Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [FFI] mały wkurzający krokowiec... (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24027)

Leebee 16-10-08 22:32

[FFI] mały wkurzający krokowiec...
 
Panowie potrzebuję pomocy - na razie tylko ja, ale o malo co foka potrzebowałaby lakiernika :mrgreen:
Pytanie jest proste: jak wymontować tego małego borsuka od wolnych obrotów? Krew mnie wczoraj zalewała przy próbie jego wykręcenia :evil: . A niestety muszę to zrobić, ponieważ obroty falują sobie jak chcą [screwy] .
Od góry - odkręciłem rurę do przepustnicy, lecz to nie wystarczyło aby dojść do górnej śruby. Dłoń mam niestety dużą (coś jak but nr 46 :wink:) i przez to także dojście od dołu było słabe :? Czy ktoś może napisać z autopsji na temat wymiany silnika krokowego? Będę normalnie [notworthy] [zlosnik]

MisiekT 16-10-08 22:42

dobre swiatlo + lusterko i jestes w domu... jak brakuje ci miejsca to zawsze mozesz wyciagnac obudowe filtra powietrza...

Piotr_T 16-10-08 23:17

Masakra :( Ja odkrecalem na slepo, walka byla dluga i zazarta, ale w koncu sukces (klucz nasadowy z grzechotka i odkrecanie po 1mm, 1000 ruchow i sruba wyszla), gorzej bylo z wkreceniem - sruby mi spadaly pod samochod i w koncu jedna spadla i... gdzies jest lecz nie wiadomo gdzie :( Musialem dosztukowac, potem walka byla rowniez dluga i mozolna (tam jest jeszcze taka mala uszczeleczka-pierduleczka, nie zgub i zapamietaj jak byla wlozona), 2 dni mi to zajelo w sumie... Nigdy wiecej tam sie nie bede dobieral.

gRuHa 16-10-08 23:17

Cytat:

Napisał Leebee
Czy ktoś może napisać z autopsji na temat wymiany silnika krokowego? Będę normalnie

klucz "8" oczkowy, bo zwykły płaski ma za duży "skok", ja mam powiedzmy standardowe łapy i jakoś mi się udało, ale łatwo nie było

Leebee 17-10-08 13:28

Dzięki za info :) . Dziś niestety u mnie pada, a z racji tego, że nie posiadam garażu - muszę przełożyć temat na jutro. Ale przy okazji jeszcze jedno pytanie - czy uda mi się to zrobić nie wchodząc pod furę? Z kanałem, że tak powiem, kiepsko...

MisiekT 17-10-08 14:56

Cytat:

Napisał Leebee
czy uda mi się to zrobić nie wchodząc pod furę?

czy Tobie sie uda to nie wiem, ale jest to ogolnie wykonalne :wink:

gRuHa 17-10-08 15:18

mi się udało [bigok]
wyjmujesz rurę dolotu, puchę filtra i wrzucasz gdzieś na dół jakąś żąrówę

nowy777 18-10-08 23:17

Najłatwiej unieść przód samochodu, wejść pod niego, przyświecic latarką i tyle, od spodu jast bardzo łatwe dojście, wymiana potrwa max 20 min.

Leebee 21-10-08 17:50

Dzięki panowie za rady i pomoc - udało się mi go wykręcić i co ważniejsze - wkręcić z powrotem :mrgreen: Falowanie obrotów ustało i spalanie także powróciło do normy.
Dodam tylko dla zainteresowanych, że po odkręceniu górnej pokrywy obudowy filtra powietrza - dolną można bez problemu wyciągnąć mocniejszym szarpnięciem... [los] [helm]

aLien 30-10-08 07:06

Witam

A czym i jak czyścicie krokowy i czy w ogóle jest sens może od razu wymienić na nowy

Piotr_T 30-10-08 11:01

aLien, do czyszczenia to najlepsza jest zwykle benzyna ekstrakcyjna, ewentualnie (to juz drozsze) sa preparaty do czyszczenia gaznikow/przepustnic (ja uzywalem kiedys STP, rewelacujnie rozpuszczal osady) w sprayu. Przeczyscic jest zawsze sens - moze byc tak, ze osady blokuja niektore polozenia i jak je usuniesz to wszystko wroci do normy :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi