Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] Szarpanie na zimnym silniku. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=23344)

Marcinek22 29-08-08 12:43

Szarpanie na zimnym silniku.
 
WItam szukalem juz na clym forum ale jakos tak nie moge znalezc konkretnie tego o co mi chodzi. Rano odpalam foke nie trzyma obrotów czesto mi gasnie i musze trzymac powyzej 3tys obr zeby jej nie dlowilo, silniczek krokowy był wymieniany i nic nie pomogło. jak sie zagrzeje to daje rade.
Kolejny problem to gdy troche sprawniej przyspieszam to szarpie mi calym autem (podobno przegób wewnetrzny), przy kazdej predkosci.
moze ktos mi cos doradzi

Art75 30-09-08 10:41

Przegub wewnętrzny to powoduje wibracje przy prędkościach z zakresu 90-110km/h ... też to przerabiałem. W normalnej jeżdzie po mieście nie daje żadnych wybracji - przynajmniej u mnie tak było. Auto normalnie chodzi

ermario 30-09-08 21:59

Zobacz, czy ten temat Ci nie pomoże (dostępny chyba po zalogowaniu)
link

MisiekT 30-09-08 22:07

za gasniecie moze odpowiadac takze czujnik polozenia przepustnicy - ostatnio przerabialem...

Marcinek22 03-10-08 15:25

ale gaśnie tylko przy zimnym silniku. może to dlatego że autko jeździ na lpg, po zagrzaniu chodzi bez zarzutu. a i podczas odpalania słychac jakbhy lekki wystrzał. jest jeszcze opcja ze moze byc to cos ze ssaniem bo na zimnym. a ten czujnik polozenia przepustnicy to chyba byloby nie tylko na zimnym silniku.

MisiekT 03-10-08 17:18

Cytat:

Napisał Marcinek22
podczas odpalania słychac jakbhy lekki wystrzał

mam to samo...

swojego czasu obstawialem, ze wtryski od lpg puszczaja troche gazu, ktory miesza sie z paliwem twarzac raczej niepalna mieszanke... ale na razie jezdzi :wink:

Marcinek22 03-10-08 17:49

Dzis zalałem do pełna beznyny z jakims oczyszczaczem mam nadzieje ze cos pomożw. Kolodze w Accordzie pomogło. na pewno nie zaszkodzi. może ktoś maq jeszcze jakieś pomysły?

[ Dodano: Pon 06 Paź, 2008 15:26 ]
benzyna z dodatkiem nic nie pomogła. Może to wina ssania. co jest odpowiedzialne w mojej foce za sssanie? Czy mógł tu zawinić filtr powietrz i czy stożek może pomóc? a może przeczyścić przepustnice? tylko nie bardzo kojarze gdzie ona się znajduje i czy dam rade zrobić to sam, może ktoś mi coś podpowie

zbig99 20-10-08 11:51

Problemy na zimnym silniku
 
Mniej więcej od miesiąca pojawił się problem. Focus stoi pod chmurką. Rano po uruchomieniu samochodu jak jeszcze jest zimny silnik przyspieszając na 1 lub 2 biegu samochód szarpie, nie przyśpiesza płynnie jak dotychczas. Dodaję gazu a Focus szarpie i wyraźnie przerywa. Mam obawy czy po prostu zdążę na skrzyżowaniu płynnie i szybko ruszyć. Czasem trzeba szybko "uciec" na skrzyżowaniu a tu Focus zdycha.
Jak silnik jest odpowiednio rozgrzany problem w sumie znika w 99%.

Byłem z tym w serwisie. Zrobili mi diagnostykę silnika za ponad 300 PLN :( i na drugi dzień efekt ten sam - ZDZIERCY płacę za poszukiwanie problemu czy za naprawnienie problemu!!! :shock: GRANDA!!! . Mówili, że przeczyścili przepustnicę i diagnostyka nic nie wykazała i jest OK. (w sumie przejechałem tylko 70tys.???). Doradzili mi żebym zmienił stację beznzynową bo może nieczyste paliwo ale OK zrobiłem jak mówili ale bez skutku. :(
Doradźcie coś. Dzięki z góry.

Piotr_T 20-10-08 12:11

zbig99, zaczalbym od wlania jakiegos "czysciku" do paliwa (STP w czarnej butelce) i innych dodatkow, ktore wiaza wode w paliwie. Do tego bak do plena jakims vpowerem i przegonic Foke z predkoscia 1xx km/h przez 1-2h. Moze faktycznie cos Ci sie do paliwa dostalo.

slawekm 20-10-08 12:41

A to nie będzie coś z kablami wysokiego napięcia???
Czasami mogą być już stare i iskra "zwiewa"....
Sprawdź w ciemności, najlepiej w nocy czy iskry po kablach nie "gonią"

zbig99 20-10-08 12:45

Cytat:

Napisał Piotr_T
zbig99, zaczalbym od wlania jakiegos "czysciku" do paliwa (STP w czarnej butelce) i innych dodatkow, ktore wiaza wode w paliwie. Do tego bak do plena jakims vpowerem i przegonic Foke z predkoscia 1xx km/h przez 1-2h. Moze faktycznie cos Ci sie do paliwa dostalo.

Dzięki. A może problemem jest to, że w serwisie zrobili mi diagnostykę ale przy już rozgrzanym silniku a może powinni ją zrobić przy zupełnie zimnym silniku (wtedy problem występuje) czyli np. zostawiając im auto na drugi dzień?

Pabloos 20-10-08 12:49

zbig99,
Gorąca prośba na przyszłość używaj funkcji szukaj , aby nie powielać tych samych tematów tematów

zbig99 20-10-08 12:59

Cytat:

Napisał slawekm
A to nie będzie coś z kablami wysokiego napięcia???
Czasami mogą być już stare i iskra "zwiewa"....
Sprawdź w ciemności, najlepiej w nocy czy iskry po kablach nie "gonią"

O wysokim napieciu też słyszałem... szkoda że serwisie cisza na ten temat - lepiej skasować za diagnostykę ..

Ale jeśli ww. iskar wyjdzie to co? wymiana kabli?

Piotr_T 20-10-08 13:17

Cytat:

Napisał zbig99
Dzięki. A może problemem jest to, że w serwisie zrobili mi diagnostykę ale przy już rozgrzanym silniku a może powinni ją zrobić przy zupełnie zimnym silniku (wtedy problem występuje) czyli np. zostawiając im auto na drugi dzień?

Generalnie tak - powinienes zostawic auto na noc i rano powinni robic te diagnostyke, bo jezeli nie wyskakuje zaden blad i nie jest rejestrowany to raczej na cieplym nic nie znajda. Kable WN to chyba by szarpaly przez caly czas, a nie tylko na zimnym, za to swiece juz moga (poki nie osiagna temp. roboczej).

kleofas 20-10-08 13:36

heh ja miałem w punto szarpanie na zimnym jesienią i były to kable WN
rano więcej wilgoci a jak się nagrzeje to wilgoci nie ma [bigok]

niko123 20-10-08 15:24

świece i filtr paliwa chyba odpadaja bo by szarpał i na ciepłym

rafikik90 14-04-13 21:26

Odkopuję temacik bo mam mały problem.
Od jakiegoś czasu mam tak że gdy odpalam auto na zimnym to silnik przerywa. Gdy się rozgrzej już jest ok. Po przełączeniu na gaz również jest dobrze. W czym może tkwić problem?

slawek11 14-04-13 23:08

co znaczy przerywa?? masz wrazenie ze nie chodzi na wszystkie cylindry - cewka , kable swiece a na koncu zawory skoro na LPG.

rafikik90 15-04-13 11:25

Mam wrażenie że zaraz zgaśnie. Jadę się umówić na regulację zaworów. Ale dziwne jest to że na gazie chodzi dobrze.

slawek11 15-04-13 12:54

A ja mam wrazenie ze jesli bedzie to wina zaworow to skonczy sie na remoncie glowicy. Jesli rozrzadu dawno nie wymieniales to szykuj sie od razu na ta mozliwosc.

rafikik90 15-04-13 13:13

Regulacja 6 maja i raczej rozrząd też pójdzie na wymianę. Jak już będzie ściągnięty.

MarcinMegusi 16-04-13 20:49

Podłącze się do tematu. Odpalił mi dzisiaj z trudem, pochodził nierówno (800-1300) przez 3 sek i zgasł przy czym się trząsł i dymił. Drugi raz odpalam- tak samo. Czuć było swąd oleju.
Zerknałem pod maskę, podociskałem przewody wn itd i odpalił normalnie tak jak zawsze. Chodzi normalnie,(chociaz ostatnio troche głosno na wolnych obrotach), wkręca się na obroty, nie przerywa itd. Błedów na kompie BRAK.
Jedyne problemy z jakimi się zmagam to problem falujących obrotów i przygasających świateł.
Ma ktoś jakiś pomysł zanim wywalę w ciemno kasę na komplet: cewka, kable, świece?? (cewka i kable fabr jeszcze,(133tys) świece maja 30tys.) Z góry dzięki za wszelkie sugestie

drake 16-04-13 21:38

złapał na 3 gary i tyle, raz na ruski rok może się zdarzyć

mazuna 15-07-13 22:36

Witam,mam problem z obrotami i gasnieciem na zimnym silniku. kupilem foke z tym problemem,i wzialem sie za remont (robie sam,niepierwsze auto),czyli tak:glowica-szlifowanie zaworow zeby kompresja byla ok(robil fachowiec),nowy rozrzad(tamtem byl troche luzny),regulacja luzu zaworowego,silnik krokowy,czujnik przepustnicy,filtr paliwa. Silnik cieply chodzi dobrze,natomiast zimny szarpie i gasnie. Na innym forum nawiazalem kontakt z mechanikiem z ASO,mowi ze najprawdopodobniej to awaria elektroniki odpowiadajacej za wolne obroty,i zrobi mi nowa kalibracje i poprawke oprogramowania poza aso,ale oryg. Fordowski,zgodzilem sie na to z racji tego ze wczoraj w poradniku przeczytalem o focusie i awariach w benzyniakach i wlasnie opisany zostal tam problem z oprogramowaniem wolnych obrotow,co wy o tym sadzicie?

slawek11 16-07-13 21:35

U mnie chodzi jak malina, nawet jak luzy byly skasowane na 13 zaworach to chodzil w miare rowno chociaz bylo slychac w pracy czasem wachniecie obrotow w koncu CHECK swiecil i blad byl wypadajace zaplony na cylindrze 2.
Po remoncie glowicy igielka i nawet na hamowni bylem mile zaskoczony.

maniek19828 16-07-13 22:56

Listwa wtryskiwaczy. Przerabiałem to. Miałem takie same objawy.

L_BUBU 09-11-13 22:44

Nierówne obroty i szarpanie w czasie przyśpieszania
zmniejszyło się po tym jak poprawiłem masę dodałem nowe grubsze przewody i zmasowałem karoserie i silnik do karoserii i to pomogła przestał silnik nie równo pracować na postoju i już nie wibruje delikatnie podniosły się obroty silnika i lepiej przyśpiesza
poprawiłem przewody na alternatorze i rozruszniku i lepiej odpala rozrusznik jakby miał więcej siły


POLECAM


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:43.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi