Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Luzy na koncowkach po 40k km (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=337)

marekw 18-01-05 09:05

Luzy na koncowkach po 40k km
 
Witam wszystkich po raz pierwszy.
Ma taki problemik.
Robilem przeglad po 40 tys (OMC trasa Torunska) , przed przegladem zauwazylem luz przy ruszaniu kierownica w czasie postoju ( stuki ).
Zglosilem to na przegladzie, po przegladzie dostalem odpowiedz ze wszystko jest w OK. Sa to lzy na maglownicy i niektore FF tak maja.
Czy ktoś mial moze podobny problem.

Pozdrawiam wszystkich serdeczenie.
Marek

marekw 18-01-05 09:05

Luzy na koncowkach po 40k km
 
Witam wszystkich po raz pierwszy.
Ma taki problemik.
Robilem przeglad po 40 tys (OMC trasa Torunska) , przed przegladem zauwazylem luz przy ruszaniu kierownica w czasie postoju ( stuki ).
Zglosilem to na przegladzie, po przegladzie dostalem odpowiedz ze wszystko jest w OK. Sa to lzy na maglownicy i niektore FF tak maja.
Czy ktoś mial moze podobny problem.

Pozdrawiam wszystkich serdeczenie.
Marek

siwy 18-01-05 09:49

Re: Luzy na koncowkach po 40k km
 
Cytat:

Napisał marekw
Witam wszystkich po raz pierwszy.
Ma taki problemik.
Robilem przeglad po 40 tys (OMC trasa Torunska) , przed przegladem zauwazylem luz przy ruszaniu kierownica w czasie postoju ( stuki ).
Zglosilem to na przegladzie, po przegladzie dostalem odpowiedz ze wszystko jest w OK. Sa to lzy na maglownicy i niektore FF tak maja.
Czy ktoś mial moze podobny problem.

Pozdrawiam wszystkich serdeczenie.
Marek

Ja na postoju, przy delikatnym skreceniu kierownicy raz w jedna raz w druga strone mam stuki. Nie wiem czy to to samo, ale wiem też, ze PePeto też tak ma.
Pozdrawiam...

siwy 18-01-05 09:49

Re: Luzy na koncowkach po 40k km
 
Cytat:

Napisał marekw
Witam wszystkich po raz pierwszy.
Ma taki problemik.
Robilem przeglad po 40 tys (OMC trasa Torunska) , przed przegladem zauwazylem luz przy ruszaniu kierownica w czasie postoju ( stuki ).
Zglosilem to na przegladzie, po przegladzie dostalem odpowiedz ze wszystko jest w OK. Sa to lzy na maglownicy i niektore FF tak maja.
Czy ktoś mial moze podobny problem.

Pozdrawiam wszystkich serdeczenie.
Marek

Ja na postoju, przy delikatnym skreceniu kierownicy raz w jedna raz w druga strone mam stuki. Nie wiem czy to to samo, ale wiem też, ze PePeto też tak ma.
Pozdrawiam...

PePe 18-01-05 10:01

tak jest - tez mam stuki - a łączniki stabilizatora powymieniane dawno już... zresztą przy zuzytych łącznikach to stuka tylko podczas jazdy...

tak więc może to być luz o którym mówisz...

poczekaj, w przyszłym tygodniu jade do OMC na przegląd to też to zgłoszę i zobaczymy co powiedzą w moim przypadku

PePe 18-01-05 10:01

tak jest - tez mam stuki - a łączniki stabilizatora powymieniane dawno już... zresztą przy zuzytych łącznikach to stuka tylko podczas jazdy...

tak więc może to być luz o którym mówisz...

poczekaj, w przyszłym tygodniu jade do OMC na przegląd to też to zgłoszę i zobaczymy co powiedzą w moim przypadku

Kefu 02-07-09 17:58

Witam, zauważyłem, że temat pozostał bez odpowiedzi.
Nie zakładam nowego, opisze tu mój przypadek.
Dwa tygodnie temu kupiłem Focusa 1999r, przy poruszaniu delikatnie kierownicą mam stuki i luzy dosyć spore. I na postoju i podczas jazdy.
Wiecie co może być powodem ?

Kefu 02-07-09 17:58

Witam, zauważyłem, że temat pozostał bez odpowiedzi.
Nie zakładam nowego, opisze tu mój przypadek.
Dwa tygodnie temu kupiłem Focusa 1999r, przy poruszaniu delikatnie kierownicą mam stuki i luzy dosyć spore. I na postoju i podczas jazdy.
Wiecie co może być powodem ?

lucash 02-07-09 23:35

Po prostu
Cytat:

Napisał marekw
Sa to luzy na maglownicy i niektóre FF tak maja

Powiedziałbym nawet, że prawie każdy :P

lucash 02-07-09 23:35

Po prostu
Cytat:

Napisał marekw
Sa to luzy na maglownicy i niektóre FF tak maja

Powiedziałbym nawet, że prawie każdy :P

Kefu 03-07-09 20:06

lucash, to ja powiedziałbym, "lipa", w jaki sposób można się tego pozbyć ?
Trzeba wymieniać całą maglownicę? Może da się regenerować ?
Te luzy i stuki są tak denerwujące, że odbierają całą przyjemność z jazdy, a na pewno się do tego nie przyzwyczaję :evil:

Kefu 03-07-09 20:06

lucash, to ja powiedziałbym, "lipa", w jaki sposób można się tego pozbyć ?
Trzeba wymieniać całą maglownicę? Może da się regenerować ?
Te luzy i stuki są tak denerwujące, że odbierają całą przyjemność z jazdy, a na pewno się do tego nie przyzwyczaję :evil:

lucash 04-07-09 14:40

Jeżeli stuki są tak uciążliwe jak piszesz (słychać podczas jazdy) to powinieneś się przyjrzeć bliżej maglownicy. Ja miałem na myśli słyszalne stuki tylko na postoju podczas szybkich, krótkich ruchów kierownicą - które są niezauważalne podczas normalnej jazdy.

lucash 04-07-09 14:40

Jeżeli stuki są tak uciążliwe jak piszesz (słychać podczas jazdy) to powinieneś się przyjrzeć bliżej maglownicy. Ja miałem na myśli słyszalne stuki tylko na postoju podczas szybkich, krótkich ruchów kierownicą - które są niezauważalne podczas normalnej jazdy.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi