Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Felgi 16, 17 i sportowe zawieszenie a polskie drogi.... (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=1141)

GOŁY70 12-02-05 13:00

Felgi 16, 17 i sportowe zawieszenie a polskie drogi....
 
Jak uważacie (może ktoś ma konkretne doświadczenia) czy na naszych drogach przy felgach 16, 17 nie dostaje się "wstrząsu mózgu"? 8)
Pytam w konteście nowego Focusa, który z 15tkami wygląda trochę karykaturalnie (przez te ogromne nadkola) a przygryzanie języka przy jeździe na 17tkach nie bardzo mi się usmiecha :wink:

P_v_L 12-02-05 13:42

Nie wiem jak na 17 ale na 16 nie ma problemu z polskimi drogami. Trochę nerwowo w koleinach ale to zależy od szerokości opon

Picia78 12-02-05 16:43

Re: Felgi 16, 17 i sportowe zawieszenie a polskie drogi....
 
Cytat:

Napisał GOŁY70
Jak uważacie (może ktoś ma konkretne doświadczenia) czy na naszych drogach przy felgach 16, 17 nie dostaje się "wstrząsu mózgu"? 8)
Pytam w konteście nowego Focusa, który z 15tkami wygląda trochę karykaturalnie (przez te ogromne nadkola) a przygryzanie języka przy jeździe na 17tkach nie bardzo mi się usmiecha :wink:

Ja miałem 16 i super sie jezdziło bo 17 to już jak na tacckach :wink:

sajgon 12-02-05 17:05

W foczce mam 15" ale w alfie mialem 17" przez cale dwa tygodnie (hehe) i zrezygnowalem z nich na rzecz 16" bo:

1)nie da rady podjechac nawet wolno pod jakikolwiek kraweznik bez
uszkodzenia felgi
2)drogi zbyt dziurawe a szkoda felg
3)widzialem ze kusi osiedlowych "przytulaczy cudzego sprzetu"
4)215/35 R17 to juz lekka przesada

A tak poza tym nic a nic nie telepalo i nie bilo wiec jak cos to poszukiwalbym tu raczej wad w zawieszeniu foczki (u mnie jest eibach + bilstein)

Picia78 12-02-05 17:06

Cytat:

Napisał sajgon
W foczce mam 15" ale w alfie mialem 17" przez cale dwa tygodnie (hehe) i zrezygnowalem z nich na rzecz 16" bo:

1)nie da rady podjechac nawet wolno pod jakikolwiek kraweznik bez
uszkodzenia felgi
2)drogi zbyt dziurawe a szkoda felg
3)widzialem ze kusi osiedlowych "przytulaczy cudzego sprzetu"
4)215/35 R17 to juz lekka przesada

A tak poza tym nic a nic nie telepalo i nie bilo wiec jak cos to poszukiwalbym tu raczej wad w zawieszeniu foczki (u mnie jest eibach + bilstein)

Z tym się zgodzę fak autentyczny [rotfl]

sajgon 12-02-05 22:44

Cytat:

Napisał Picia78
Cytat:

Napisał sajgon
W foczce mam 15" ale w alfie mialem 17" przez cale dwa tygodnie (hehe) i zrezygnowalem z nich na rzecz 16" bo:

1)nie da rady podjechac nawet wolno pod jakikolwiek kraweznik bez
uszkodzenia felgi
2)drogi zbyt dziurawe a szkoda felg
3)widzialem ze kusi osiedlowych "przytulaczy cudzego sprzetu"
4)215/35 R17 to juz lekka przesada

A tak poza tym nic a nic nie telepalo i nie bilo wiec jak cos to poszukiwalbym tu raczej wad w zawieszeniu foczki (u mnie jest eibach + bilstein)

Z tym się zgodzę fak autentyczny [rotfl]

Picia jak bedzie okazja to proponuje sie przejechac foczka z bilstein'ami i eibach'em. Zupelnie inne autko sie z tego robi. Mam to zarowno w foczce jak i w alfie. Inna przyczepnosc, zachowanie w zakretach itp...

Picia78 13-02-05 10:29

No jak sobie zloże to się przejadę :wink:

hayabusa 13-02-05 21:41

jezdze na 17, nauczylem sie omijac kazda dziure :) moze pomyśl także o zawieszeniu?

GOŁY70 14-02-05 02:12

Dzięki wszystkim za podpowiedzi 8)
Wynika z tego, że 17 są na granicy a po dodaniu utwardzonego zawieszenia już poza granicą zdrowego rozsądku.
Szkoda, bo niektóre nowe wzory do F II są całkiem niezłe ale tylko 17tki

GiK 14-02-05 10:25

Ja jeżdzę na 17 i nie narzekam :)
 
Ja jeżdzę na 17 i nie narzekam :)

Vonter 14-02-05 11:16

Re: Ja jeżdzę na 17 i nie narzekam :)
 
Cytat:

Napisał GiK
Ja jeżdzę na 17 i nie narzekam :)

no to zalezy od opon.... chyba nie jezdzisz na 35 ? 8)

GiK 14-02-05 11:18

45
 
45

hayabusa 14-02-05 11:59

Re: 45
 
Cytat:

Napisał GiK
45

nie przycierasz tylem na 45-tce? jakie dokladnie masz zawieszenie?

ja tez jezdze na Wolfach (identycznych jak Twoje :) i jezdze na rozmiarze 215/40, taki rozmiar do tych felg podaje Wolf, na 45 zaczynam przycierac tylem

GiK 14-02-05 12:18

Przycieram, przycieram
 
Przycieram, przycieram, ale miałem okazję zakupić fajne oponki w tym rozmiarze za 80 PLN-ów szt. dlatego zaryzykowałem, ale już kolejne kupię 40 :)

CezaryJ 18-02-05 06:22

Co wy za herezje szerzycie :o jestem bardzo zadowolony z 215/35 R17 fakt, że dziury sie bardziej odczuwa, ale biorąc pod uwage spadek osiagów ( diesel 100 km ) jeżdze teraz czilloutowo i nie mam z tym problemu :) obawiałem sie tylko krawężników ale po paru zachaczeniach byłem pełen podziwu dla wytrzymałości Momo.
PS
Jak narazie ( po jednym sezonie ) tylko raz udało mi sie zapiszczeć tymi 215 w zakrecie... kiedy sobie przypomne standardowe eco dawane przez forda.... igranie ze śmiercią 8) hehehe

http://www.rdo.si/moalu-GT2.jpg

Prezes 18-02-05 08:37

Ja mam 18" i twarde zawieszenie, opony nabite do 3 atmosfer, więc albo sie tuninguje albo nie. A nawet jak jeździcie na 14" czy 15" kołach to to wbijacie sie w każdą nawet największą dziure, chyba nie, staracie sie je omijać no i chyba tak samo sie jeździ na większych kołach. Fakt nie twierdze że to jest komfort ale jaka frajda z jazdy :wink: Jak bym miał kase na ręku nie zawachałbym sie żeby wymienic fele na 19" z oponami 225/35 ZR19

CezaryJ 18-02-05 10:12

Kminić o czym mowisz :D najlepiej to by było mieć 2 foki khekhekhe jedna wyłożona zamszem i skórą, druga twarda :P Pozatym na tych 17" nie mam zamiaru poprzestawać :twisted: ale jeszcze pół roku gwarancji to wypada się wstrzymać :shock:

sajgon 18-02-05 12:24

Co do trzymania sie foczki to zastanawiam sie jakie masz oponki. W alfonsie mam pralinki P-Zero i mimo tego czesto moge uslyszec piszczenie (fakt faktem moc wieksza niz w foczce)

CezaryJ 18-02-05 12:34

Przyznam sie, że oponki to jakieś low-kosty... takie już były i chciałem je dojezdzić... ale jak już wspomniałem, zmniejszone osiągi skutecznie hamują moje rajdowe zapedy w dieselku khekhekhe (ale w lubie sprawdzać kiedy zaczyna niewydawać na zakretach ) i Ci nieściemniam ( jaki miał bym w tym interes )

Z innej beczki... dostrajał czy jak to określic ktoś licznik po zmianie kółek? trzeba z tym jechać do ASO czy jest jakis klubowy ziomek może?

Pzdr

RSSSS 18-02-05 15:13

To zależy do czego służy auto.
Ja używam RSa tylko do jazdy po mieście i w tym przypadku koła 18 z oponami 40 (to samo z resztą co 17' na 40) są ok.Komfortu za dużonie ma,ale jakie za to się zyskuje właściwości jezdne! :D

Jak jesteś młody to kiedy jak nie teraz masz założyć duże koła!

Do nowgo focusa proponuję koła od mondeost220-18',wejdą na bank!
W końcu nowy focus ma rozstaw 5x108!:-)

Pozdrawiam

RSSSS 18-02-05 15:18

Cytat:

Napisał Prezes
Ja mam 18" i twarde zawieszenie, opony nabite do 3 atmosfer, więc albo sie tuninguje albo nie. A nawet jak jeździcie na 14" czy 15" kołach to to wbijacie sie w każdą nawet największą dziure, chyba nie, staracie sie je omijać no i chyba tak samo sie jeździ na większych kołach. Fakt nie twierdze że to jest komfort ale jaka frajda z jazdy :wink: Jak bym miał kase na ręku nie zawachałbym sie żeby wymienic fele na 19" z oponami 225/35 ZR19

Też myślałem nad 19!
A dokładnie tymi!
http://img96.exs.cx/img96/1158/13bo.jpg

Na tym nowym focusie są akurat 20'!!!!! :roll:

Ale niestety firma,które nimi handluje nie chce mi odpowiedzieć na maila,czy są takie do starego focusa...! :(

Jak będę stary to będę jeździł na balonach!

Prezes 18-02-05 21:00

Hehehehe racja, dla mnie teraz ma być głośno, twardo i nie wygodnie. Ja szukam czegoś bez rantu albo bardzo gęste typu Lexani w cgromie albo bardzo żadkie jak np K2 z Team dynamics. Ty masz lepszą sytuacje bo masz wieksze nadkola, ja muszę się zadowolić felgami na 7,5" szerokimi gdzie max et to 37, jak bym kupił 19stki to z duzym et żeby się bardziej schowały i wtedy bardziej na glebę żucić, bo teraz z przodu na 18stkach mid obija delikatnie ale to dlatego że były przeznaczone do mondeo :?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi