Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK1] Czy to łożysko? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=42141)

lysy-rob 09-08-10 10:58

Czy to łożysko?
 
Witam
Szumi jakby z prawej strony auta.Zaczne od poczatku jak się zaczeło objawiać:
Na samym poczatku było słychac przy pokonywaniu łuku zakretu w prawo tylko.Teraz wracałem z trasy 400km to się zaczeło nasilać cały czas przy jeżdzie na wprost tak powyżej 40km/h-80km/h najbardziej słyszalne.Dlatego przy podniesionym na lewarku obracając kołami nie można zdiagnozować które ewentualnie łożysko,dodam też że żadna piasta nie jest bardziej nagrzana.Może się ktoś spotkał z takim zjawskiem.

arturdom1 10-08-10 07:52

Witam
Podobne objawy miałem kiedyś w skodzie. Był szum, potem "wycie". Podnieś samoch. na lewarku złap koło u góry i dołu poruszaj może są luzy. U mnie były małe. I taka rada jak byś wymieniał łożyska to z dwóch stron, nigdy nie wiesz w jakim stanie jest drugie.

Pozdrawiam Artur

YaNkE 10-08-10 09:24

Cytat:

Napisał arturdom1 (Post 473703)
to z dwóch stron, nigdy nie wiesz w jakim stanie jest drugie.

jak dla mnie to bez sensu....
to tez nigdy nie wiem jaki jest stan lozysk na drugiej osi.... a chyba przy okazji nie bede wymienial?
Ja narazie wymienialem 2 razy lewe a prawe sie turla caly czas....

samolocikmig 10-08-10 10:44

zawsze możesz podnieść samochód na lewarku z jednej strony, dobrze go podeprzeć i wrzucić bieg i go delikatnie przegazować . koło podniesione będzie się obracać. póżniej to samo z drugiej strony i już wiesz które huczy. pamiętaj tylko o dokładnym zabezpieczeniu samochodu żeby nie spadł z podnośnika.

lysy-rob 10-08-10 11:04

jasne ze można tak zrobić,tylko ze sprawdze jedną oś napędową na przód.
Dziękuje za wasze rady.

MisiekT 10-08-10 15:49

to nie prosciej podjechac do serwisu ktory ma maszynke do sprawdzania lozysk? zasada ta sama ale na zgaszonym silniku i w 100% bezpieczne

lysy-rob 10-08-10 16:21

okey sprawdziłem na podniesionym lewarku słychać lewy tył.Teraz pytanie czy dam rade to sam wymienić?

damianTDCI 10-08-10 17:00

Najlepiej się wymiania za pomocą prasy, ale niektórzy na forum radzili sobie przy pomocy imadła.

lysy-rob 10-08-10 18:30

Spróbuje z imadłem,jeszcze mam jedno pytanko czy ten pierścień ABS też należy wymienić?

Ranid 10-08-10 18:53

Cytat:

Napisał lysy-rob (Post 473889)
pierścień ABS też należy wymienić?

Nie trzeba ale należy go delikatnie zbić z piasty.

lysy-rob 10-08-10 21:36

Dzięki,Ranid.

lysy-rob 12-08-10 17:07

Wymieniłem łożysko cały zestawq naprawczy razem z pierścieniem ABS 125 pln +20zł wycisnięcie na prasie.I nie szumi.Po zdjęciu piasty się okazało że klocki trzeba wymienic+75pln.kpl.tył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi