Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Wymiana softu 1.8 TDCi - 100KM - kto ostatnio zmienial?? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=1175)

tecman 14-02-05 16:24

Wymiana softu 1.8 TDCi - 100KM - kto ostatnio zmienial??
 
Hej,

Zmieniał ktoś ostatnio moze soft w ASO do FF 1.8TDCi 100KM?
Poprawiono cos, jak sie autko zachowuje?
Słyszałem że podobno wyeliminowali palące się żarowki w reflektorach...
Z informacji zaslyszanych najnowszy soft do tego silnika jest ze stycznia 2005, ale jak jest w rzeczywistosci...nie wiem:(

Pozdrawiam

sajgon 14-02-05 17:22

Jak dla mnie to jedyny najlepszy soft maja kolesie ze strefy tuningu u nas w 3city. Robia miedzy innymi tdci i z tego co wiem wychodzi im to duzo lepiej niz w V-Tech'u.

tecman 15-02-05 08:16

Cytat:

Napisał sajgon
Jak dla mnie to jedyny najlepszy soft maja kolesie ze strefy tuningu u nas w 3city. Robia miedzy innymi tdci i z tego co wiem wychodzi im to duzo lepiej niz w V-Tech'u.

Nie chodzi mi o soft tuningowy, ale o soft fabryczny eliminujacy bugi w wersjach wczesniejszych :D

pinio_tdci 15-02-05 09:53

Jakos tak musze sie na przeglad w koncu wybrac :? to 'zazadam' zeby wymienili - no i zobaczymy, tyle, ze moj 'stary soft' jest OK, wiec nie wiem co by sie moglo poprawic [screwy]

przemecki 15-02-05 10:03

Cytat:

Napisał pinio_tdci
Jakos tak musze sie na przeglad w koncu wybrac :? to 'zazadam' zeby wymienili - no i zobaczymy, tyle, ze moj 'stary soft' jest OK, wiec nie wiem co by sie moglo poprawic [screwy]

mam podobne odczucia. dziala ok, nie narzekam, po co w takim razie wymieniac, skoro i tak zapewne nikt mi nie powie co ten nowy soft mial poprawic (poza zarowkami, ktore u mnie jeszcze sie nie spalily)

tecman 15-02-05 15:49

Cytat:

Napisał przemecki
Cytat:

Napisał pinio_tdci
Jakos tak musze sie na przeglad w koncu wybrac :? to 'zazadam' zeby wymienili - no i zobaczymy, tyle, ze moj 'stary soft' jest OK, wiec nie wiem co by sie moglo poprawic [screwy]

mam podobne odczucia. dziala ok, nie narzekam, po co w takim razie wymieniac, skoro i tak zapewne nikt mi nie powie co ten nowy soft mial poprawic (poza zarowkami, ktore u mnie jeszcze sie nie spalily)

moze spalanie 9.0L/100km w miescie?? przy muskaniu gazu? :(

pinio_tdci 15-02-05 16:23

Cytat:

Napisał tecman

moze spalanie 9.0L/100km w miescie?? przy muskaniu gazu? :(

No i tutaj jest problem :?
Moj nigdy nie spalil wiecej niz 7/100 (jak sie nie-staram, to spokojnie schodze ponizej 6/100) - wiec jak zmienie na 'nowsza' wersje i zacznie mi zrec 8-9/100, albo zacznie puszczac baki, to sie chyba pochlastam :shock:

Chyba, ze mozna jakis back-up zrobic [screwy]

tecman 15-02-05 17:40

Cytat:

Napisał pinio_tdci

No i tutaj jest problem :?
Moj nigdy nie spalil wiecej niz 7/100 (jak sie nie-staram, to spokojnie schodze ponizej 6/100) - wiec jak zmienie na 'nowsza' wersje i zacznie mi zrec 8-9/100, albo zacznie puszczac baki, to sie chyba pochlastam :shock:

Chyba, ze mozna jakis back-up zrobic [screwy]

To twoje spalanie 7/100 - to miasto? czy trasa? Dystrybutorowe spalanie max 7 czy komputerowe?
Moj na trasie przy dosc ospalej jezdzie - spalil 5.4L/100km
W jakich warunkach najczesciej jezdzisz? ile %trasy ile % miasta.
Jakie miasto??

pinio_tdci 16-02-05 10:00

Cytat:

Napisał tecman

To twoje spalanie 7/100 - to miasto? czy trasa? Dystrybutorowe spalanie max 7 czy komputerowe?
Moj na trasie przy dosc ospalej jezdzie - spalil 5.4L/100km
W jakich warunkach najczesciej jezdzisz? ile %trasy ile % miasta.
Jakie miasto??

7/100 osiagam jezdzac po Poznaniu, 100% miasto
na trasach w RP wychodzi mi okolo 6/100 (przy umiarkowanie agresywnej jezdzie) lub kolo 6.5/100 (jak sie staram 'kazdego wyprzedzic')

Dane sa z kompa, ale komp jest przekalibrowany, tzn. pomierzylem na tym samym dystrybutorze i skalibrowalem +5% bledu jaki mial :)

Specjalnie nie podaje wynikow jakie osiagam w niemcowie (gdzie przez wiekszosc czasu przebywam) bo warunki sa nieporownywalne (95% jazdy po autostradach) style jazdy tez (jeszcze mi jakos do glowy nie przyszlo zeby kogos tutaj wyprzedzic 'na szosie' [screwy]) - wiec nie bede kolegow denerwowal srednim spalaniem :wink:

tecman 17-02-05 09:12

Cytat:

Napisał pinio_tdci
7/100 osiagam jezdzac po Poznaniu, 100% miasto
na trasach w RP wychodzi mi okolo 6/100 (przy umiarkowanie agresywnej jezdzie) lub kolo 6.5/100 (jak sie staram 'kazdego wyprzedzic')

Dane sa z kompa, ale komp jest przekalibrowany, tzn. pomierzylem na tym samym dystrybutorze i skalibrowalem +5% bledu jaki mial :)

Specjalnie nie podaje wynikow jakie osiagam w niemcowie (gdzie przez wiekszosc czasu przebywam) bo warunki sa nieporownywalne (95% jazdy po autostradach) style jazdy tez (jeszcze mi jakos do glowy nie przyszlo zeby kogos tutaj wyprzedzic 'na szosie' [screwy]) - wiec nie bede kolegow denerwowal srednim spalaniem :wink:

No i Focus jest po zmianie softu! Soft był oryginalny z fabryki, palił więcej bo miał w ECU ustawioną złe przełożenie główne.
Obecnie soft jest najnowszy i wgrane są nowe mapy wtrysków.
Auto nabrało jeszcze większego wigoru i powinno palić mniej, a ile to bedzie to zobaczymy:lol:
Elektryk mowił, że obecny soft załatwia kwestię zaślepiania zaworu EGR...

Pozdrawiam,


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi