Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] czy to klęka regulator napięcia? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=61260)

kawier 17-12-12 13:36

czy to klęka regulator napięcia?
 
Witam,

pacjent to MK2 2007 Titanium 2.0TDCI 210kkm prawdziwego przebiegu, DPF

Objawy: wszystko było OK aż do momentu kiedy zostawiłem auto na 3 doby w te ostatnie mrozy na parkingu lotniskowym. Przyleciałem, odpaliłem i... pierwsza sprawa: nie działa ogrzewanie przedniej szyby. Przekaźnik "cyka", bezpiecznik OK. Zielony wyświetlacz z przebiegiem nie przygasa. Auto chodzi, żadne kontrolki się nie palą więc chwilowo olewam i jadę do domu...

Po przejechaniu jakiś 30km już prawie pod domem. Silnik na dosłownie ułamek sekundy się wyłączył po czym sam odpalił. To trwało wyłącznie sekundę może nawet krócej. Następnie klimatronik zaczął szaleć Auto on, auto off, auto on, auto off z częstotliwością losową włączał się i wyłączał. Spanikowałem, stanąłem na poboczu. Wyłączyłem silnik. Włączyłem - wszystko OK.

Szyba przednia ciągle nie działa. Objaw szalejącego klimatronu pojawił się jeszcze raz. Przy czym sam zniknął tak szybko jak się pojawił.

Gdzieś na mądrych forach wyczytałem, że klękający regulator napięcia/alternator potrafi dawać takie objawy. W sensie, że "komputer" wyłącza najbardziej obciążający odbiornik prądu. Nie bardzo chce mi się w to wierzyć ale... kto wie.

Bateria chyba OK. Ma 2 lata, jest oryginalna Ford, kupiona i wymieniona w ASO.

Nie miałem nigdy MK2. W MK1 przelatałem 150kkm na jednym alternatorze i z tego co wiem do dziś chodzi. Z drugiej strony poprzednią fokę miałem w biedzie. Obecna to full wypas. Alternator ma co robić - szczególnie w zimę: szyba przód, tył, lusterka, fotele, radio, navi, ABS, ESP, PKP, SLD, KGB itd.

Jakieś sugestie?[screwy]


Pozdrawiam,
Robert

Francki 17-12-12 15:25

Czołem
Ja przerabiałem wymianę alternatora w MK2 1.6 TDCI 109 HP:) Wydaje mi się, że pasuje też do 2.0 TDCI... W moim był alternator DENSO i z tego co się dowiedziałem to za jego pad odpowiedzialny był właśnie uszkodzony regulator napięcia, który niestety jest dość drogi i wymieniłem cały altek. Objawy były jednak całkiem inne niż u Ciebie. Po prostu pewnego pięknego dnia po odpaleniu auta nie zgasła kontrolka od ładowania i po przejechaniu "X" km akumulator zaczął przysiadać (coraz słabsze światła itp). Żadnych wariacji odbiorników elektryczności w aucie wtedy nie odnotowałem..
Check nie zapalił CI się? Żadnych błędów nie ma? Ja bym mimo wszystko zaczął od testowego wrzucenia innego akumulatora. Może on się uszkodził, a jego podmiana jest najmniej problematyczna...
Aha... - mój MK2 jest przed liftem:)

krzys 19-12-12 10:45

miernik w dlon i sprawdzic:
napiecie aku
napiecie ladowania
ewentualnie popatrzec na napiecie podczas odpalania silnika

mjprzem 19-12-12 11:15

dzwne bo nic nie pisal o kontrolce ladowania.
mi sie wydaje ze to bardziej wina okablowania i elektryki.
kontrolka od ladowania powinna sie zaswiecic gdyby cos bylo zle.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi