Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Strumienica zamiast katalizatora (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=68476)

marcin 22 19-02-14 20:57

Strumienica zamiast katalizatora
 
Witam wszystkich.Mam takie pytanie-czy ktos z was wymieniał moze katalizator na strumienice,jakie są tego efekty?Chodzi mi o mojego focusa1,8 tddi 90KM

LEju_THC 19-02-14 21:00

Nie ma co kombinowac.
Ja mam totalny przelot w swoim TDDi (pusta puszka po kacie i sama rura do samego konca) i nie ma zadnych przyrostow mocy itd.

marcin 22 19-02-14 21:02

Proponujesz cos innego?

maciobyk 19-02-14 21:15

Cytat:

Napisał marcin 22 (Post 953790)
Proponujesz cos innego?

Chip ;).

LEju_THC 19-02-14 21:19

Tak jak napisal juz macio, silnik malo rozwojowy, tylko chip go ratuje.

czarny-daffy 28-02-14 23:25

strumeinica tylko ta luskowa + chip rezystor! Ja mam tak u siebie w moim i wczoraj zrobilem Fieste 1.1 w gazie, az ziomek byl zdziwiony ze tak mi dobrze fura poszla spod swiatel! Ale potem stanelismy na poboczu i okazalo sie ze koleszka mial magnetyzery i to dlatego na 3ce tak ciezko bylo mi go wyprzedzic ale dalem rade :)

Pzdr

Eko 01-03-14 17:35

Nie mała zasługę w tym misly koła pompowane azotem

marcin 22 05-03-14 15:30

Na jakiej zasadzie działa ten chip rezystor,jakie to są koszta?

drake 05-03-14 15:47

chip rezystor podłączasz równolegle do czujnika IAT zmieniając teoretycznie widzianą masę powietrza przez sterownik (zmianą gęstości w funkcji temperatury), przez co dawka wtrysku zwiększa się w całym zakresie prędkości obrotowej silnika. Koszta niewielkie, jednak tak emulowana temperatura może doprowadzić do nadmiernej dawki wtrysku przy warunkach brzegowych co spowoduje przejście na charakterystykę dymienia. Praca na charakterystyce dymienia jest bardzo niebezpieczna dla silnika, w tym komory spalania, zaworów, katalizatora i całej reszty. Słowem: koledzy sobie robią z Ciebie jaja bo nie łyknąłeś nawet trochę wiedzy z internetu i jeśli będziesz brnął dalej w pytania, będą proponowali Ci zmianę wycieraczek na kolorowe gdyż polepszysz aerodynamikę auta. ;)

mario704 05-03-14 17:13

Cytat:

Napisał LobsterMan (Post 956716)
strumeinica tylko ta luskowa + chip rezystor! Ja mam tak u siebie w moim i wczoraj zrobilem Fieste 1.1 w gazie, az ziomek byl zdziwiony ze tak mi dobrze fura poszla spod swiatel! Ale potem stanelismy na poboczu i okazalo sie ze koleszka mial magnetyzery i to dlatego na 3ce tak ciezko bylo mi go wyprzedzic ale dalem rade :)

Pzdr

zapomniałeś dodać że masz zamontowany na wydechu turbo whistleeer 3000+
Bo bez tego nie podchodź ;)

gLoCk 05-03-14 18:13

A tak serio co do strumienicy, to w turbodieslach jest to niewskazane. Tak samo jak pusta pucha po kacie (lepiej wspawać rurkę w środku). Przez zbytnie odetkanie wydechu i zawirowania w pustych puszkach robi overboosty na turbinie i może ją uszkodzić.

janekfocus 05-03-14 19:18

Cytat:

Napisał gLoCk (Post 958339)
A tak serio co do strumienicy, to w turbodieslach jest to niewskazane. Tak samo jak pusta pucha po kacie (lepiej wspawać rurkę w środku). Przez zbytnie odetkanie wydechu i zawirowania w pustych puszkach robi overboosty na turbinie i może ją uszkodzić.

Co Ty w tddi nic się złego nie dzieje ;)
Może zostać pusta pucha.

bryckas 05-03-14 21:12

Tak na poważnie kiedyś w Mondeo MKI TD kat strasznie mi przymulał auto. Wywaliłem, wspawali rurę i zrobiło się 3 sec. szybciej do setki... Jeździłem jeszcze kilka m-cy i nie było żadnych negatywnych skutków.

Wujek Stefan 05-03-14 21:23

Cytat:

Napisał LobsterMan (Post 956716)
strumeinica tylko ta luskowa + chip rezystor! Ja mam tak u siebie w moim i wczoraj zrobilem Fieste 1.1 w gazie, az ziomek byl zdziwiony ze tak mi dobrze fura poszla spod swiatel! Ale potem stanelismy na poboczu i okazalo sie ze koleszka mial magnetyzery i to dlatego na 3ce tak ciezko bylo mi go wyprzedzic ale dalem rade :)

Pzdr

Lubie to!

Piotruś-Pan 20-05-14 18:54

A czy przy wywaleniu kata nie będzie więcej kopcił?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi