Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Problemy z zasiegiem pilota (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=3206)

holcu 21-05-05 17:40

Ja mam bardzo dziwne zjawisko.
Mam foczkę z 2000 roku 1.8 diesel. Jakos od niedawna zaczał coraz słabszy zasięg miec w pilocie aż pewnego razu wogle go już nie miał. Wiec kupiłem nową baterie wsadziłem zadowolony, że znów bede mógł otwierac z orginalnego pilota w kluczyku a tu nic :( Nie wiem co jest grane posprawdzałem wszystkie bezpieczniki, bateria tez jest pełna a on dalej nie chce ani otwierać ani zamykać. Co moge zrobic?? W serwisie gdy dzwonilem powiedzieli mi ze naprawa moze kosztować od 100 do 300zł. Można jakoś zaoszczędzić je ?? Miał ktoś z Was podobny przypadek. Prosze o pomoc

GG 7302362
e-mail holc2@go2.pl

@ndy 21-05-05 18:16

Cytat:

Napisał holcu
Ja mam bardzo dziwne zjawisko.
Mam foczkę z 2000 roku 1.8 diesel. Jakos od niedawna zaczał coraz słabszy zasięg miec w pilocie aż pewnego razu wogle go już nie miał. Wiec kupiłem nową baterie wsadziłem zadowolony, że znów bede mógł otwierac z orginalnego pilota w kluczyku a tu nic :( Nie wiem co jest grane posprawdzałem wszystkie bezpieczniki, bateria tez jest pełna a on dalej nie chce ani otwierać ani zamykać. Co moge zrobic?? W serwisie gdy dzwonilem powiedzieli mi ze naprawa moze kosztować od 100 do 300zł. Można jakoś zaoszczędzić je ?? Miał ktoś z Was podobny przypadek. Prosze o pomoc

GG 7302362
e-mail holc2@go2.pl

Wniosek z tego wynika taki: MUSISZ ZSYNCHRONIZOWAĆ PILOTA Z CENTRALKĄ AUTOALARMU... [hmm]

[ Dodano: Sob Maj 21, 2005 6:28 pm ]
Jak masz Cobrę musisz:

Prawidłowo wymienić baterię (sekcja A):

1) Ostrożnie otworzyć obudowę pilota małym wkrętakiem w najcieńszym miejscu "łezki"
2) Wyjąć baterię z uchwytu. NIE dotykać obwodów elektrycznych oraz powierzchni kontaktu uchwytu z baterią
3) Odczekać 10 sekund
4) Włożyć nową baterię - oczywiście zgodnie z polaryzacją...
5) Zamknąć obudowę pilota
6) Wcisnąć 2x przycisk od alarmu (ten większy*) stojąc tuż przy aucie

W przypadku braku reakcji autoalarmu na pilota musisz dokonać synchronizacji (sekcja B):


1) Nacisnąć i przytrzymać przez oba przyciski pilota aż jego dioda włączy się.
2) Puścić oba przyciski (dioda pilota załączy się na stałe).
3) Nacisnąć raz przycisk alarmu (ten większy*) - dioda pilota zacznie mrugać, a pilot zacznie się synchronizować.
4) Nacisnąć przycisk alarmu na pilocie - alarm w aucie powinien zadziałać.
5) Jeśli nie zadziałał autoalarm - powtórz procedurę wymiany baterii i rozładowania piolta (punkty 1-6 sek A)

*inny niż antynapad... :wink:

holcu 22-05-05 08:13

Niestety nie pomogło. Widocznie mam inny model alarmu.

Posiadam kluczyk z 3 przyciskami, nie ma w nim żadnej diody. Sprawdziłem wszystko, bateria jest okej, scieżki też są całę. Brakuje jedynie tej synchronizacji.
Prosze o pomoc !

Paweł 23-05-05 08:23

jeżeli to orginalny kluczyk forda ze sterowaniem centralnym to sprawdź przejśćia z jednej strony płytki na drugą. Miałem coś podobnego raz działął raz nie.okazało się że przejscie szwankowało

Pentim 23-05-05 11:14

A wie ktos moze czy da sie jakos samemu zaprogramowac nowey kluczyk z pilotem? Bo w fordzie strasznie duzo wolaja?

NeroN 23-05-05 11:16

Nie jestem pewien, zle wydaje mi sie,że w instrukcji jest to opisane [hmm]

moon 23-05-05 15:04

Cytat:

Napisał NeroN
Nie jestem pewien, zle wydaje mi sie,że w instrukcji jest to opisane [hmm]

Zalezy jaki. Byly (w starszych) take ktore sie porgramowalo przy uzyciu (chyba czerwonego) specjalnego kluczyka. Nowsze niestety - tylko ASO.

NeroN 23-05-05 15:21

Faktycznie cyt.z instrukcji....
Istnieje możliwość zakodowania maksymalnie 4 kluczyków ze zdalnym sterowaniem dla twojego pojazdu. P wskazówki poproś Twojego Autoryzowanego Dealera Forda....


Ja to gdzieś czytałem.... Albo to byłu u ojca w Berlingo.... :smt017

holcu 23-05-05 19:05

mozna i jest to opisane w intrukcji zaprogramowac nowy kluczyk ale tylko do immobilajsera. Co do sterowania centralnym zamkniem z pilota tego nie ma opisanego.
Jak ktos bedzie wiedział prosze niech napisze.

ragozd 22-09-05 20:41

I co z tym Pilotem (nie kluczykiem) - jak sie udalo?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi