Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.6B Gaśnie podczas skręcania (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=81213)

Bisior88 24-09-17 19:37

1.6B Gaśnie podczas skręcania
 
Witam wszystkich,

Posiadam pewien problem a wiec:

Ford focus mk1 1.6 PB 100 koni 2001 rok

Podczas jazdy przy skręcaniu np. z wiaduktu lub większym łuku samochód gaśnie i gdy wcisnę sprzęgło nagle odżywa :0 Nie ma znaczenia czy w prawo czy w lewo.
Wiecie może co to może być ?

Wymienione było już:
Silniczek krokowy (nowy) bo były za niskie obroty
Czujnik przepustnicy
Czujnik prędkości VSS (wskazówka prędkości opadała nieraz)

Falcon 24-09-17 20:10

Co to znaczy, że po wciśnięciu sprzęgła auto odżywa? Odpala po zgaśnięciu? Niejasno się wyraziłeś.

Bisior88 26-09-17 17:48

Tak, po wciśnięci sprzęgła odpala tak się dzieje gdy na zakręcie jadę na 3 biegu 60km/h 2400 obrotów, a jak jadę ta sama prędkością tylko na luzie to gaśnie i by go odpalić muszę wbić bieg i odpalić jak by na zapach i jednak działa to tylko jak skręcam w prawo póki co

Bisior88 27-09-17 15:20

Odłączyłem czujnik pompy wspomagania bo myślałem ze on może się popsuł ale jednak się myliłem😔
Pomoże ktoś ?

Dorian87 27-09-17 17:30

bez zwgledu na ilosc paliwa gasnie ?

Bisior88 27-09-17 17:58

jeżeli chodzi o paliwo w baku to tak nie ważne czy jest pełny czy 1/3

si3wc4 27-09-17 21:32

Cytat:

Napisał Bisior88 (Post 1182200)
Tak, po wciśnięci sprzęgła odpala tak się dzieje gdy na zakręcie jadę na 3 biegu 60km/h 2400 obrotów, a jak jadę ta sama prędkością tylko na luzie to gaśnie i by go odpalić muszę wbić bieg i odpalić jak by na zapach i jednak działa to tylko jak skręcam w prawo póki co

Po tym jak zgaśnie silnik odpalasz go ponownie wrzucając bieg przy 60km/h? Dobrze zrozumiałem Twoja wypowiedź?

Bisior88 28-09-17 06:15

Jadąc na 3 biegu (60km/h) wchodzę w zakręt i nagle sam gaśnie , zapala się kontrolka silnika i akumulatora obroty spadają do zera wtedy jak wcisnę sprzęgło sam odpala 😮

Nic nie robię z biegami

M4rc1n 28-09-17 08:13

Masz na myśli że robisz zakręt przy wciśniętym sprzęgle, potem gaśnie i puszczasz sprzęgło i odpala?

Falcon 28-09-17 09:10

Bisior88 - wchodząc w zakręty wciskasz sprzęgło? Po co?

Haden 28-09-17 11:25

On wciska sprzęgło jak mu już gaśnie :D Też kiedyś musiałem wciskać sprzęgło aby mi auto nie zgasło, ale nie pamiętam co wtedy się dokładnie działo :(

zabol05 28-09-17 13:31

Mój tato kiedyś w escorcie też tak miał silnik 1,6 benzyna jak się skręcało w lewo na luzie auto do razu gasło.Tylko na lekkich obrotach silnika dodawany gaz,nic się nie działo.Staruszek nauczył się z tym jezdzić, mechanicy rozkładali ręce.

baki 28-09-17 14:12

Jeżeli ma moc i dzieje się to na zakręcie gdzie mamy "w uproszczeniu" jakieś przeciążenia, sprawdziłbym w przednim prawym słupku w dolnej części za plastikiem "czujnik przeciążeniowy" który odcina paliwo. Jest on odpowiedzialny za odcięcie podczas wypadku.

To jest taki czerwony guzik jeżeli dobrze pamiętam. Z zasady powinien odciąć a nie działać jak w tym przypadku w sposób przerywany - to mnie tylko zastanawia (może zepsuty) ;)


Tutaj strony z instrukcji obsługi z fotkami gdzie tego szukać:
https://s26.postimg.org/3tefn922t/image.jpg

https://s26.postimg.org/qjdkg8lad/image.jpg

Bisior88 28-09-17 15:21

Cytat:

Napisał Falcon (Post 1182288)
Bisior88 - wchodząc w zakręty wciskasz sprzęgło? Po co?

Napisałem chyba jasno jadąc na zakręcie na 3 biegu samochód gaśnie i nie mogę nic zrobić jak wcisnę sprzęgło bo jest na biegu to samochód odpala

---------- Post dodany o 15:19 ---------- Poprzedni post był z 15:15 ----------

Cytat:

Napisał baki (Post 1182314)
Jeżeli ma moc i dzieje się to na zakręcie gdzie mamy "w uproszczeniu" jakieś przeciążenia, sprawdziłbym w przednim prawym słupku w dolnej części za plastikiem "czujnik przeciążeniowy" który odcina paliwo. Jest on odpowiedzialny za odcięcie podczas wypadku.

To jest taki czerwony guzik jeżeli dobrze pamiętam. Z zasady powinien odciąć a nie działać jak w tym przypadku w sposób przerywany - to mnie tylko zastanawia (może zepsuty) ;)


Tutaj strony z instrukcji obsługi z fotkami gdzie tego szukać:
https://s26.postimg.org/3tefn922t/image.jpg

https://s26.postimg.org/qjdkg8lad/image.jpg

Czujnik jest wciśnięty chyba tak powinno być bo jak go podniosę do góry to pochwali widać ze czujnik odcina bo zaczyna gasnąć

---------- Post dodany o 15:21 ---------- Poprzedni post był z 15:19 ----------

Cytat:

Napisał si3wc4 (Post 1182265)
Po tym jak zgaśnie silnik odpalasz go ponownie wrzucając bieg przy 60km/h? Dobrze zrozumiałem Twoja wypowiedź?

Jak na luzie jadę na zakręcie to tak bo gaśnie, jak na 3 biegu to nie bo gaśnie i jak wcisnę sprzęgło to sam odpala

Falcon 28-09-17 15:25

Cytat:

Napisał Bisior88 (Post 1182318)
i jak wcisnę sprzęgło to sam odpala

Ciekawe jest to, co piszesz, wciskasz sprzęgło, a on sam odpala! Znaczy, że rozrusznik sam zaczyna kręcić?

Bisior88 28-09-17 16:51

Cytat:

Napisał Falcon (Post 1182321)
Ciekawe jest to, co piszesz, wciskasz sprzęgło, a on sam odpala! Znaczy, że rozrusznik sam zaczyna kręcić?

Sam się zastanawiam strasznie dziwne. Nie, rozrusznik się nie kręci, nie wiem jakim cudem odpala poprostu naciskam sprzęgło a obroty wskakują i mogę puścić sprzęgło i jechac dalej😲 dodam ze jak on tak się „zawiesi” bo tak mogę to nazwać to jak naciskam gaz to nic nie daje. Komputer nie pokazuje błędów o byłem u mechanika

---------- Post dodany o 16:51 ---------- Poprzedni post był z 16:41 ----------

Panowie, dziś jechałem tam gdzie zawsze mi gaśnie na tym zakręcie, dla testów ta sama prędkość tylko ze na sprzęgle i wiecie co? Nie zgasł 😧

Znalazłem jeden post co gościu miał podobne objawy ale gorzej bo nawet przy 20km/h gasł i napisali mu „Sprawdź luz osiowy wału korbowego i czujnik położenia tego wału”

mar-pow 28-09-17 18:02

Dokładnie, sprawdź czujnik położenia wału...

Bisior88 28-09-17 18:28

Cytat:

Napisał mar-pow (Post 1182326)
Dokładnie, sprawdź czujnik położenia wału...

A możesz doradzić jak go sprawdzić ? Jest jakiś sposób ?

Falcon 28-09-17 18:30

Wymienić na inny. Choć powinny błędy wyskoczyć gdyby to było to. [niewiem]

Bisior88 28-09-17 18:36

Już brak mi pomysłów na to😩
Tamten gościu co pisałem o tym czujniku nic nie pisał o błędach w komputerze ehhh

si3wc4 29-09-17 07:23

Czujnik położenia wału to może być dobry trop. Ale przy luzie osiowym to nowy sprawny czujnik raczej nic nie da. Jak się wałek przesunie to nawet najlepszy nowy czujnik zwyczajnie go nie wykryje...

Bisior88 29-09-17 08:44

Cytat:

Napisał si3wc4 (Post 1182345)
Czujnik położenia wału to może być dobry trop. Ale przy luzie osiowym to nowy sprawny czujnik raczej nic nie da. Jak się wałek przesunie to nawet najlepszy nowy czujnik zwyczajnie go nie wykryje...

A wiesz jak sprawdzić samemu ten luz ?

AsMfc 29-09-17 09:57

W MK1 powstaje luz na wale i mierzy się go czujnikiem zegarowym.
Aby ten luz powstał musi nastąpić wytarcie panewki oporowej i samego wału, tak w skrócie.
Usuwanie tego luzu robi się przy kapitalnym remoncie (koszty).


O był temat: http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=67858

Haden 29-09-17 11:02

Na razie to jednak chyba zacznij od wymiany tego czujnika. później martw się luzem :)

Bisior88 02-10-17 22:03

Witam,

Byłem u mechanika, na wstępie sprawdziliśmy czy jest luz na wale korbowym, okazało się ze jest Ok. 5 mm 😮 aż był w szoku 😢
Na dniach mamy ściągnąć miskę i sprawdzić jaki jest stan wału i czy wystarczy wymienić tylko panewki (coś w tym stylu, nie znam się za bardzo)😩 Napisze jak wyszła diagnoza, może komuś się przyda 😉

Z góry chciałbym wam podziękować za odpowiedzi pod moim postem więc:

Dziękuje 😁
Pozdrawiam

baki 03-10-17 12:51

Cytat:

Napisał Bisior88 (Post 1182602)
luz na wale korbowym, okazało się ze jest Ok. 5 mm �� aż był w szoku ��

5mm i nic nie stukało podczas kręcenia i że odpalał jeszcze i błędu położenia wału (koła zamachowego) nie było :smt119 ciekawy przypadek, jestem ciekaw rozwiązania.

Bisior88 21-10-17 19:56

Witam wszystkich,

Chciałbym się podzielić diagnozą wiec tak:

Panewka główna ta na środku z dystansem zjechana z jednej strony w kształcie księżyca i po tej samej stronie na wale rowek do okola 😔 niestety brak czasu zmusił do zamontowania nowej panewki na stary wał, niestety czeka mnie wymiana go i jeszcze raz kupienie panewki, po skręceniu okazało się ze nie chce odpalić, okazało się ze czujnik położenia wału tez był zjechany wystawiliśmy nowy i działa póki co, samochód normalnie chodzi 😉


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:24.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi