Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Focus 1.4 2003 rok - proszę Was o poradę (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=17705)

kamila.nsacz 07-07-07 21:30

Focus 1.4 2003 rok - proszę Was o poradę
 
Witam gorąco
Jestem nowa na forum, mam do Was wielką prośbę... doradźcie mi proszę.

Chcę kupić focusa 5 drzwiowy 1.4 litra zetek (???), hatchback z 2003 roku, 52 tys przebiegu od jednej pani z udokumentowanym przebiegiem, przez dwa pierwsze lata serwisowany w ASO forda w NSączu, normalne coroczne przeglądy i wymiany płynów, w lutym 2006 wymieniona jakas cewka napięcia bo autko zaczeło odpalać z problemami, przez ostatnie pół roku nic nie robione (ani w aso, ani gdzie indziej i pewnie już olej trzeba zmienić ???).
utko jak co to mam zamiar kupić w poniedziałek, bo sprzedająca ma już innego kupca a ja powinnam się do poniedziałku zdecydować.

Jeżdżę maluchem 126p do pracy i mam w nim nowy akumulator zakupiony przez brata 50 Ah 450A centra plus ca+/ca+ ( tak spisałam z gwarancji akumulatora) i chciałabym go założyć do focusa, ale gdzieś w internecie wyczytałam, że musi być oryginalny forda srebrno-wapniowy. Czy to prawda??? szkoda mi tego nowego za 230 zł z malucha bo tam kupiłam własnie ten centra+ "

A sprzęgło w focusie jest normalne jak w maluchu, czy hydrauliczne. Bo w maluchu kiedyś dawno temu mi się wytarło ?? :oops:

Aha byłam już w piątek (wczoraj) z tą panią i tym focusem w zakładzie mechanicznym na przeglądzie ogólnym i lakier ok, podwozie ok, podłączyli jakiś laptop i program pokazał coś tam że jest elektronika ok. Tylko jak autko było podniesione to mechanik zauważył, że (chyba nie potrafię dobrze powtórzyć): poci się od strony samego dołu silnika taka rurka-wałek co idzie od dołu silnika do prawego przedniego koła, ja to widziałam i tak jakby to było troche olejem polane ten wałek-rura. Popatrzyli na silnik od góry i od dołu ale tam sucho. Co to może być to pocenie tego wałka.

Przepraszam ale nie mam pojęcia o terminologii mechanicznej. :oops:

Brat też nie jest mechanikiem, więc nie wiemy co to się poci?

Dziękuję :oops:

ppgor 08-07-07 11:04

Cytat:

Napisał kamila.nsacz
50 Ah 450A centra plus

w Foce jest mało miejsca na aku i dlatego trzeba dobrać odpowiedni w wymiarach (wys x szer) Nie pamiętam dokładnie ale chyba wysokośc to max 17,5 cm

Najlepiej podjedź na ul. Słowacką 23 tel. 4429314. Dobiorą w dobrej atmosferze :lol:

Cytat:

Napisał kamila.nsacz
A sprzęgło w focusie jest normalne jak w maluchu, czy hydrauliczne.

U mnie jest hydrauliczne, lecz czytałem , że są również linki.

pozdro [metal]

Rasta 08-07-07 11:22

kamila.nsacz, ja bym na zakup samochodu wybrał się z kimś kto ma naprawde pojęcie, bo kupowanie samemu w dodatku gdy się jest odobą niedoświadczoną to jak kupowanie kota w worku. [readmore]

Czy samochód ma gwarancję na blachę :?: Jedną z bolączek jest rude pojawiające się na krawędziach drzwi (od dołu) oraz tylniej klapie, radzę to sprawdzić :!:

Co do akumulatora to najlepiej go sprzedaj, po co na siłę zmieniać jak w Foce jest dobry, mi orginalny wytrzymał 7 lat i dalej pewnie by działał tylko, że Foca przestała istnieć :wink:

Co do sprzęgła to przy właściwym użytkowaniu powinno wytrzymać naprawdę sporo - u mnie pracowało idealnie przy przebiegu prawie 150 tyś., a Foki lekko nie traktowałem :mrgreen:

Pewnie dostanę za to zje... ale silnik 1.4 w Focusie to porażka [banghead] zdecydowanie za słaby motor, który trzeba wysoko kręcić co na pewno nie wpływa pozytywnie na spalanie. zdecydowanie lepszym wyborem będzie 1.6 spalanie take same, a silnik zdecydowanie dynamiczniejszy przez co na pewno będzie się bezpieczniej podróżowało - łatwiejsze wyprzedzanie.

Ps. Powodzenia w poszukiwaniach, Focus to naprawdę świetny samochód [bigok]

MisiekT 08-07-07 18:46

Cytat:

Napisał Rasta
mi orginalny wytrzymał 7 lat i dalej pewnie by działał tylko, że Foca przestała istnieć

OT: no co ty? przeciez twoj oryginalny lezy u mnie w garazu, z foczka pojechala Warta :mrgreen:
Cytat:

Napisał Rasta
silnik 1.4 w Focusie to porażka

popieram, focus to nie seicento i jakos trzeba go rozpedzac... lepszym i bezpieczniejszym (wyprzedzanie) wyborem bedzie 1.6

paolos 08-07-07 19:16

Cytat:

Napisał MisiekT
Rasta napisał/a:
silnik 1.4 w Focusie to porażka

popieram, focus to nie seicento i jakos trzeba go rozpedzac... lepszym i bezpieczniejszym (wyprzedzanie) wyborem bedzie 1.6


Zasadniczo można się do 1,4 przyzwyczaić [zaklopotanie]. Ale faktycznie trzeba silnik trzymać na wyższych obrotach aby autko się zbierało.

CAr 08-07-07 19:34

1.4 trza umieć wyprzedzać nawet mając te 75 koni [los]

MisiekT 08-07-07 19:39

Cytat:

Napisał CAr
1.4 trza umieć wyprzedzać nawet mając te 75 koni

no faktycznie, Mistrzu kierownicy... zapomnialem :P
napisze inaczej zeby CAr zrozumial: silnik 1.4 jest do Focusa za slaby, w zwiazku z tym wyprzedzanie jest tym samochodem niepotrzebnie niebezpieczne... ale przeciez CAr sie niczego nie boi... [chytry]

P.S. CAr, kiedy bedziesz mogl zrobic juz prawko?

CAr 08-07-07 19:47

Cytat:

Napisał MisiekT
Cytat:

Napisał CAr
1.4 trza umieć wyprzedzać nawet mając te 75 koni

no faktycznie, Mistrzu kierownicy... zapomnialem :P
napisze inaczej zeby CAr zrozumial: silnik 1.4 jest do Focusa za slaby, w zwiazku z tym wyprzedzanie jest tym samochodem niepotrzebnie niebezpieczne... ale przeciez CAr sie niczego nie boi... [chytry]

P.S. CAr, kiedy bedziesz mogl zrobic juz prawko?

jasne za słaby to on jest - myślisz że nie wiem - przez to pisze, że TRZEBA umieć 1.4 wyprzedzać aby się nie zdziwić.

P.s. za 1,5 roku dopiero :P

KP 08-07-07 20:56

no cóz w miarę jedzenia apetyt rosnie tak samo jest z opiniami na temat silników

jezdziłem samochodem z silnikiem 1,4 co prawda nie była to Foka ale Corollka 5D
i fakt przy szybkim i ciasnym wyprzedzaniu trzeba było wyłączac klime [panna]
ale poza tym nie było jakos strasznie dramatycznie
kwestia odpowiedniej techniki jazdy
piszesz ze teraz jezdzisz maluszkiem i zakładam ze foczka tez miałaby byc na dojazdy do pracy
przy takiej zmianie i tak będzie kosmiczna róznica
do spokojnej jazdy dla jednej osoby czy dwóch naprawdę wystarczy
jesli jednak ma to byc autko rodzinne poszukałbym czegos z ciut większym silnikiem

pzdr
KP

Paweł F 08-07-07 21:28

no cóż maniacy mocy zgadzam się z wami że 1.4 jest za słaby według mnie minimum to 1.6 z 100 konikami. Wiem bo poruszam się takimi foczkami. Zużycie paliwa jest na podobnym poziomie ( z małym plusem dla 1.6). Zgadzam się że włączona klimatyzacja osłabia ten silnik jednak jak się już do tego przyzwyczaiłem i przestało mi to przeszkadzać. Ten silnik ma jedną bardzo ważną zaletę : zniechęca do szybszej jazdy dlatego oszczędza mi stresu związanego z rozmowa na temat wysokości mandatu :P . Moja foczka po 3 latach użytkowania nie sprawiła mi żadnej przykrej niespodzianki ( poza korozja dolnych rantów drzwi i małym problemem z elektrycznym podnośnikiem szyby) fakt że zrobiłem nią tylko 30 tys km ale jest ona użytkowana z Fiestą która robi za wyrobnika ( w tym czasie 90 tys km). Według mnie jeśli jest to twój drugi samochód i cena oraz stan samochodu ci odpowiada bierz go. A tak dla reszty: nieważnie jaki silnik ważne że to Focus :D

MisiekT 08-07-07 23:55

Cytat:

Napisał Paweł F
nieważnie jaki silnik ważne że to Focus

[bigok]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi