Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://www.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Gaz i zagazowane Foczki (https://www.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=46)
-   -   [MK2] 2008 gaz - potrafi gasn±æ przy uruchamianiu, ja³owy skacza obroty (https://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=82632)

PrzemoFF 14-11-18 01:11

2008 gaz - potrafi gasn±æ przy uruchamianiu, ja³owy skacza obroty
 
cze¶æ,

posiadam Fokus MK2 2008r, 125 KM DURATEQ , flexifuel. Dwa lata temu za³o¿y³em gaz dlatego w tym w±tku zak³adam temat.
Borykam siê z problemem, na który mechanicy - ró¿ni w KRK- nie potrafi± pomóc - dlatego liczê na Wasz± pomoc.

Objawy:
1. od ok 3 lat obroty spadaj± przy wrzucaniu na ja³owy.
2. od zesz³ej zimy szczególnie uci±¿liwe (w zimne dni tzn. poni¿ej zera) bo w korku potrafi± spa¶æ do poziomu, w którym ga¶nie silnik.
2. a od wrze¶nia pojawiaj± siê sporadyczne problemy podczas odpalania. Obroty skacz± i ga¶nie. Pó¼niej szarpie na jedynce przy ruszaniu. Po przejechaniu ok +- 1km jest ok.

Przejrza³em forum i prócz tematów o luzach na zaworach mnie nie pasuje.
Porad¼cie proszê co sprawdziæ lub co kazaæ mechanikowi sprawdziæ?
Ewentualnie polecacie kogo¶ ogarniêtego w Krakowie / okolicy?

Znalaz³em w sieci pomys³y aby zrobiæ:
1. wymianê: krokowy,przep³ywomierz,przewody ,¶wiece podmieniona zosta³a cewka ,wyczyszczona przepustnica
2. pomog³o sprawdzenie rozrz±du co okaza³o siê, ¿e by³ przesuniêty o 2 z±bki
Co o tym my¶licie?

Temat analogiczny nie rozwi±zany: https://www.focusklubpolska.pl/showt...+ja%B3owy+bieg

tinek 14-11-18 23:47

Na Pb jest ok?
Jaki gaz: sterownik. wtryskiwacze i jak wygl±da monta¿ w szczególno¶ci wkrêtki w kolektorze.

EXPO69 19-11-18 19:59

Mia³em w swoim1.6 takie same objawy.
Na benzynie gorzej pali³, przy doje¿d¿aniu do skrzy¿owania wrzucaj±c sprzêg³o silnik gas³. Czasami sporadycznie, a z czasem za ka¿dym razem obroty spada³y tak nisko, ¿e gas³. Gorzej siê rusza³o, szarpa³o na jedynce. Po wci¶niêciu gazu w opór na 2,3 biegu krztusi³ siê i nie jecha³. Okaza³o siê, ¿e wypalone zawory. Remont generalny nieca³e 3ty¶. z³ Dlatego wiêkszo¶æ ludzi mówi, ¿e te silniki forda nie lubi± gazu, gdy¿ nie ma jak regulowaæ luzów zaworowych i z czasem ka¿dy bêdzie mia³ to samo. Ja na gazie przejecha³em ok 150ty¶ i nast±pi³ remont silnika. Mimo wszystko w dalszym ci±gu uwa¿am, ¿e to jest tañsza opcja ni¿ naprawy diesela.

Falcon 19-11-18 22:07

Jak to nie ma jak regulowaæ luzu zaworowego?

tinek 19-11-18 22:07

Cytat:

Napisa³ EXPO69 (Post 1197486)
gdy¿ nie ma jak regulowaæ luzów zaworowych i z czasem ka¿dy bêdzie mia³ to samo

faktycznie, jak nie ma regulacji na ¶rubki to ju¿ siê nic nie da zrobiæ... dobry kabaret... albo robi siê regulacjê szklankami albo czeka a¿ silnik zdechnie... jak kto lubi.

PrzemoFF 22-11-18 00:05

z polecenia pojecha³em do ASO w Krakowie i:
- zrobili diagnostyke IDS
- kontrole akumulatora
- reset wartosci adaptacyjnych - cokolwiek to znaczy

dodatkowo Pan z serwisu z którym rozmawia³em, ¿e jednak nie chce wymieniæ akumulatora ;-) powiedzia³, ¿e czy¶cili i tutaj nie pamiêtam niestety co dok³adnie. Z opisu wynika³o, ¿e jest to co¶ co odpowiada za przekazanie informacji o wci¶niêtym pedale gazu. Co wyda³o mi siê nie trafione poniewa¿ problemy dzia³y siê podczas zrzucenia na luz.
Co by jednak nie mówiæ od wizyty minê³o 5 dni i problemu nie widaæ. Co prawda na luzie obroty spadaj na ok 900 ale siê trzymaja.
Niestety jak przegladam teraz kopie faktury razem z operacjami wykonanymi to akurat element czyszczony nie jest wypisany :(

EXPO69 24-11-18 15:59

Cytat:

Napisa³ Falcon (Post 1197489)
Jak to nie ma jak regulowaæ luzu zaworowego?

Wiedzia³em, ¿e kto¶ siê do tego przyczepi.
Owszem masz racjê, mo¿na wyregulowaæ luz szklankami, jednak proszê wzi±æ pod uwagê koszta z tym zwi±zane i ca³y brud pracy jaki trzeba przy tym wykonaæ. Czy jest to op³acalne? Nie s±dzê. Dlatego ju¿ lepiej poczekaæ a¿ zawory zaczn± klêkaæ i zrobiæ remont generalny g³owicy i zaworów.
Suma summarum to ca³y sêk polega na tej nieszczêsnej regulacji luzów w tych silnikach forda i du¿e koszta z tym zwi±zane, dlatego gaz nie jest tutaj "lubiany". Gdyby by³a hydraulika, by³oby miodzio.

@UP
mo¿e przepustnice czy¶cili? :D

PrzemoFF 27-11-18 20:59

Cytat:

Napisa³ tinek (Post 1197392)
Na Pb jest ok?
Jaki gaz: sterownik. wtryskiwacze i jak wygl±da monta¿ w szczególno¶ci wkrêtki w kolektorze.


Na Pb to samo.

Sterownik: BRC ?
Reduktor: GENIUS
Wtryskiwacze: BRC ?
Centrala steruj±ca SQ
Wielozawór typ: BRC
Typ instalacji: SQ 32
Lubryfikator: zainstalowany

Wygl±du nie opisze bo zwyczajnie siê na tym nie znam.
Tak gdzie s± pytajniki to nie jestem pewny czy dobrze wpisa³em.

Co do reszty uwag:
1. piszecie, ¿e ten silnik nie nadaje siê pod gaz a 2 lata temu jak pisa³em to "wszyscy" mi doradzali, ¿e super pod gaz. W szczególno¶ci, ¿e ponoæ flexi fuel. Obecnie to nie wiem co my¶leæ. Z gazu ogólnie jestem zadowolony - jak i z fokusa. Mam wiêc nadzieje, ¿e go nie dobijam tym gazem ;/

2. @EXPO69: chyba, tak ale pewny nie jestem. Czy mo¿esz do tego siê odnie¶æ? tzn. je¿eli przepustnice i pomog³o to dobrze trafili czy to tymczasowo dobrze bêdzie dzia³aæ a problem powróci?

EXPO69 03-12-18 23:40

u mnie te¿ pierwsza podejrzana to przepustnica by³a, jednak jej czyszczenie nie da³o ¿adnych rezultatów, wiêc je¶li u ciebie da³o to rezultaty, to byæ mo¿e winna by³a brudna przepustnica.

Na tych silnikach da siê je¼dziæ na gazie, jednak jest spory koszt gdy trzeba ustawiaæ odpowiednie luzy zaworowe. Przez LPG luzy zaworowe robi± siê coraz mniejsze ni¿ powinny byæ faktycznie, przez co dochodzi do potocznego wypalania zaworów gdy siê tego nie reguluje.
S± samochody które maj± regulacjê mechaniczn± ¶rubami np honda accord 2.0 2.4, wówczas kontrola luzów co 10-15ty¶ i ew regulacja to koszt max 300z³. W naszych fordowskich 1.6 1.8 to jednak du¿o wiêkszy koszt, mo¿e nie tyle materia³ów co robocizny. Chocia¿ je¶li chodzi o materia³ to szklanki do wyregulowania te¿ tanie nie s± a jest ich 16 do sprawdzenia, ew. zamiany miejscami. Duuu¿o zabawy przy tym jest. Ja mam nauczkê i ju¿ wiem na co zwracaæ uwagê przy kupnie nastêpnego auta z LPG.
S± te¿ silniki, które maj± hydrauliczn± regulacjê luzów zaworowych i te luzy same siê ustawiaj± t³umacz±c tak ³opatologicznie, taki silniki s± np we wszystkich benzynowych mercedesach. pzdr


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi