Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Kto ma i jak długo zaślepiony EGR? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=40368)

Fabinho 15-06-10 17:41

Kto ma i jak długo zaślepiony EGR?
 
Jak wyżej. Chodzi mi o ewentualne skutki uboczne zaślepienia. Są takie?

fakir 15-06-10 18:56

Większe spalanie, zwłaszcza na początku zanim się przyzwyczaisz .

XymoX 15-06-10 19:01

Cytat:

Napisał fakir (Post 456348)
Większe spalanie

możesz wyjaśnić swoją teorię ? Z opisów w necie jest wręcz odwrotnie .....

chelto 15-06-10 19:33

Cytat:

Napisał Fabinho (Post 456331)
Jak wyżej. Chodzi mi o ewentualne skutki uboczne zaślepienia. Są takie?

Po pół roku od kupna mam zaślepiony EGR (czyli od 2004 roku), przestał na reszcie tak kopcić z komina, jakiś taki zrywniejszy się zrobił i trochę mniej pali. Jedyne skutki uboczne to większe skażenie dla środowiska, wybór należy do Ciebie :)

Ranid 15-06-10 19:36

Ja mam orginał,270tyś i nic się nie dzieje.Może się zapiekł i nie chodzi ale nie widzę żadnych skutków ubocznych,jak jest zimno [minusowa temperatura] to rano czasami dymi na niebiesko [zimne spalanie] a tak to chodzi,pali,zapala, jak 10lat temu.Sterownik [pompa] wymieniony przy 130tyś,żadnych innych napraw przy silniku nie było.

fakir 15-06-10 19:44

Cytat:

Napisał XymoX (Post 456349)
możesz wyjaśnić swoją teorię ? Z opisów w necie jest wręcz odwrotnie .....

Po zaślepieniu egra foczka rusza sprawniej , bo zamiast spalin dostaje powietrze zanim zadziała turbina . Przed zaślepieniem EGRa foczka startuje jak pociąg towarowy czyli powoli, z wyrażnym duszeniem silnika . Jeżeli zatem chcesz ruszać ekonomicznie musisz się tego nauczyć bo spalanie wzrośnie . Opisy w necie to jedno a moje skromne spostrzeżenia to drugie .

Fabinho 15-06-10 21:29

Cytat:

Napisał chelto (Post 456364)
Jedyne skutki uboczne to większe skażenie dla środowiska, wybór należy do Ciebie

to akurat niezbyt mnie obchodzi. Czekam na więcej opinii, a jak znajdę wolną chwilę zaślepiam to cholerstwo.

VooDoo123 15-06-10 21:55

Ja bym odwrócił to pytanie kto ma zaślepiony a nie wie o tym:)

Stacho 16-06-10 10:12

Cytat:

Napisał chelto (Post 456364)
Po pół roku od kupna mam zaślepiony EGR (czyli od 2004 roku), przestał na reszcie tak kopcić z komina, jakiś taki zrywniejszy się zrobił i trochę mniej pali. Jedyne skutki uboczne to większe skażenie dla środowiska, wybór należy do Ciebie :)

Podpisuję się wszystkimi kończynami ;)

Zaślepiłem sam miesiąc temu, przestał kopcić. Jedynie co zauważyłem to to, że przy odpalaniu zimnego silnika z rana, przez 1s jakby nierówno chodzi, obroty nie falują. Generalnie jak na razie jestem zadowolony.

pawlos183 16-06-10 11:29

Ja mam zaślepiony od około roku, foka nie kopci a żadnych skutków ubocznych nie zauważyłem.

wother 16-06-10 11:33

Ja wczoraj zaslepilem, silnik zaczal dzwonic, zrobilem to z blachy 0.3mm z miedzi. Dzisiaj musze to wyjąć bo wydaje mi sie ze to wlasnie ta blaszka tak dzwoni, jak na niskie obroty wchodzi, np przy zmianie biegów.

drosk 16-06-10 12:20

Mam zaślepione i przez 35 tys kilometrów żadnych skutków ubocznych.

stelmach 16-06-10 18:07

ja rowniez mam zaslepiony EGR - 25 tysiecy km - niestety mam takie objawy że juz nie puszcza bączków :)

foka 14-03-11 16:45

Ja odgrzeje temat mam zaślepiony od soboty i same pozytywy... ale nie wiem czy czasem nie wyjąć zaślepki, obawiam się błędów na kompie mieliście takowe i jak sobie z nimi ewentualnie poradzić?? wyjęcie zaślepki i reset kompa wystarcza??

drake 14-03-11 16:58

No to stary czym się przejmujesz? Im więcej myśli się o pierdołach tym gorsze rzeczy do głowy przychodzą więc lej rope i wio, a nie będziesz się zastanawiał.

foka 14-03-11 17:07

a jeśli mi w trasie wystąpi błąd?? i d#$pa

Kam1l 14-03-11 17:42

Są setki dupereli w aucie które sie mogą popsuć w trasie i to bardziej ważne niż błędy na kompie.

EGR zaślepiony od ponad pół roku i żadnych efektów ubocznych. Plusy jak wyżej.

kubixS 16-03-11 13:45

Fabinho lub ktos, bedziesz sie podejmowal zaślepienia, zrob fotki + opis moze do FAQ poleci, dla wielu sie przyda, mi rownież:)

Fabinho 17-03-11 18:51

Już dawno mam zaślepiony, żadna filozofia. Odkręcasz, przystawiasz tekturkę i zaznaczasz gdzie mają być otwory, wiercisz otwory w przygotowanej blaszce, wstawiasz blachę, skręcasz. Tak w skrócie. ;) Jak nie będziesz czegoś wiedział to wal.

qrczakos 17-03-11 18:57

Cytat:

Napisał fakir (Post 456372)
Jeżeli zatem chcesz ruszać ekonomicznie musisz się tego nauczyć bo spalanie wzrośnie

czyli że z zaślepionym egr jak powinno sie ruszać?

grzes0901 17-03-11 19:24

w tddi tez mozna to zrobic?

qrczakos 17-03-11 19:25

mozna

grzes0901 17-03-11 19:27

a faktycznie to spalanie rosnie

lukasz2617 17-03-11 19:43

Popieram żeby ktoś kto ma chęci i chwile czasu zrobić kilka fotek i jakiś ciekawy opis i było by FAQ. Uważam że pomogło by to wielu użytkownikom.
Pozdrawiam

MisiekT 17-03-11 19:52

z tego co wiem w mojej czarnuli jest zaslepiona, wiec przynajmniej 60tys zrobila bez problemow... spalanie normalne

mjprzem 17-03-11 23:32

temat byl juz opisywany ale opisze jeszcze dla tych co pisza ze spalanie wzrasta i ze niema skutkow ubocznych:)

a wiec-przyklad benzyna i diesel
w obu przypadkach nie dochodzi do wzrostu spalania lecz do jego zmniejszenia
z racji tej ze paliwo jest bardziej efektywnie wykorzystywane bo ma wiecej powietrza...mozna odczuc nieznaczny wzrost mocy przy ruszaniu w stosunku do sprawnego egr ktory zmniejsza ilosc powietrza w silniku bez obciazenia.

W dieslu szczegolnie widac to podczas ruszania bez gazu ze silnik robi sie wowczas bardziej zwawy, niestety nie testowalem benzyny ale teoretycznie powinno byc podobnie tyle ze pewnie z mniejszym rezultatem.
A wiec tutaj oba przypadki na plus.
Kolejny plus to mniej zanieczyszczen i sadzy do silnika co powinno zwiekszyc czystosc ukladu dolotowego...szczegolnie diesel.

pomijam oczywiscie kwestie srodowiskowe bo jest wiele samochodow do 2000roku ktore byly produkowane bez EGRa i ktore wciaz jezdza i swiat sie niewali...!!!! zarowno diesle jak i benzyniaki...i zapewne nikogo to tutaj nieinteresuje.

Pora na minusy !!! :)
wiec teraz uwaga ze minus dotyczy tylko diesla ale to niejest jakas wielka tragedia skoro nikt z forumowiczow wyrzej niezwrocil na to uwagi:) Za to jest tragedia jesli chodzi o uzytkownikow forum...obawiam sie panowie ze klania sie laryngolog...lub potrzeba zakupic waciki do uszow :)
A wiec minusik jest taki ze w przypadku diesla w ktorym zawsze wystepuje spalanie stukowe, proces takiego spalania jest "minimalnie" znacznie bardziej odczuwalny. Ale skoro nikt z was wyzej na to uwagi niezwrocil to znaczy ze chyba niejest to bardzo odczuwalne dla sluchu.
Dlaczego tak sie dzieje? poniewaz spaliny ktore dostawaly sie do cylindra i mieszaly z powietrzem spowalnialy proces spalania paliwa wtrysnietego powodujac tym samym wydluzenie czasu spalania dzieki czemu diselek ciszej klekotal na wolnych obrotach.

Oczywiscie pod obciazeniem silnika nic sie niezmienia...silnik pracuje tak samo jak ze sprawnym EGR... no moze poza najnizszymi biegami 1..2...moze 3...gdzie silnik pracuje bez wiekszego obciazenia.

Czy warto zaslepiac...hmmm... sprawa indywidualna...jesli ktos ma znaczny przebieg to warto sie zastanowic bo wczesniej czy pozniej zawor egr lubi zaczac szwankowac..a czesto wowczas zaslepienie niekoniecznie wystarcza.

Ja mam zaslepiony od okolo 30kkm ...aktualnie okolo 213kkm
Niebylo oznak niedomowien zaworu ..zaslepilem bardziej na zapas.

damiaszek 18-03-11 11:17

Cytat:

Napisał foka (Post 549202)
a jeśli mi w trasie wystąpi błąd?? i d#$pa

U mnie jak się EGR zatarł w pozycji zamknietej ( czyli zamoistne zaślepienie) to silnik przestał poszarpywać na wolnych obrotach i zapalił lampke MIL. Nic więcej sie nie stało, żadnych trybów awaryjnych czy ograniczania mocy. Przejeździlem tak ze 2000km zanim wyczyściłem zawór.

kubixS 19-03-11 21:53

YouTube - Anular valvula EGR FocusNiewiem co oni tam pisza, ale chyba wydaje mi sie cos o zaslepianiu egr filmik?

qrczakos 19-03-11 22:52

a czy w tym filmiku przypadkiem nie zrobili tak że tylko wąż odłączyli? jakby nie patrzeć to to też jest sposób na wyłączenie egr ale powinno sie to zrobić na włączonym silniku przy pewnych obrotach żeby egr był zamknięty.. teraz tylko pytanie czy tak można czy lepiej pobawić się w blaszke i zaślepiać. właśnie nosze sie z tym dylematem

kubixS 19-03-11 23:06

z tego co slyszalem lepsza blaszka bo bledu nie wywali, a z wezykiem podobno kontrolka zapala


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi