185/65 i 195/60 tez R15

Krzyziu 12-04-07 16:32

wg mnie troche za malo...

Sylwekgsxf 12-04-07 22:12

dzisiaj założyłem 195x60 r15 i po kilku kilometrach stwierdzam że jest ok, jest cicho, mientkoo,
więcej tu:
http://forum.focusklubpolska.pl/view...tart=15#215615

Pawey 13-04-07 13:04

Również niedawno kupiłem 195x60x15 i w porówaniu do wcześniejszych 14 o niebo lepiej.

rmichal 06-11-07 15:00

Bridgestone Turanza - mega głośne czy mi się tylko zdaje?
 
Czy ktoś z Was jeździ(ł) na Bridgestonach Turanza ER 30 205/55/16? Mój probelm jest taki, że po całym lecie jazdy na nich, niedawno założyłem zimówki Kleber Krisalp HP 195/65/15 i odczułem GIGANTYCZNĄ różnicę w hałasie. A hałasu nienawidzę. Po prostu te letnie to jest masakra jakaś. Noszę się z zamiarem kupna nowych opon na lato ale wątpliwości mam takie:

1. Czy różnica hałasu przede wszystkim wynika z szerokości? Jesli tak, to każda oppna 205 będzie dużo głośniejsza niż mój Kleber 195?

2. Czy jest ktoś w stanie polecić mi naprawdę cichą oponę 205/55/16, tak abym po dokonaniu zakupu nie stwierdził, że nie ma różnicy i niepotrzebnie wydałem pieniądze?

3. Dochodzi sprawa twardości opony. MOje letnie Turanzy 205/55/16 nie dość, że są głośne to są jeszczce potwornie twarde, czy zgadzacie się z tym, czy tylko mi się zdaje?

Z góry dzięki za pomoc!

Hoss 06-03-08 22:27

Wiosna sie zbliza wiec odswieze temat, przymierzam sie do zakupu letnich kapci, co sadzicie o tych: http://www.opony.com/opony/47455_goo...xcellence.html a moze cos polecicie w podobnej cenie,
pozdrowienia

ppgor 07-03-08 08:01

polecam te: http://www.ceneo.pl/421962

pafcio 07-03-08 08:21

A może Ktoś się wypowie o tych oponach: http://www.netcar.pl/x_C_I__P_115523...kad_ceneo.html

grzybek 11-03-08 16:33

Teraz i mnie czeka kłopot z wyborem. Byłem ostatnio na przekładce, ale wulkanizator powiedział że szkoda kasy na wyważanie bo są ostro zjechane (od nowości na nich latam). Ponadto na 2 szt. są ostre nacięcia po "rękawie" choć nie przypominam sobie abym z niego korzystał w trakcie jazdy [hehe] bo zawsze było mi szkoda kapci. I teraz stoję przed wyborem nowych oponek. Rozmiar 195/60/15 i takie moje typy:
- Continetal ContiPremiumContact 2
- Dunlop SP Sport FastResponse
- Toyo Proxes CF-1
- Nokian H ewentualnie V
Co do wymagań - ciche, wolne ścieranie no i dobre trzmanie na suchym i mokrym (wiem, nie ma złotego środka ale chcę coś kompromisowego) no i cena NIEzaporowa :wink: Na górze wytypowałem kilka sztuk, które mają dobre opinie i oceny. Generalnie zauważyłem że bardzo wysokie noty zbierają Dunlopy, a Conti idą z nimi łeb w łeb. Czekam na opinie kogoś kto jeździ/ł na któryś i podpowie co wybrać.

tomiwit 11-03-08 16:56

grzybekbgi, poczytaj sobie testy, np ADAC http://www.autocentrum.pl/go/338__Au...450414118.html
Jak chcesz dobre na mokrym to ani toyo ani nokian.
Ja teżjestem w trakcie wyboru i chyba kupię yokohama c.drive, ale jak zależy Ci na wolnym ścieraniu to niestety nie są dla Ciebie :)

grzybek 11-03-08 17:07

tomiwit, dzięki za tego linka :) , już widzę że Dunlop FR jest jednym ze zwycięzców więc to mnie upewnia w wyborze (od początku myślałem o tych oponkach). Jedna niewiadoma to ścieralność tych gum bo są stosunkowo niedawno na rynku i nie wiadomo ile wytrzymają.

MisiekT 11-03-08 17:23

tomiwit, testy ADAC sa delikatnie mowiac... niemiarodajne...

Nokian to swietne gumy, wspaniale zachowujace sie w deszczu, dodatkowo za rozsadne pieniadze... oczywiscie nie sa tak trwale jak oponki typi ContiPremiumContact, ale to akurat oczywiste...

grzybekbgi, bierz Nokiana V z tych wymienionych... na pewno nie bedziesz zalowal...

grzybek 11-03-08 17:31

W gruncie rzeczy na ścieralność mógłbym przymknąć oko bo jak za rok, dwa znajdą się $ to na pokład wejdą 17" więc te niekoniecznie muszą długo jeździć. Przy obecnych przebiegach musiałyby wytrzymać około 60kkm.
MisiekT, chciałbym wyrobić się w 1k a przy Dunlopach mam taką możliwość, choć cena może ulec zmianie bo znajomy braciaka handluje oponami więc cena może być atrakcyjna [zlosnik]

MisiekT 11-03-08 17:42

grzybekbgi, poszedl PW

tomiwit 11-03-08 19:20

MisiekT, a dlaczego tak sądzisz? (że są niemiarodajne)

Teoretycznie powinny być ok bo testują wszystkie oponki w tycha samych warunkach, na tych samych autach więc teoretycznie idealne porównanie.
Ale przyznam, że czasem wyniki są zaskakujące. Np przy wspomnianych nokianach. Też zastanawiałem się nad nimi, głównie po przeczytaniu opini użytkowników. Ale jak zobaczyłem testy to sobie odpuściłem. Pomyślałem, że ADAC to lepsza wykładnia niż subiektywne opinie użytkowników.
Inną dziwną rzeczą w testach ADAC jest to, że dana guma w jednym teście jest ok a w innym już nie (np uniroyal rallye 550).

A na koniec jeszcze jedno pytanko, czy nokian H i nokian V to ta sama opona (w sensie mieszanki, bieżnika) różniąca się tylko indeksem prędkości?
Pytam bo myślałem, że to dwa modele ale na zdjęciach w necie wyglądają tak samo.

MisiekT 11-03-08 19:47

1. nie biora wszystkich opon z danego przedzialu - czesto wybor jest wrecz dziwny, bo nie ma bezposrednich konkurentow
2. opony wypadaja roznie w roznych testach (wspomniales to) - to normalne w miare, gdyby nie to ze raz jest polecana a raz "niebezpieczna"...

poza tym, nie ma idealnego testu a opon, a nawet sadze ze nie ma rozsadnego sposobu na testy - kazdy ma inny styl jazdy, opona zachowuje sie inaczej jak jest nowiutka, inaczej po 1000km, inaczej jak jest mocno rozgrzana itp...

dla mnie duzo wazniejsze wydaje sie dobranie opony do warunkow w jakich sie jezdzi, klimatu i wymagan...

Blue 11-03-08 21:01

Cytat:

Napisał tomiwit
A na koniec jeszcze jedno pytanko, czy nokian H i nokian V to ta sama opona (w sensie mieszanki, bieżnika) różniąca się tylko indeksem prędkości?

Inna mieszanka, inna budowa. V nadaje się (o ile można w ogóle powiedzieć w ten sposób o oponie tej klasy) troszeczkę bardziej do jazdy sportowej. H jest podobno bardziej ekonomiczna pod względem zużycia paliwa. Teoretycznie ich najlepszym modelem drogowym jest Z.

Cytat:

Napisał MisiekT
dla mnie duzo wazniejsze wydaje sie dobranie opony do warunkow w jakich sie jezdzi, klimatu i wymagan...

Mam takie samo podejście i nigdy nie sugeruję się żadnymi testami. Raczej słucham osób, które mają podobne wymagania jak ja. I przede wszystkim, w miarę możliwości, sam testuję co mi bardziej odpowiada. Już nie raz teoretycznie super hiper opona okazała się dla mnie kompletnie bezużyteczna. Każdemu wg potrzeb ;)

MisiekT 11-03-08 21:24

Cytat:

Napisał Blue
Teoretycznie ich najlepszym modelem drogowym jest Z.

a teraz wszedl wlasnie Z g2, ktory ma wielorowkowa rzezbe troche w stylu ContSportContact, wiec pewnie naprawde dobra, szybka opona to codziennej jazdy bez szalenstwa... sam nad nimi myslalem ale jednak po namowach przetestuje GY F1

Blue 11-03-08 21:41

Cytat:

Napisał MisiekT
sam nad nimi myslalem ale jednak po namowach przetestuje GY F1

Słuszny wybór, sam jeździłem dosyć długo na takiej 18-tce i złego słowa powiedzieć właściwie nie mogę. Rewelacja na mokrym, bardzo dobrze na suchym. Dosyć głośna i szybko się zużywa (co bardzo wpływa na jej osiągi). Myślę, że nie będziesz żałował. ContiSport też miałem na 18-tce - zdecydowanie gorzej ją wspominam.

O Z G2 jeszcze nie słyszałem, muszę popytać.

pepo 11-03-08 21:45

Blue, nczym teraz śmigasz?

Greg 11-03-08 21:47

Cytat:

Napisał Blue
i szybko się zużywa

jak wiekszosc takich typu opon , doznania z jazdy na mokrym bezcenne [zlosnik]
Wiem bo tez mialem .

Pzdr.

Blue 11-03-08 21:50

Cytat:

Napisał pepo
Blue, nczym teraz śmigasz?

Potenza RE070 i Potenza RE050 w zależności od nawierzchni. Moje ulubione opony, chociaż jeszcze mam wiele marek do przetestowania (np. Avon, Falken Azenis, Toyo R888).

P.S. Znalazłem te Nokiany ZG2, w Finlandii nazywają się nieco inaczej. Ten sam wzór co H i V, ale pewnie inna mieszanka (zgaduję).

[ Dodano: Wto 11 Mar, 2008 21:51 ]
Cytat:

Napisał Greg
doznania z jazdy na mokrym bezcenne [zlosnik]

Dokładnie :)

pepo 11-03-08 22:01

ja z toyo t1 jestem bardzo zadowolony lecz teraz zmieniam wielkość felgi i poszukuje opony :)

zarembski 13-03-08 12:40

A co powiecie Panowie o oponce Yokohama C.Drive? Jestem na nią prawie zdecydowany (czytając opinie na forach oponiarskich i sklepach internetowych), a na placu boju zostały już tylko KLEBER DYNAXER HP2 i CONTINENTAL ContiPremiumContact 2.

tomiwit 13-03-08 20:22

Cytat:

Napisał zarembski
A co powiecie Panowie o oponce Yokohama C.Drive? Jestem na nią prawie zdecydowany (czytając opinie na forach oponiarskich i sklepach internetowych), a na placu boju zostały już tylko KLEBER DYNAXER HP2 i CONTINENTAL ContiPremiumContact 2.

Tu na forum chyba nikt nie ma. Już kiedyś o nie pytałem i nic...

Ale to chyba dobry wybór. Ja też je raczej kupię. Jedne z niewielu, które mają zarówno dobre opinie użytkowników jak i wyniki testów.

MarcinJ 13-03-08 21:18

Cytat:

Napisał tomiwit
A na koniec jeszcze jedno pytanko, czy nokian H i nokian V to ta sama opona (w sensie mieszanki, bieżnika) różniąca się tylko indeksem prędkości?
Pytam bo myślałem, że to dwa modele ale na zdjęciach w necie wyglądają tak samo.

Nie wiem jak jest dokładnie w Nokianie ale zazwyczaj różnice to grubsze izolacje opasań stalowych i mocniejszy ekran tekstylny. Mieszanka bieżnika nie ma aż tak znaczącego wpływu na wytrzymałość prędkościową.

tomber 14-03-08 12:47

W zeszłym roku szukałem Kleberków HP2 ze względów na dobre opinie w sieci i akceptowalną cenę - rozmiar 195/60/R15, ze wzglęgu na chwilowy problem z dostawa tego rozmiaru sprzedawca polecił mi Firestone TZ200, na ktory sie zdecydowalem. Z opon jestem zadowolony - za glośne nie są, na mokrym też nie najgorzej tylko wydaje mi się ze mają za miękką mieszankę i szybko się ścierają

wojtiix 20-03-08 02:46

Ja wczoraj stalem sie posiadaczem Nokianow H 195/60/15. Narazie zbyt wiele nie moge powiedziec. W porownaniu do GY NCT 5 wydaje sie ze maja bardziej miekkie scianki. Reszta odczuc po jakiejs trasie w deszczu gdy opony sie uloza:)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi